Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

nowy projekt - wrapper openstreetmap

Zaczęty przez Gołąbpocztowy, 07 Listopad 2011, 20:44

Gołąbpocztowy

Witam
Możliwe, że ktoś z was korzysta z otwartych danych geograficznych do tworzenia map openstreetmap lub sam je tworzy. W tym projekcie powstał pewny render (osmrender) do zamiany informacji o położeniu ścieżek czy punktów na wektorowy obrazek który oglądamy. Co różni ten render od innych? A to, że jest on systemem rozproszonym czyli każda osoba która instaluje aplikacje i parę innych zewnętrznych programów może pobierać "zapytania o przetwarzanie" i przetwarzać dane i na końcu zwrócić plik svg. Do windowsa powstała wersja ootb czyli instalujemy program klikamy "Start tah" i nie przejmujemy się niczym. Przy linuksie już musimy sami pakiety instalować oraz uruchamiać osobną aplikacje. Moim pomysłem jest stworzenie wrappera z projektu Tiles@Home do boinc. Pracy przy tym nie byłoby według mnie bardzo dużo bo sama aplikacja licząca jest już napisana i sama idea obliczania rozproszonego również zaimplementowana.

Przydatne sznurki:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Main_Page  - wiki OpenStreetMap
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tiles@home - Opis działania T@H
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Windows@home - Windows@home
http://tah.openstreetmap.org/ - informacje o żądaniach, userach i przetworzonych zadaniach


Pozdrawiam

krzyszp

Moim zdaniem pomysł jest interesujący  :p_arr:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Gołąbpocztowy

Parę myśli które przyszły mi do głowy odnośnie projektu. Nie trzeba pobierać danych i przesyłać ich do aplikacji liczącej. Wystarczy tylko sprawdzić na tah.openstreetmap.org "requesta" i za jego pomocą stworzyć WU. Tak samo można sprawdzić czy został przeliczony i np. od wielkości obrazka wynikowego lub ilości płytek obliczyć ilość punktów, które otrzymuje user. Projekt wymaga podania danych do OSM. Wg. mnie najoptymalniejszym rozwiązaniem będzie standardowo liczenie na loginie projektowym z możliwością wpisania swoich danych w ustawieniach projektu.
Tak przy okazji co to jest projekt "Atena" i czy to już działa?

Troll81

Zainteresowałeś mnie :D pomysł ciekawy. Rozwiązać by się dało sprawę loginu jak dnetc, gdzie konto BOINC było wiązane z kontem distributed.net

Gołąbpocztowy

Podbijam pytanie o inkubator projektów "Atena". Działa to już i czy można to wykorzystać do stworzenia ww. projektu czy w ogóle pomyliłem pojęcia :) Program jest gotowy, wystarczy go tylko przystosować do platformy BOINC.

GRID

Atena jeszcze nie ruszyła. Bo musimy jeszcze dokończyć sprawy z działalnością gospodarczą fundacji.
Teoretycznie serwer dedykowany na którym ma stać inkubator Atena jest już zakupiony i w posiadaniu Tobasa.
Goofyx ma trzymać nadzór nad Ateną od strony organizacyjnej.

ps. Dzisiaj instalując Ubuntu, moją uwagę zwróciła jedna rzecz, podczas instalacji, program sam zaproponował mi strefę czasową w Belgii, zerknąłem na mały napis na dole po prawej i tam pisało właśnie open map coś.