Piąta zbiórka chętnych na zakup akcelerometru

Zaczęty przez Troll81, 17 Październik 2011, 00:29

AL

Cytat: Troll81 w 07 Listopad 2011, 13:18
http://qcn.stanford.edu/wp-content/uploads/2011/07/joywarrior-e1314215773487.png

To ja chyba mam jakąś brzydszą wersję  XD

Troll81

na forum QCN radzili żeby sobie strzałki narysować i przymocować kompasik żeby zorientować sensor. Ja wiem gdzie u mnie jest północ :D

_Aleksander_


aborek

 :respect:
Czyli jest szansa, że do czwartku dotrą.

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

#45
mam przecieki ze doszla do mnie paczka z Ciechocinka :)
takze wieczorkiem pewnie zapne czujke do kompa i poskacze :D


PS: jakie kroki w jakiej kolejnosci wykonac zeby sprawnie wszystko podlaczyc i zeby dzialalo ?
takie jak tu? : http://qcn.stanford.edu/join-qcn/manualsinstructions

aborek

1. Wkładasz wtyczkę do portu USB
2. Przyłączasz się do projektu po zainstalowaniu sterowników (w windzie automatycznie)
3. Liczysz do milestone'a np. 100.000.000 XD

aborek

Mój też dotarł, działa jak należy :p_arr:

Tomasz R. Gwiazda

sensor na miejscu !

Jeszcze raz wielkie dzieki Aleksandrze.  :parrrty:

miszol

Sensor ustawiony, podłączony i liczy :)

Wielkie dzięki i liczymy  :attack:

Troll81



ten obrazek wielce obrazuje co moga nasze zbiórki :D

dla porównania

Germanie


Indianie


na dzień dzisiejszy łykamy ich za 219 dni co daje jakieś 7 miesięcy. Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja jak kolejnych 10 czujek zapunktuje :D

po aktualnie jest nas w projekcie 44 z czego aktywnych 35 :D a liczy 84 kompy

czyli jeśli przyspieszymy o jakieś 10% do jeden miesiąc powinniśmy urwać w wyścigu o 1 miejsce :D

ryszard.korczyk

U mnie 1 sensor podłączony, drugi w trakcie podłączania.
PS: Jeśli w Polsce nie występują trzęsienia ziemi to jaki jest sens instalowania sejsmometrów? ;)

aborek

Cytat: ryszard.korczyk w 10 Listopad 2011, 22:58
PS: Jeśli w Polsce nie występują trzęsienia ziemi to jaki jest sens instalowania sejsmometrów? ;)
Bo kiedyś mieliśmy być drugą Japonią, a tam już trzęsienia ziemi są...

Szopler

Sens jest... na Śląsku, albo czekamy na następną 400m kulkę z kosmosu... :deadman:

Troll81


ryszard.korczyk

Dwa czujniki już działają w okolicy Kęt, na wschód od Bielska-Białej. Jeden w firmie, drugi w domu. Trochę blisko od siebie są, bo 2,5km w linii prostej, ale w całkiem innych warunkach. W domu w spokojnej okolicy, z dala od dróg i zakładów, za to w firmie na terenie zakładów i w pobliżu ruchliwej drogi.

AL

No to B.-B. mamy obstawione - bo moja czujak już od dłuższego czasu liczy w Cz.-Dz. na północ od B.-B..

JaRa

Sprzęt dotarł wczoraj ja niestety dopiero dzisiaj  :parrrty:
ale podłączony i liczy  :attack:



waldas

Cytat: Troll81 w 10 Listopad 2011, 22:39
po aktualnie jest nas w projekcie 44 z czego aktywnych 35 :D a liczy 84 kompy

to ja stanowię ponad 50% mocy obliczeniowej  (47 maszynek aktywnych) :whistle: XD na dniach postaram się podłączyć jeszcze jakieś 2-3 maszyny więc dalej wzmocnimy naszą siłę "trzęsiawkową"


PS. panowie i panie, chwila finansowego odpoczynku i czas myśleć o 6-tej zbiórce  :parrrty:  :attack: :whip:

and987

Liczę dopiero od kilku dni i chciałbym wiedzieć jakie wartości pokazuje wam akcelerometr?
U mnie wg QCNLive na wykresie 2D, dla x y z, jest przeciętnie +0,060.

Hyakinthos

Przesylam wszystkim Boinc-owiczom spoznione aczkolwiek bardzo serdeczne zyczenia swiateczne i noworoczne:).

PS. Moj akcelerometr "trzesie sie" a projekt liczy sie od 12 grudnia:). A z amplituda to roznie bywa;).


Troll81

 :parrrty: również wszystkiego najlepszego

Szopler


ryszard.korczyk

Mam 2 czujniki u siebie, jak coś jeden mogę komuś oddać, aby sobie punktował na swoje konto. :)

Cyfron

hehe - Ryśku - ja Ciebie ogolę do cna - chętnie łyknę tą czujkę do czasu aż nie kupię sobie swojej (w lutym planuję mieć kasę :) )
Więc jak nie ma innego chętnego to ja się zgłaszam :D

ryszard.korczyk

Cytat: Cyfron w 06 Styczeń 2012, 14:37
hehe - Ryśku - ja Ciebie ogolę do cna - chętnie łyknę tą czujkę do czasu aż nie kupię sobie swojej (w lutym planuję mieć kasę :) )
Więc jak nie ma innego chętnego to ja się zgłaszam :D
Szopler był wcześniej, choć jeszcze nie potwierdził mi.

Szopler



Troll81

no to cyfron zapodaj wątek o zbiórce na czujki....