Książki

Zaczęty przez Juras23, 27 Sierpień 2006, 11:29

Peciak

Mika Waltari – Egipcjanin Sinue
Janusz Zajdel – Paradyzja
Frank Herbert - Diuna – ale ta pierwsza, następne to  (niedomówienie)
Andrzej Sapkowski – cała saga o Wiedźminie
no i oczywiście  Lem a zwłaszcza polecam, Terminus, Eden, Cyberiada, Bajki robotów

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

kempler

Stephen Hawking - "Krótka historia czasu". Przebrnąłem. Ciekawa ale wielu rzeczy nie zrozumiałem  :ph34r: Trzeba przeczytać jeszcze raz.
Dziś zabrałem się za "Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo" - Norman Davies. Cegła. Trochę potrwa  :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Kret_polny

"Pan raczy żartować, panie Feynman!" i "A co ciebie obchodzi, co myślą inni?" - bardzo ciekawe opowieści z życia fizyka noblisty Richarda Feynmana.

eclipse99

Zgadzam się całkowicie, wciągające, jadąc pociągiem można przegapić stacje : )

LEM, Łysiak, Kapuściński, Michał Heller

Vega

#84
U mnie ostatnio jest fantastyka (wampiry). Teraz kończę czytać Sagę Zmierzchu S. Meyer. Wciąga na tyle, że jadąc do i z Bydgoszczy czytałam całą drogę (ponad 8h). To takie bardziej młodzieżowe jest :) Z tych młodzieżowych to jeszcze trylogia (póki co ukazały się dwie części w Polsce) Dary Anioła "Miasto kości" i "Miasto popiołów". Uwielbiam też Łukjanienko całą serię "patroli".Trylogia "K-PAX" G.Brewera (z wyłączeniem ostatniej, czwartej części, bo wg. mnie beznadziejna), D.Brown też wciągający :) Poza tym oczywiście Saga o wiedźminie Sapkowskiego, trylogia husycka też, choć już nie tak dobra (wg. mnie) jak saga, Lem (ulubiony Obłok Magellana). Dawno już nie czytałam nic popularnonaukowego, ale lubię książki: M.Hellera, S.Hawkinga, M.Kaku.
Póki co więcej nie pamiętam :)

edit: przypomniał mi się jeszcze Janusz L.Wiśniewski (ale to taka bardziej "babska" literatura, poza Bikini)

Hani

Planeta śmierci. Mam gdzieś audio booka jak by co. :)


Troll81

Polecam "Pan Lodowego ogrodu"

emik

zamówiłem dziś "Futurospekcję" Roberta J.Sawyera - wrażenia po lekturze


CytatW trakcie eksperymentu w Zderzaczu Hadronów CERN w Szwajcarii dochodzi do dziwnego zdarzenia. Na około dwie minuty wszyscy tracą przytomność. Szybko okazuje się, że chwilowa amnezja dotknęła całą ludzkość, doszło do wielu nieszczęśliwych wypadków. Powoli wychodzi też na jaw, że większość ludzi w trakcie tej krótkotrwałej utraty przytomności miała wizje swojej własnej przyszłości. Przyszłości oddalonej o 21 lat. Z urywków wizji zgłaszanych przez ludzi z całego globu powstaje mniej w miarę dokładna ,,historia" najbliższej przyszłości.

Czy przyszłość jest niezmienna? Czy możemy odmienić swój los? Czy możemy się uratować, choć wszystko wskazuje na to, że za 20 lat nie będzie nas wśród żywych?

Robert J. Sawyer, kanadyjski pisarz SF, zdobywca Hugo za Hominidów Nebuli za Eksperyment terminalny. Na podstawie Futurospekcji powstał we współpracy wytwórni Disneya i HBO serial ,,Flashforward (polski tytuł ,,Przebłysk jutra", emitowany przez AXN). Pomimo tego, że film wziął z książki Sawyera tylko tylko pomysł wyjściowy, i tak zyskał zagorzałych fanów na całym świecie. Warto więc zapoznać się z literackim pierwowzorem.


Tomasz R. Gwiazda

szkoda ze Flash Forward dostal cancela... bo to fajne bylo