Darmowa chmura obliczeniowa!

Zaczęty przez Cyfron, 19 Październik 2011, 18:38

Krzysiak

To jak powinno być dalej ka planuje liczyć PrimeGrid


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

apt-get update && apt-get upgrade
apt-get install boinc-client
echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
/etc/init.d/boinc-client restart
boinccmd --host localhost --passwd passwd --project_attach http://www.primegrid.com/ słaby klusz
boinccmd --host localhost --passwd passwd --get_state

top (pokazuje obciążenie rdzenia

ps. specjalnie piszę boinccmd bo komenda boinc_cmd u mnie nie działa

Krzysiak

Dzięki bardzo chyba ruszyło
Czyli po wykorzystaniu tego bonusa firma sama mnie odłączy ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

tego chyba jeszcze nikt nie wie :P


toms83

Lepiej pilnuj samemu przed końcem kasy.  %)

lolek

Mam nadzieję że sami...chociaż pewnie na wszelki wielki, dzień przed sam je wyłączę  :P

Krzysiak

No niby komputer został podłączony bo pojawił się na wykazie w PrimeGrid ale

Nie pobiera żadnych zadań do przeliczenia ? - dobrze wszystko ustawione
Po wpisaniu w konsole komendy top - moim oczom ukazuje się coś takiego





>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

a pokaż co zwraca w wiadomościach (get_messages), bo rzeczywiście nic nie liczy.

Krzysiak

Czyli - przepraszam ale jestem zielony w tych sprawach


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

nabializm

Dzięki za wskazówki dotarłem już do tego poziomu co przedmówca Krzysiak PL GDA , również mi nic nie liczy, co jakiś czas boinc wskakuje na pierwszy plan, CPU maks przy 0.2%



u mnie komputer nie pojawił się na wykazie PrimeGrid



Cyfron

Cytat: Cyfron w 20 Październik 2011, 16:33
stan boinca sprawdzasz:
boinccmd --host localhost --passwd passwd --get_state

sprawdzanie wiadomości
boinccmd --host localhost --passwd passwd --get_messages


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

don't compute while active
suspending computation - user is active :D

lolek

Ja miałem coś podobnego w WCG. O dziwo wystarczyło przy podłączaniu się do projektu podać adres projektu bez www, może w PG też tak jest   :dunno:
@Troll81 - nie tak prosto, bo jemu nie pobrało ani aplikacji, ani WU.

Krzysiak

Da się jakoś odłączyć projekt  czy restart serwera i ustawiam wszystko od nowa ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

boinccmd --host localhost --passwd passwd --project http://.... detach

Szopler

Czy nie lepiej stworzyć plik gui_rpc_auth.cfg z hasłem i normalnie zarządzać tym z BoincManagera u siebie na kompie?
Wystarczy odpalić "boinc --allow_remote_gui_rpc", a w managerze podać IP virtualki i hasło w "Wybierz komputer"...

Troll81

ja zarządzam za pomoca boinctasks. :D

Szopler

Jak wyżej. Chodziło mi o to żeby się w konsoli nie katować ;)

nabializm

uff

dziękuję wszystkim udało się i działa, liczą się dwie paczki w primegrid :)


Krzysiak

Cytat: Szopler w 21 Październik 2011, 15:49
Czy nie lepiej stworzyć plik gui_rpc_auth.cfg z hasłem i normalnie zarządzać tym z BoincManagera u siebie na kompie?
Wystarczy odpalić "boinc --allow_remote_gui_rpc", a w managerze podać IP virtualki i hasło w "Wybierz komputer"...

A mógł byś to tak prościej opisać ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler


Krzysiak

W konsoli chmury uruchamiam to
apt-get update && apt-get upgrade
apt-get install boinc-client
echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
/etc/init.d/boinc-client restart

Jak stworzyć ten plik z hasłem i czy przez konsole przeglądarki ?
gui_rpc_auth.cfg

A to gdzie uruchomić ?
Wystarczy odpalić "boinc --allow_remote_gui_rpc"



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

mozna sobie tez kde zainstalowac i potem nie bawic sie wtakie cos :)

mimeq

Bedac w konsoli przechodzisz do odpowiedniego katalogu:

root@cloud-4ea04bf249e19:/var/lib/boinc-client czyli cd..->cd var->cd lib->cd  boinc-client (mozna pewnie cala sciezke odrazu tu masz krok po kroczku  :P )

pico gui_rpc_auth.cfg (pico to edytor) i wpisujesz swoje haslo zapisujesz plik  %)


Tomasz R. Gwiazda

w linuxie nic nie jest proste.. sie zaraz okaze ze nie ma tam zainstalowanego pico :>

mimeq

u mnie na Ubuntu 11.04 x64 byl  ;D


lolek

nano też jest, niema gedit
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Październik 2011, 17:43
w linuxie nic nie jest proste.. sie zaraz okaze ze nie ma tam zainstalowanego pico :>
To spróbuj pracować na windzie tylko z wiersza poleceń  :P

