miszol

Zaczęty przez miszol, 23 Październik 2011, 17:44

miszol

Jestem na forum już tak długo a wizytówki brak – czas to nadrobić :)

Imię Miłosz, rocznik 1982


Liczę od 2003 i chyba jak większości z nas zacząłem od SETI@home teraz Classic SETI@home, drugim projektem był simap, a później to już poszło...

W internecie posługuję się nickiem miszol, rzadziej miszol_m

Do B@P należę od około 6, a na forum udzielam się z mniejszą lub większą częstotliwością od 2006 roku.

Wraz z żoną i synem mieszkam w Poznaniu.
Kończę pisać rozprawę doktorską na wydziale chemii UAM i dorabiam jako ,,informatyk" w placówkach medycznych (rozliczanie z NFZ i wszystko co związane w komputerami).

Dzięki dorabianemu zajęciu mam dostęp do kilku hostów – żadna rewelacja, bez GPU ale zawsze coś policzą (teraz zauważyłem że jeden ma zintegrowaną kartę Radeon HD 3300)
Moim głównym hostem jest domowa maszyna E5200 z GeForce 9600 GT
Okazyjnie liczy jeszcze najlepszy laptop na świecie, mój IBM t23 :) maszyna ma 10lat i jest nie do ,,zajechania". Oto one:

-GenuineIntel Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz - NVIDIA GeForce 9600 GT (511MB) - 24/7
-AuthenticAMD AMD Athlon(tm) II X3 435 Processor  - CAL ATI Radeon HD 2300/2400/3200 (RV610) (341MB) - 24/7
-AuthenticAMD AMD Sempron(tm) 2500+  - 24/7
-GenuineIntel Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz  – w czasie pracy na uczelni
-AuthenticAMD AMD Sempron(tm) Processor 2600+  – kilka godzin dziennie
-GenuineIntel Mobile Intel(R) Pentium(R) III CPU - M 1133MHz  – wspomniany wcześniej laptop
-GenuineIntel Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz  – okazjonalnie
-AuthenticAMD AMD Sempron(tm) Processor 3000+  – okazjonalnie
-GenuineIntel Intel(R) Celeron(R) CPU 1.70GHz  – nie liczy, a był to mój pierwszy host




Moim ulubionym projektem jest Nagrzewanie Stali@home – taki nasz – swojski, dalej uFluids i LHC no i ostatnio Radioactive@Home

Lubię: moją żonę, czytać i wszystko co z książkami związane, dobre wino, dłubać przy komputerze, pizze, cicho pracujące komputery

Nie lubię: cwaniactwa (szczególnie na drogach), telewizji, golić się, głośno pracujących komputerów,

Nałogi: książki (czytanie, katalogowanie, kupowanie – już mam limit do 50pln miesięcznie na książkowe zakupy), kawa i inne napoje zawierające kofeinę
Sport: rower ~1000km/rocznie, tenis/squash (w zależności od pory roku), rolki, pływanie, a ostatnio bieganie za 2 letnim synem

Mój czujnik RAD@HOME

No i trochę statystyk

a tak ostatnio coraz częściej wygląda mój domowy host:


phobos

Witam  :) Kiedy się chemia w końcu przeniesie na morasko ?  :P I co to za cooler na CPU ?

Cyfron

no piękna rozwałka kompa :)

Ładna wizytówka  ;D

aborek

Wizytówka :p_arr:
A i kabelki w budzie ułożone 1 klasa XD

krzyszp

Podobnie wygląda mój komp domowy, tylko resztki obudowy w kolorze Forda T ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AL

Ślicznie, ale przy mojej żonie u mnie by to nie przeszło.

miszol

->phobos - na morawsko przenosimy się za 2 lata (podobno), ale najpierw sale dydaktyczne później pokoje labolatoryjne. Chłodzenie to Scythe Ninja 3, z wentylatorem na minimum mam temp. 36 stopni przy 100% obciążeniu procka.

-> aborek - no właśnie jakoś nie mam weny żeby je ładnie ułożyć

-> AL - u mnie komp tak wygląda tylko wieczorami jak coś przy nim wiecznie majstruje :) w dzień wszystko musi być na miejscu, bo przy dwulatku biegającym po domu żadne kable nie mogą wystawać. Mojej żonie też to średnio pasuje. Za czasów kawalerskich wyglądał tak non stop ;)

AL

Cytat: miszol w 24 Październik 2011, 00:28
Za czasów kawalerskich wyglądał tak non stop ;)

Skąd ja to znam ;-)

Tomasz R. Gwiazda

moje poczucie estetyki a nie kobieta nie pozwolilyby mi tak trzymac kompa :)

Troll81

Fajna wizytówka :D

stiven

Witam  :ahoy:

migawron

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 24 Październik 2011, 08:35
moje poczucie estetyki a nie kobieta nie pozwolilyby mi tak trzymac kompa :)


u mnie poczycie estetyki (nie moje, ale właśnie szanownej małżonki  :whip:) doprowadziło do pozbycia się stacjonarnego kompa i przytuleniu "desktop replacement" w postaci Della XPS 17. Więc skończyło się dłubanie...  >:(



GRID

#12
Witaj miszol.

Dla mnie najlepszy laptop na świecie to mój  :) IBM T42 -  nie zniszczalny, proc w technologii centrino.
Ma 3 lata mniej niż IBM t23 ale jeszcze teraz można kupić za nie wielkie pieniądze na allegro laptopa do biura, pracy, szkoły.

Troll81

T42 był chyba ostatni jeszcze pod logo IBM a nie LeNovo :D

miszol

T61 chyba też jeszcze są IBM'a