Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

szymek1987

Zaczęty przez szymek1987, 30 Październik 2011, 23:10

szymek1987

Witam wszystkich, lub jak kto woli  :arrr: mate!

Jak mój nick wskazuje, na imię mam Szymek i jestem z pięknego rocznika 1987 :)
Mieszkam w Zielonce pod Warszawą, ale żeby każdy wiedział gdzie to jest zostańmy przy Warszawie.


Na BOINC trafiłem dosłownie kilka miesięcy temu, ale już przekonałem kolegę do liczenia http://www.boincatpoland.org/smf/wizytowki/tarcza/  :p_arr:
Nawet nie pamiętam gdzie to znalazłem, choć to było tak niedawno :(


Najpierw może o liczeniu, a potem coś o mnie.

Projekty jakie mnie interesują nazwałbym "biomedycznymi", aktualnie najwięcej liczę WCG i rosetta, dziś dodałem Collatz Conjecture do sprawdzenia czy może to policzyć mój GPU i zobaczymy czy projekt u mnie zostanie.

Liczę na Athlon II 640, z ośmioma gigabajtami pamięci RAM i (tu moja miłość do "sztuki dla sztuki" się pojawia) Radeonie HD4290 + HD3470 w Hybrid CrossFire (ale chyba liczy tylko jeden... Jeszcze nie wiem, bo dziś dodałem projekt na GPU).
Kiedy liczę? Jakieś 16 godzin na dobę, a w weekendy bywa, że i 24h.


O liczeniu to chyba wszystko i czas coś o sobie powiedzieć.


Trochę "sztywne" mi się to wydaje, ale coś powiedzieć trzeba  :D

Gdy zapytacie mnie o to jakiej muzyki słucham, odpowiem najpewniej, że radia. Konkretnie to akademickiego radia Kampus http://radiokampus.waw.pl/. A co w radio? Od rapu, hip-hopu przez d'n'b, reggae, folku, delikatnego techno podczas setów DJskich przez wszelkie odmiany rocka, metalu i punka - i ku tym ostatnim pewnie bardziej bym się skłaniał. Ale powiedziałbym, że po prostu wszystkiego co tam w radiu moim leci ;)


Książki czytam, oglądam jakieś tam seriale, filmy (ogromny fan Futuramy) w gry też gram (fiksacja na punkcie serii Fallout) nic specjalnego moim zdaniem. Warto podkreślić, że telewizor wyrzuciłem już ładnych kilka lat temu i polecam to też innym  :)


Przejdźmy lepiej do tego co u każdego jest inne - zainteresowań.


Uwielbiam robić zdjęcia, chociaż mam strasznie mało czasu na hobby ;( Aktualnie moim podstawowym aparatem jest Reflekta II http://camerapedia.wikia.com/wiki/Reflekta. Miałem nawet ciemnie w domu, ale z braku czasu oddaje wszystko do studia i tam już się bawią za mnie w wywoływanie i skanowanie klisz.


Z innych i nietypowych - witrażownictwo. Takie wiecie, wycinanie ze szkła ;) Konkretnie to techniką Tiffany'ego (to nie moja praca, tylko przykład tej techniki http://www.ekademia.pl/user/file.php/17299/koliber.jpg). Jako, że jest to temat pokrewny i można tą technikę wykorzystać na wiele sposobów, robiłem również biżuterię, próby z decoupage. Niestety, nad czym bardzo ubolewam nie mam czasu na ani jedną z tych rzeczy. Czasem zrobię lampkę nocną z butelki po winie. W przyszłości mam plany powrócić do tego hobby :)


Na pewno mogę coś jeszcze powiedzieć, ale raz, że nie chcę Was tu zasypać informacjami, a dwa, że sam teraz nie pamiętam ;)


Na koniec coś ważnego z mojego punktu widzenia.

Czasu mam tak mało - do pracy wychodzę 5:45 i jestem z powrotem w domu zazwyczaj o 19:30 -, że nie będę aktywnym uczestnikiem forum, nie ukrywam tego od początku. Na pewno będę wchodził i czytał, odpisywał, ale sporadycznie. Większość informacji będę czerpał od wyżej wymienionego kolegi Tarczy.

