Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Project Neuron

Zaczęty przez Nietoperek, 18 Sierpień 2006, 09:46

Nietoperek


Mchl

Dziwny jakiś... Projekt do badania BOINCa :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Rejestracja włączona do poziomu 100 użytkowników. Team założony z numerem 20.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

przylaczylem sie... numerek 60;)

lefler

i ja dolaczylem, numer 77.

KrzychuP

Qrcze nie zdążyłem

AL

CytatAccount number
Used in URLs   59
:D

PMG

NO network changes have been effected due to a router failure on installation - DOA. After the network issues are sorted the project will move to Alpha and recruit more participants.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Szerpa

---------- 00:27 23.09.2006 ----------

Projekt nadal w fazie alfa ale znowu przyjmuje nowych czlonkow, przed chwila sie zarejestrowalem,
liczba nowych członków ograniczona wiec sie spieszcie i do boju.

---------- 14:31 ----------

A swoją drogą ciekawie nazywa sie aplikacja licząca
anal_z................
hihi anal
czyzbysmy liczyli prawdopodobieństwo wystąpienia anala w populacji hi hi ...............
ilosc anali na minute na swiecie
a moze na godzine
a moze statystycznie hihi

lefler

Boki zrywać.  :roll:

Mchl

Prosiłbym o powstrzymanie się od tak daleko idących interpretacji ;) Niektórzy tutaj mają poniżej 16 lat.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Przecież ten anal - to od analizy chyba pochodzi :wink:

bartsob5

Cytat: "Mchl"Niektórzy tutaj mają poniżej 16 lat.

ja na szczescie nie zaliczam sie juz do tej grupy:) a mimo to zareczam ci, ze mlodsi juz dawno sami do tego doszli:P:P:P

Szerpa

Pewnie i od analizy AL
ale nazwa lekko niefortunna
a posmiac sie mozna hihi

bartsob5

tak:) niefortunna to dobre slowo:D

AL

A może by tak mistrzostwo światowe w tym projekcie zrobić? Mamy 4 miejsce do pierwszego brak tylko 140k. RAC drużyn z pierwszych 3 miejsc nie jest kosmiczny - po prostu mają od nas więcej użytkowników. Do tej pory problemem było to, że tworzenie nowych kont było zablokowane - ale teraz już nie.

kempler

Kurcze, to już kolejny projekt w którym można by powalczyć o mistrzostwo, RCN, Ralph, Neuron. Nie wiem czy tyle uciągniemy :/

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Właśnie, proponuję najpierw zrealizować cel w Ralphie. W RCN to chyba jednak nie wygramy  :P (przynajmniej nie prędko). Będzie można spróbować w Neuronie, z tym że pewnie w innych drużynach też dużo nowych osób pozakłada konta i niebawem możemy nawet 4 miejsce stracić...

Borsook

niby zakladanie kont otwarte a jakos mi wyskakuje ze disabled :?  hmm... cos nie tak

KrzychuP

Coś mi się wydaje, że to też żart Prima Aprilisowy z tym zakładaniem konta :P

kempler

Nie żart, ja założyłem, i z tego co widziałem to nasza drużyna powiększyła się o 4 osoby. Może już wyłączyli  :?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

RAD-Poland

Potwierdam, wczoraj założyłem konto i nawet jedną WU przeliczyłem  8)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

KrzychuP

Eeee, szkoda, że mi się nie udało  :cry:

emik

ja również założyłem konto i przeliczyłem już 100 jednostek :) : http://neuron.mine.nu/neuron/results.php?hostid=15 70


PMG

JA tez sie dołączyłem. Jednostki mają od 40 minut do kilku sekund ( mocno nie stabilne to jest rozrzut pełen) a punktuje tak jak inne ( znaczy u mnie w okolicach 6 punktów na godzinę - tak jak seti i inne tego typu projekty włącznie z QMC. Jedynie Einstein punktuje 13 punktów na godzinę).

Generalnie podłączyłem sie właśnie po to zebyśmy z tego 4 miejsca sie ruszyli. A 140 k punktów to chyba aż tak oszałamiająca liczba nie jest.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

RAD-Poland

Deklaruję przeliczyć 1k - narazie jeden host biega z nowym Manager'em
liczy się na nim ABC, jutro biędzie 1k, następne 1k dla Neurona

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Zauważyłem, że w czasie liczenia Neurona rośnie mi temp procka o jakieś 2-3 stopnie bardziej niż podczas liczenia np. Einsteina czy Ralpha.
Ktoś jeszcze to zauważa?