Tomasz R. Gwiazda

mozna, nawet lepsze rzeczy robic... dzieki PowerShellowi
nawet linuxiarze by nie mogli narzekac :)

w tej chmurze to by mogli pomyslec nad opcja customizacji tych maszyn, aby user mogl wybrac opcje z kde lub gnome i jakies inne pule aplikacji
bo tak to gole sa. a dawanie z full pakietami to tez bez sensu opcja

Szopler

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 21 Październik 2011, 17:33
W konsoli chmury uruchamiam to
...
apt-get install boinc-client
echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg - Tutaj stworzyłeś plik gui_rpc_auth.cfg z hasłem 'passwd' !!
/etc/init.d/boinc-client restart - a tutaj odpalasz boinc'a jako usługę systemową

I dlatego właśnie uważam, że instalowanie BOINC z repo jest bez sensu... ktoś bezmyślnie kopiuje komendy nie wiedząc co one robią i potem jest problem typu plik gui_rpc_auth.cfg z zawartością:
passwdpasswdpasswdpasswd itd.

No cóż, widzę że muszę wejść na jedną z moich wirtualek i napisać instrukcję step-by-step.

krzyszp

Najlepsze, że tak szumna nazwa (Cloud) a to zwykły VPS jest, tylko z ubogimi opcjami ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

krzyszp: no tak to jest, od czasu popularyzacji slowa Cloud to sie w sumie dowiedzialem ze ja clouda mam w firmie od 3 lat :D

slowo klucz i wytrych jak widac :)

krzyszp

Taaa, mój soft też działa "w chmurze" ;)
Mało tego, mój wspólnik pisał soft dla chmury już w latach 80-tych, tylko o tym nie wiedział :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

#73
Dobra jak to mówią kto nie kombinuje ten nie zyskuje tylko
Zrobiłem tak jak w tym temacie http://www.boincatpoland.org/smf/boinc/boinc-w-chmurze/
post 1 i 64 i
PrimeGrid działa tylko  liczy  próbki Sieva
a przy LLR komunikat zwrotny że dla tego procesora niema próbek
"2011-10-21 20:35:38 | PrimeGrid | Message from server: PPS (LLR) is not available for Linux running on an AMD x86_64 or Intel EM64T CPU."

dobrze rozumuje ?

miało być tak


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

czach

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Październik 2011, 17:43
w linuxie nic nie jest proste.. sie zaraz okaze ze nie ma tam zainstalowanego pico :>
W linuksie, wbrew pozorom, wszystko jest proste i intuicyjne. Jeżeli jest jakaś niezainstalowana aplikacja to, w zależności od dystrybucji, instaluje się ją albo przyjemnie albo prosto. Pico? Nie każdy lubi Pine. Poza tym, dlaczego korzystać z notatnika skoro można użyć czegoś prostszego - vim? I nie piszcie mi, że vi(m) to anarchonizm. Nie wyobrażam sobie pisać skryptów, dokumetów w latechu/html bez vima. Nawet pod Windows.

A wracając do tematu: WCG liczy się od wczoraj. ;-)
--
Marcin Trzaska /czach/

Martin Fox

proste:
wybieramy jako system debiana
a pozniej, po odpaleniu ssh na ip podane na stronie logujemy sie jako root z haslem ze strony i:
1. apt-get update
2. apt-get install boinc-client

a pozniej:
3. boinccmd --lookup_account http://url_projektu/ mail haslo
czyli np. w moim przypadku:
boinccmd --lookup_account http://climateprediction.net/ fox@cn.com.pl niahniahniah
po wydaniu polecenia mamy cos w stylu:
status: Success
poll status: operation in progress
poll status: operation in progress
account key: 5db3c4af242dniahniahniahniah

wiec dajemy:
4. boinccmd --project_attach http://climateprediction.net 5db3c4af242dniahniahniahniah
i powtarzamy kroki 3 i 4 dla projektow ktore nas interesuja
wsio :)

Troll81

Ty się tak swego maila nie boisz open textem na forum podawać??

Martin Fox

nie, przeciez i tak widoczny jest :)
poza tym to mail na ktorym wszystkie filtry sie ucza, idealny do podawania :D

nabializm

Witajcie

Mam pytanie, coś takiego w efekcie liczenia w chmurze się pokazało - Abandoned dla dwóch paczek w PPS (Sieve) v1.39 przy jeszcze aktywnym liczeniu tych paczek. Pobrał jak widać kolejne zadania, mam nadzieje, że wszystko dalej będzie prawidłowo ocenione



co trzeba poprawić?  :dunno:

czach

Cytat: nabializm w 22 Październik 2011, 10:50
Mam pytanie, coś takiego w efekcie liczenia w chmurze się pokazało - Abandoned dla dwóch paczek w PPS (Sieve) v1.39 przy jeszcze aktywnym liczeniu tych paczek. Pobrał jak widać kolejne zadania, mam nadzieje, że wszystko dalej będzie prawidłowo ocenione
Może to przez ten wczorajszy (kolejny) koniec świata? ;-)
--
Marcin Trzaska /czach/