Na pewno poszukam na forum informacji jak optymalnie wykorzystać i czy w ogóle da się lepiej mojego PCta i pewnie tam możecie mnie niedługo szukać.

Teraz czas na mnie, bo niestety wolnego nam jutro nie dali  >:( ale już jutro wpadnę na forum ponownie :)

mimeq

Witam  :ahoy:

Zeby wszyscy byli sklonni napisac tyle o sobie byloby git  :respect:


krzyszp

Świetna wizytówka i... ciekawe zainteresowania.
Witam następnego oryginała w naszym teamie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

stiven


emik



_Aleksander_

Witaj!

Zaciekawiła mnie twoja wizytówka, bo sam ostatnio stałem jak wryty patrząc na odrestaurowany Tiffany Dome z 1897 roku w Chicago Cultural Center.
Żadne zdjęcia tego nie oddają, więc nawet nie próbuje wklejać żadnych linków, czy własnych zdjęć. Fantastyczne hobby!

Tomasz R. Gwiazda

Witamy

To moze jakis witrazyk z logiem BOINC w czynie spolecznym ? :P

aborek


sknd


kotfryc



lolek


Cyfron

Witamy:)

A co trzeba mieć/potrafić, żeby robić witraże?

Tomasz R. Gwiazda

skill ?
i pewnie toolsy odpowiednie do ciecia :) (diamenty ?:P )

Troll81

Śliczna wizytówka. No i witam w drużynie :D

szymek1987

Dziękuję za serdeczne powitanie  :parrrty:

@Tomasz R. Gwiazda

Witrażyk dałoby radę zrobić, ale pracownię zamykają jak jeszcze jestem w pracy, więc byłoby to trudne, ale nie niewykonalne ;)

Diamenty oczywiście  :D  Ale ja np. używałem noża w którym jest malutkie okrągłe ostrze które nacina szkło, a potem rozpiera je olej który jest w zbiorniczku w nożu i już potem szkło łamiemy w rękach

@Cyfron

Pewnie każdy by odpowiedział inaczej, ale moim zdaniem - pieniądze ;) m2 szkła to koszt od 200zł do 800zł, a są i droższe :( Nie wspominam nawet o reszcie materiałów i sprzętu.

"Coś" może zrobić każdy, ja sam się za specjalny talent nie uważam, rysować nie umiem, malować też nie do tego jestem daltonistą więc zawsze musi mi ktoś pomagać w doborze kolorów ;) Bardziej podchodzę do tego jak do mechanicznej pracy niż do sztuki, coś jak klejenie modeli - taka pierwsza myśl.

Chętnie mogę więcej powiedzieć, ale nie wiem czy tu, czy pm.

Co do wizytówki z Collatz Conjecture już dałem spokój, nie wiem dlaczego, ale komputer zaczął świrować, a nie mam czasu teraz tego sprawdzać, jakieś rady? (np. co chwila sama zmienia się rozdzielczość, ekran miga etc. Czy to normalne?)

Troll81

nie. to nie jest normalne. Jaki masz system jakie masz sterowniki?

szymek1987

Mam Windows 7 x64, sterowniki najnowsze ze strony AMD.

Najpierw wygląda to tak:


I chwilę potem tak:



Jak widać projekty na device0 padły, a device1 dalej pracuje.

Troll81

wygląda na zwieche jednej karty graficznej. Sprawdź czy coś się nie przegrzewa.

szymek1987

Nie pracuje zintegrowany HD4290, jest pod nawiewem z boku obudowy i ma teraz 32 stopnie.
Pracuje HD3470 w 68 stopniach.

Mogę grać np. w Fallout 3 cały dzień ( z CrossFire właśnie) i nie mam żadnych problemów, a wiem, że obie pracują.

szymek1987

Kamraci! Każdy kto nie wie gdzie odpisać swój 1% podatku klika tu: http://pomocdlamikolaja.info/jak-pomoc Mikołaj to mój sąsiad, choruje na miopatię. Pieniądze są bardzo potrzebne. O chorobie i leczeniu można poczytać na jego stronce do której dałem link.