RAD-Poland

TAK
w ABC laptop chodzi na 90% CPU
w Neuron'ie 90%, 80% zwiecha procesu boinc, 5 godzina liczenia na 70% narazie OK
rozumiem z tego, że bardziej zoptymalizowana aplikacja, ale mogę się mylić
na 100% mogłem liczyć projekty Sztaki i stary Predictor (nie wiem jak jest teraz)
dodam pomieszczenie klimatyzowane stała temperatuta otoczenia

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Ja nie wiem co Neuron robi, że mi bardziej procesor podgrzewa, ale jeśli chodzi o użycie CPU to wygląda ono tak samo jak podczas liczenia Einsteina czy Ralpha (czyli waha się między 90 a 100%).

RAD-Poland

troszkę na skróty napisałem chodziło mi o to, że musiałem w Managerze zmniejszyć parametr
Use no more than xx% of the processor do 70% ponieważ projekt Neuron za mocno podgrzewał CPU przy 80-100% i zawieszał Boinc'a

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

A u mnie Neuron bardzo stabilnie idzie na maksymalnym obciążeniu obu procesorów. Tylko cierpię na braki próbek - za mało ich dają jak na moje możliwości...

Bober

U mnie też chodzi stabilnie...ale nie wiem jak będzie w lato. Trzeba będzie ostrożnie z tym projektem...

Bober

A mnie od wczoraj nie chce się pobrać jednostka. Zaczął się plik ściągać ale stanął i nie może dokończyć. Ktoś tak ma jeszcze?
Zmieniłem managera na 5.8.16...może to przez to...

KrzychuP

Ja miałem tak z Rosettą, ale nie pamiętam, czy wywaliłem tą próbkę, czy w końcu się ściągnęła (ale chyba to drugie)

RAD-Poland

---------- 02:28 12.04.2007 ----------

Project Neuron problem pod Linuksem :(
CPU time (sec)   claimed credit   granted credit
19,040.21   197.42   1.74
927.03   1.29   1.74
786.11   1.74   1.74

1. (Linux) AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+
2. (Windows) Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz
3. (Windows) AMD Athlon(tm) XP 2000+

kolejną próbkę po 10 godinach sam przerwałem, gdy zorientowałem się, że inni przeliczyli ją w godzinę
czas obliczeń WU 20 razy dłuższy

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?
na klientach pod Windowsem wszystko w normie.
zauważyłem, że emik próbuje też liczyć ten projekt pod Linuksem
z niecierpliwością czekam na jego wyniki

---------- 02:55 ----------

znalazłem coś na ich forum zwalają tę różnicę czasu obliczeń na brak optymalizacji kodu w aplikacji dla Linuksa (tak zrozumiałem :? )
http://neuron.mine.nu/neuron/forum_thread.php?id=37
no cóż liczymy inne projekty   :roll:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

Cytat: "RAD-Poland"
zauważyłem, że emik próbuje też liczyć ten projekt pod Linuksem
z niecierpliwością czekam na jego wyniki

u mnie pod linuksem wyskakują jakieś błędy z Neuronem


RAD-Poland

emik masz nie przypisane biblioteki
z twoich rezults
CytatmapAnal_3.6_i686-pc-linux-gnu: error while loading shared libraries: libssl.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory
rozwiązanie
Cytatas user root go to path /usr/lib/ and type:
ln -s libssl.so.$$ libssl.so.5 ($$ = highest version of the lib, e.g. 0.9.8 )
ln -s libcrypto.so.$$ libcrypto.so.5 ($$ is the highest version of the lib)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

dzięki - już przypisałem

liczy mi się próbka, według mnie 9 godzinna - zobaczymy jak będzie z punktami, jeśli tak źle jak u ciebie to zostawię ten projekt klientowi windowsowemu


RAD-Poland

8O
zwróć uwagę, że już jeden host wysłał wynik po niecałych 9 minutach  :!:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

Podobną sytuację mam w Zivisie