2011.12: yoyo@home

Zaczęty przez Arthusp, 01 Listopad 2011, 10:54

Co policzymy w grudniu?

ABC@home
3 (4.6%)
AlmereGrid
1 (1.5%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
1 (1.5%)
Constallation
0 (0%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNA@Home
1 (1.5%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
eOn
0 (0%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
2 (3.1%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
2 (3.1%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home
14 (21.5%)
Malaria Control
2 (3.1%)
Mersenne@home
2 (3.1%)
MicroFluids@home
1 (1.5%)
MilkyWay@home
1 (1.5%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
5 (7.7%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
7 (10.8%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
1 (1.5%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
1 (1.5%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
0 (0%)
Yoyo@home
18 (27.7%)
LHC Test4Theory@Home
3 (4.6%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 22 Listopad 2011, 07:16

dziubas

http://www.rechenkraft.net/wiki/index.php?title=Yoyo%40home_en
CytatProgress indicator: based on a rough runtime estimation the progress is shown. Since it is only an estimation, the work unit may already finish at 40% or at 150%.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

PanStaszek

I wszystko jasne  :p_arr:


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Karlik

Dokładniejsze informacje są w pliku eProgress.txt i tam jest infomracja, np.
378 clicks of the Ratchet have been observed, =
75.6 % of
500 total clicks until simulation stops

Szczerze to nie wiem czemu wrapper nie bierze tej wartości tylko estymowaną ???

apohawk

Ok, znikły, więc chyba się doliczyły. Na 100% się nie upewnię, bo yoyo kona. Wracamy do LHC?  XD
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Potrzebne kilka informacji, żeby Ci pomóc:
1. Jaki system (Win/Lin).
2. Jakie inne projekty?
3. Jak masz przydzielone zasoby do projektów?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

andy101fah

#205
Cytat: Tobas w 03 Grudzień 2011, 17:37
No i już.
PNT oddało nam pierwsze miejsce w zasadzie bez walki.
Kolejny dowód na to, że powinna być tylko jedna drużyna narodowa.
Panowie z PNT - czapki z głów i zapraszamy do nas  ;D

Kolega który to napisał, teraz powinien PUBLICZNIE się wybiczować  :whip: :whip: :whip:

Już za chwileczkę 20 kolegów z PNT spuści nam ŁOMOT. Trochę wstyd. Warto przestawić maszynki tylko na YOYO.

Poz    ___Nazwa_drużyny__           _Punkty__
15.  Xtrem Team Boinc Addicted     15557229
16.  [H]ard|OCP                          14731978
17.  BOINC@Poland                     13091743
18.  Polish National Team             12997957

Arthusp

28 zawodników PNT przelicza więcej niż 212 B@P. PNT gratulujemy zasobów. Natomiast B@P gratulujemy mobilizacji.  :p_arr:

I patrzymy dalej, co się będzie działo!

andy101fah

#207
28 wojowników z PNT odbiło 1 miejsce. Koledzy, daliśmy ciała.

Poz      ___Nazwa_drużyny__      _Punkty__
16.      [H]ard|OCP                      14835653
17.      Polish National Team          13375410
18.     BOINC@Poland                   13332880
19.     The Knights Who Say Ni!      12932202

Robert1970

A skąd wyszło 212 członków B@P liczących yoyo? Z tego co widzę, to jest ich aktualnie 76. Ale nie zmienia to faktu, że PNT zrobiło wrażenie :)

Tobas

Cytat: andy101fah w 10 Grudzień 2011, 17:01
Cytat: Tobas w 03 Grudzień 2011, 17:37
No i już.
PNT oddało nam pierwsze miejsce w zasadzie bez walki.
Kolejny dowód na to, że powinna być tylko jedna drużyna narodowa.
Panowie z PNT - czapki z głów i zapraszamy do nas  ;D

Kolega który to napisał, teraz powinien PUBLICZNIE się wybiczować  :whip: :whip: :whip:

Już za chwileczkę 20 kolegów z PNT spuści nam ŁOMOT. Trochę wstyd. Warto przestawić maszynki tylko na YOYO.


