Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

pomoc w wyborze zestawu - było standard - czyli help :)

Zaczęty przez Martin Fox, 17 Listopad 2011, 19:31

Martin Fox

ok, mordeczki moje - ponieważ od kilku lat siedzę na celeronku 1,6 i zupełnie wypadłem z obiegu ;/ prosiłbym o pomoc w złożeniu kompa do domu. Wymagania:
- ma być cichy!!
- maksymalnie małe zużycie prądu (wolę grafę ciut słabszą, ale mniej kręcącą licznikiem)
- cena ok 4000zł (idealna, ale wiadomo, warto dołożyć 100zł by mieć lepiej)
- stacjonarka
- ma służyć głównie do :
-- przeglądanie neta
-- oglądanie filmów (w tym fullHD bez zająknięcia)
-- starcraft2
-- diablo3 (jak wyjdzie)
-- filmy na BR (więc odtwarzacz BR wliczony)
-- bezprzewodowa klawiatura i mysz
-- wyjście HDMI (ma być podłączony pod tv 32'' i stać pod biurkiem, żebym nie musiał do niego wstawać)
-- no i w wolnym czasie liczyć boinc :D

HELP!!??

gregre

jeśli cisza to potrzeba by z 1k pln na wodne chłodzenie :P

ja ostatnio tez prosiłem o zestaw w podobnej cenie:
http://www.boincatpoland.org/smf/komputery/potrzebna-pomoc-w-wyborze-pc/msg161025/#msg161025

możesz okroić ram to będzie na odtwarzacz BR

Troll81

i5 760
scythe katana 3
asus p7p55d-e
patriot 2x4gb
seagate 500gb - dyski ostatnio strasznie w góre poszły
asus GTX 460
LG BDROM
obudowa revoltec sixty 3
Zasilacz bequiet darkpower 1000 będzie na dołożenie drugiej grafy :D

monitor nie doliczony

cena zestawu w Arest 3980PLN


GRID

Kartę graficzną polecam tą :
Asus HD 6770 - EAH6770/2DI/1GD5 - 1Go GDDR5 - HDMI/DVI/VGA - PCI-Ex1
cicha (chłodzenie pasywne)i bardzo ekonomiczna karta.
Klawiatura i myszka - komplet Logitech bo inne mogą denerwować

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

1000W to przy 2xGPU z dwu rdzeniowe
:) moje 2x5870 chodza na 750W np
a ta 6770 ma DP ?
ja obecnie mam 6970 (w moim profilu info bylo + zdjecie)

bym sie zastanowil nad i7 jednak
GTX460 calkiem fajny, bo mam w zestawie x2 :)

Troll81

jak zrobimy i7 i 6970 to już 5k wychodzi :(

lolek


Martin Fox

jak napisalem - bez monitora - kupuje tv
ma byc w limicie finanfowym i wmiare ciche

lukaszja

Zerknij na poniższy zestaw.
Jest bardzo mocny i mieścisz się w 4k zł z dodatkami (mysz, klawiatura).
HDD odkurz jakiś stary. Kupowanie teraz nowego to samobójstwo!
http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=52732&s=64193&s=57454&s=50390&s=58733&s=62074&s=58719&s=56712

Martin Fox

panowie - założenia są proste - 24 miesiące min gwarancji, sprzęt ma być nowy, na gwarancji i spełniający wymagania:

lukaszja

Cytat: kurozukin w 17 Listopad 2011, 22:25
panowie - założenia są proste - 24 miesiące min gwarancji, sprzęt ma być nowy, na gwarancji i spełniający wymagania:
1. tak, 2. tak, 3. tak, (czyli każdy nowy sprzęt ze sklepu spełni te wymagania) 4 wymagania - a tu, to raczej musisz się dookreślić.
Jak ma być cicho (z wykrzyknikami ;)), to kupujesz porządną budę za 700-900zł + WC.
A jak chcesz maksymalnie małe zużycie prądu (GPU), to weź integrę ;)
Sorry ale nie da się połączyć: tanio, energooszczędnie i Diablo 3 (i inne nowe gry).

Tomasz R. Gwiazda


lukaszja

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 17 Listopad 2011, 22:34
lukaszja: fajny config
Taki mi chodzi po głowie. I wtedy zaraz sobie przypominam, że mam dzieci i budowę na głowie... ;)

Tomasz R. Gwiazda

ja w moich konfigach moze w ciagu 6ciu miesiecy-roku zamierzam
z jednego zestawu zabrac plyte + procka z drugiego 6970 i cale to zwodowac...

Bober

#15
Diablo 3 z tego co wiem to nie będzie gra o wygórowanych wymaganiach co do grafiki.

Natomiast co do chłodzenia powietrzem, to ostatnio do swojego i7-2600k sprawiłem sobie Thermaltake Contac 29 BP i jestem bardzo zadowolony. Wentyl 120mm to minimum żeby mówić o cichym chłodzeniu, więc nie wiem czemu Troll tak reklamuje akurat Scythe Katana 3, który jest mniejszy i tym samym ma większe obroty. W idle mam temp 30C, przy boinc @4Ghz 62C. Wentyl oczywiście jest już na max obrotach, ale i tak nie jest zbyt głośno. Naprawdę polecam (kupując kierowałem się pozytywną recką na PcLab, ale wszystko się sprawdziło).

Co do sprzętu to bardzo polecam i7-2600 + Asus P8Z68-V - super płytka, zero problemów z nią miałem przy stawianiu konfiga. No i może w przyszłości sensowności nabierze Lucid Virtu (technologia, która dzięki wykorzystaniu zarówno wbudownej w proc grafiki Intel HD Graphics i grafiki dedykowanej pozwala na oszczędności energii). Jedyny z nią problem to że obecnie w idle grafa dedykowana i tak działa, także oszczędność się pojawia dopiero podczas wykorzystywania grafy, ale może nowsze wersje softu coś tu poprawią.

Tomasz R. Gwiazda

ja uzywam w dwoch boxach Scythe Mugen :)

co do DIablo3 czyli Blizzard to oni robia tak gry zeby jak najwiecej ludzi moglo grac, tak samo z SC2 bylo ze niewymag mega zestawu do grania.

Troll81

Ten asrock nie będzie za cieńki do tego proca? janie mam dobrych wspomnień z płytami asrocka. A przy katanie się nie upieram. Wiem ze to dobry wentyl a i nie znów taki głośny :D