Jak sprawdzić prędkość połączenia internetowego

Zaczęty przez Cyfron, 07 Październik 2011, 18:25

Cyfron

Witajcie

Chciałem się was zapytać czy strony:
www.speedtest.net
www.speedtest.pl


dają wiarygodne pomiary prędkości upload/download?

bo mi każdy pokazuje co innego i żaden nie pokazuje pełnej prawdy (za mały upload, a download zależny na której stronie)

mimeq

#1
Mnie ten 1 raczej nie oszukuje i pokazuje to, za co place u ISP - 16/4

----
EDIT

Chyba mi zwiekszyli upl  :p_arr:

http://www.speedtest.net/result/1522144782.png


lukaszja

Wow!
Nie wiedziałem o takich miernikach!
U mnie jest tak (Dialog, Wrocław)
http://www.speedtest.net/result/1522223028.png

pawg

Możesz też wejść do MZW do zakładki "sieć" i zacznij coś pobierać z serwera (youtube) a potem przesłać komuś plik o objętości ponad 1MB (przez dowolny komunikator). Z wykresu można potem prosto obliczyć szybkość łącza. ;)



Grzes


andy101fah

Ja używam strony naszych braci czechów.

www.dsl.cz

przynajmniej test jest przez bardziej obciążone łącza i bardziej miarodajny.

AiDec

#6
@Cyfron:

IMHO speedtest.net podaje poprawne wartosci. Testowalem wielokrotnie na roznych laczach i wynikom nie moge nic zarzucic.

Rozrzut wynikow jest powodowany podawaniem AKTUALNYCH danych. Jesli w danym momencie ktos Ci wycina lacze to wyniki dla Ciebie beda nizsze. Sprawdzisz za godzine i moze byc cos innego. To nie podaje Ci maksymalnych wartosci dla Twojego lacza, ale AKTUALNE.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

właśnie wiem, że to aktualne i wielokrotnie sprawdzałem o różnych godzinach (łącznie z kosmicznymi typu 1-3 w nocy) i ciągle upload pokazuje mi za mały w porównaniu do tego co być powinno, a ISP mówi, że ma być ok. Chyba trzeba będzie im konkretniej głowę przysuszyć...

Grzes

Cytat: Cyfron w 09 Październik 2011, 18:12
właśnie wiem, że to aktualne i wielokrotnie sprawdzałem o różnych godzinach (łącznie z kosmicznymi typu 1-3 w nocy) i ciągle upload pokazuje mi za mały w porównaniu do tego co być powinno, a ISP mówi, że ma być ok. Chyba trzeba będzie im konkretniej głowę przysuszyć...

Może być tak, że routing do serwerów testowych speedtest.net u twojego operatora jest tak ustawiony, że pakiety lecą przez jakieś obciążone łącze, dlatego tu upload masz za niski w porównaniu z innymi stronami.

Pigu


S6X


Tarcza

Ja korzystam z www.speedtest2.com -
słyszałem dobre opinie o speedtest.net, ale jakoś mnie nigdy nie przekonał.

PS i na bieżąco mam odpalony DU Meter 5.01