Jasne! Odszczekuję swoje słowa.
Wielki szacuneczek dla PNT. Takie coś robi wrażenie.

Moja bezczelna prowokacja odniosła zamierzony skutek.
Cieszę się, że koledzy z PNT stanęli w szranki, tak jak już było napisane -
będzie to tylko z korzyścią dla Polski.

Tymczasem - miesiąc się jeszcze nie skończył..

Koledzy z B@P !! - tym razem my oddajemy podium w zasadzie bez walki..   :attack:  :attack:  :attack:

mimeq

Ja przesiadlem sie z ecm na muon po osiagnieciou 100k i masakra jakie Wu sa  %) W ecm wkurzal mnie troche Pasek postepu (20,40,60,80%) tu potrafi calkiem dlugo sobie postac na roznym staduim postepu  :P
[smg id=258]


Cyfron

a dzięki naszym przepychankom Polska wskoczyła oczko wyżej:

I przed nami (Polską) kolejne awanse!
Do końca miesiąca możemy wejść na 6te miejsce!

I przy okazji - czy koledzy z PNT chcą się z nami ścigać w kolejnym miesiącu w naszym PM ? (nawet jeśli mamy w nim przegrać ;) ) bardzo podoba mi się nasza "współpraca" :)
Może koledzy z PNT wiedzą, który inny projekt wytrzyma jak siądą na niego największe polskie zespoły i byśmy zrobili konkretny jeden PM a nie tak jak jest w tym miesiącu, że część liczy yoyo, część LHC a część jeszcze co innego :) (w naszym zespole przynajmniej)

ryszard.korczyk

Cytat: Cyfron w 11 Grudzień 2011, 10:38
Do końca miesiąca możemy wejść na 6te miejsce!

Myślę, że sami wyprzedzeni jednak zareagują i nie oddadzą tak łatwo miejsca. Ale jeszcze sporo czasu do końca miesiąca.

HaNocri

A ja mam takie pytanie odnośnie yoyo, liczę sobie ecm i tak to wygląda:
CPU time (sec)  claimed credit  granted credit
243,347.00        2,237.20         670.40

Tak duża różnica między claimed credit a granted credit to normalne w tym projekcie? Wychodzi na to, że lepiej krótsze próbki liczyć, lepszy stosunek czas/punkty. Tylko na długość próbki nie ma się wpływu... Może lepiej na muon się przestawić?

PanStaszek

Nie przejmuj się, bywają gorsze kwiatki:

15,659.19 48.37 0.00
11,336.59 51.69 0.00


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

HaNocri

Ale lipa, tylko ecm tak ma czy inne podprojekty tez?

lolek

Za to w ECM ostatnio miałem zadania które zapunktowały po 85pkt/h na cloudach. Przypomnę że to opterony 1,7 czyli sprzęt nie najwydajniejszy. na phenomie było by to penie jakieś 200pkt/h. Ale dzięki tym zadaniom zrobiłem 38000pkt w ciągu doby  XD

apohawk

Też mi się trafił w harmonious trees
http://www.rechenkraft.net/yoyo/workunit.php?wuid=10620777

Za to muon bezproblemowo i lepiej punktuje, ale ma aplikację tylko na windowsa   :wacko:
No good deed goes unpunished.

Karlik

Cytat: apohawk w 14 Grudzień 2011, 22:39
Za to muon bezproblemowo i lepiej punktuje, ale ma aplikację tylko na windowsa   :wacko:
Ale można liczyć na linuksie (wine działa).

apohawk

Cytat: Karlik w 14 Grudzień 2011, 22:48
Cytat: apohawk w 14 Grudzień 2011, 22:39
Za to muon bezproblemowo i lepiej punktuje, ale ma aplikację tylko na windowsa   :wacko:
Ale można liczyć na linuksie (wine działa).
Bez herezji mi tu. Na linuksie chce mieć linuksa :P
No good deed goes unpunished.

krzyszp

A ja Cię zaskoczę.
Z rok temu z nudów odpaliłem instalkę swojego softu na Wine na Ubuntu. Byłem nieźle zaskoczony, jak obie wersje (VB6 - stary system i .NET - nowa wersja) bez problemów wystartowały... Jedynym problemem, był brak eksportu danych do Excela od Wine (tzn. eksport sformatowanego raportu wraz z jednoczesnym odwarciem Excela, itd).
Okazało się, że nawet jedna "custom" biblioteka, przygotowana 9 lat temu zainstalowała się poprawnie...
Przeprosiłem się z Wine...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

buninek

Sprawdzłem na e24cloud i w przypadku ecm liczonego  pod wine (WINEARCH=win32) zabrakło mi cierpliwości na właściwą ocenę.
Próbki trafiły się długaśne a z tym dziwnie działającym wrapperem (pasek postępu) to szanse na szybkie liczenie wyglądały marnie.

Trzeba pamiętać, że sam wineserver pochłania 8-9% CPU.
Ktoś tu narzekał na bardzo słabą wydajność tych opteronów. Bardziej bym skłaniał się do narzekań na marną wydajność aplikacji (ecm) pod linuxem (pewnie z 4x wolniejsza jak pod win 64).

Szkoda, że te chmurki (Xen) nie wspierają zagnieżdżonej wirtualizacji. W przypadku procków Intela i KVM jest to już możliwe.
Można jeszcze spróbować Qemu+kqemu choć to jedynie 75-80% mocy procka,

Szopler

Hahaha... ale jaja ;)
Zajrzałem w "Projekt miesiąca - wyniki" a tam LHC XD

Sebastian M. Bobrecki

To tak chyba na wszelki wypadek są z trzech projektów. Chyba suma z dwóch LHC i yoyo.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

RAD-Poland

poprawione
w pierwszym poście Wyniki projektu miesiąca Yoyo@home
w drugim LHC jako test łączenia projektów, - post usunięty

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TP


Aegis Maelstrom

To całe yoyo zaczyna mnie porządnie wkurzać.

Najpierw straszny rozrzut czasowy jeśli chodzi o czas potrzebny na zakończenie próbki w ECM, dalej wywalona z nieznanych powodów jedna próbka i restartowana druga, teraz straszny rozrzut czasowy na Muon: próbka liczy mi się już 23 godziny i doszła do 93,33%, do tego przekroczyła deadline a na następnej mocnej maszynie i7-2600K pewnie kręcone i włączone non-stop, jeej, zrobiła się w 4,5 godziny z komunikatem o błędach "too many results". Jak nie dostanę za te męki punktów, to będę zgrzytał zębami.

Do tego debilne progi postępu (naprawdę te jednostki checkpointują tak rzadko, czy to jest zwalona prezentacja progów postępu?).

O co chodzi z tym projektem, inni też mają takie problemy? Czy na systemie 32-bit należy sobie to cudo w ogóle odpuścić?

apohawk

To projekt wrapper, nie można oczekiwać zbyt wiele  ;)
No good deed goes unpunished.

Bezprym

Cytat: Aegis Maelstrom w 17 Grudzień 2011, 03:04
O co chodzi z tym projektem, inni też mają takie problemy? Czy na systemie 32-bit należy sobie to cudo w ogóle odpuścić?

Ja mam 64-bit i były podobne problemy. Odpuściłem sobie już liczenie yoyo w tym miesiącu...

Aegis Maelstrom

I 83 896,29 sekund czasu CPU (prawie pełny dzień!, fizycznego czasu więcej) poszło do kubła.  :deadman:

Co ciekawe i pozytywne, na zgłoszony problem administrator Yoyo odpowiada bardzo szybko: link do forum Yoyo. Niestety, z opisu wynika, że deadline'y w tym projekcie są ustawione naprawdę agresywnie, zwłaszcza dla nowych maszyn.  :ph34r: Streszczając: w takim Muon np. nowe maszyny będą miały znacznie dłużej liczące się próbki, nawet 40 godzin. Przy tym ustawiono zaledwie 5 dniowy deadline, nie zważając na takie drobiazgi, że przecież w buforze maszyna może mieć inne, wcześniej ściągnięte próbki.

Moim zdaniem lekka przeginka. Abtrahując od tego, co robi projekt, moim zdaniem szanowni głosujący na yoyo powinni byli pomyśleć o tym i przynajmniej ostrzegać kolegów z zespołu.

Poważnie, jeśli ta zabawa w projekt miesiąca i głosowania mają tak wyglądać jak obecnie z wtopą w LHC itd. to możemy mieć więcej zniechęconych niż zachęconych. Najwyraźniej zdawanie się na samą odpowiedzialność głosujących - zwłaszcza robiących to anonimowo - daje średnie rezultaty. :( Być może trzeba kończyć głosowanie wcześniej, a potem siłami paru chętnych przetestować projekt jak się zachowuje i aktualizować informacje na stronach zespołu.
I oczywiście najważniejsze, już przy wyborze myśleć i informować o potencjalnych problemach, poszerzyć bazę wiedzy o projekcie, by były jasne wskazówki dla każdego nowego liczydłowego itd. itp.

Tobas

Dlatego ja za chwile wracam do spokojnego liczenia WCG, ktore marnie punktuje,
ale przynajmniej mam szczerą nadzieję na sens mojej kWh krwawicy..

Troll81

WCG to przede wszystkim stabilny projekt który rzadko zawodzi....

krzyszp

Ja mam próbki ECM po 123h... Właśnie się wyłączam z ich liczenia...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Też miałem takie gifanty, ale niektóre z nich świetnie zapunktowały: 3x lepiej niż pozostałe

buninek

Okazuje się że liczenie yoyo na hostach linuxowych jest znacznie bardziej opłacalne z wykorzystaniem windowsowych aplikacji w wine (64 bit) niż natywnie.   :bad:

Przeliczyłem dwie próbki z serii ecm_es pod wine x64 na chmurkowym kompie i wypadło to bardzo dobrze.
http://www.rechenkraft.net/yoyo/show_host_detail.php?hostid=63647
Rzeczywisty czas liczenia WU, wyniósł 16h 24m.
Daje to prawie 50 punktów/h.
Natywnie dla próbek ecm_es ok 33-34 punkty/h.  :shame:

lolek

Ja się z wine i BOINCem pod nim babrał nie będę (konsola). Ogólnie mam wrażenie, że większość projektów jest optymalizowana pod Windows, a Linuks jest traktowany po macoszemu  :( Dla tego wróciłem do "siódemki"  :bad:

dziubas

zapomnij o ECM,  sciagnij wrapper ktory zapusci windowsowego muona pod normalnym linuksowym boincem
http://www.rechenkraft.net/phpBB/viewtopic.php?f=57&t=10396
ja tak licze od 2 tygodni i jest ok, jedyny problem ze gryzie sie troche z puszczonym pod wine boinctasks

Cytat: lolek w 24 Grudzień 2011, 12:04
Ja się z wine i BOINCem pod nim babrał nie będę (konsola). Ogólnie mam wrażenie, że większość projektów jest optymalizowana pod Windows, a Linuks jest traktowany po macoszemu  :( Dla tego wróciłem do "siódemki"  :bad:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Szopler

Na koniec roku UotD w YoYo ma SKB@P !! :boing:

andy101fah

Koledzy wypadałoby teraz złożyć gratulacje kolegom z PNT.

Pokazali piękną mobilizację i  udowodnili że prawie 100 osób nie potrafi obronić projektu miesiąca.

Udowodnili że są najmocniejszą Polską drużyną.

Daliśmy ciała jak Adamek z Kliczką.

Trochę wstyd.

PanStaszek

Wstyd to jest jak puścisz bąka w towarzystwie !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"