Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

Troll81

sie uparłeś.... w czerwcu gwoli ścisłości jest święto płodności... jak juz trzymamy się tradycji celtyckich i słowiańskich.

Martin Fox

CytatNoc Kupały, zwana też Nocą Kupalną, Kupalnocką lub Nocą Świętojańską czy też potocznie Sobótką to nazwa słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem Słońca, obchodzonego w najkrótszą noc w roku (czyli najczęściej - nie uwzględniając roku przestępnego - z 21 na 22 czerwca).

KUPALNOCKA to jedna z najdawniejszych uroczystości obchodzonych w czasie przesilenia letniego na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, germańskie i celtyckie. Święto Kupały, Kupalnocka, Sobótka - wszystkie te nazwy opisują jedno święto. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości.
Za rodzimym kościołem polskim :)

Troll81

Taaaaa. Przejmujemy zwyczaje kościoła katolickiego i tworzymy konkurencyjne święta.... :D

O ile dobrze pamiętam z tradycji celtyckich i słowiańskich było to święto powiązane. Przesilenie letnie, rozpoczęcie zbiorów, święto płodności ziemi jak i człowieka, i czas obżarstwa oraz opilstwa :D połaczony z wielką balangą. Chłopcy wtedy nie dawali dziewczynom prezentów tylko je dupcyli po krzakach :D

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 14 Luty 2012, 11:54
Taaaaa. Przejmujemy zwyczaje kościoła katolickiego i tworzymy konkurencyjne święta.... :D
Chyba ci się pomyliło, to krk tak zrobiło :)

Troll81

dla mnie kościół katolicki to domyslnie rzymsko-katolicki :D prawosławny zresztą też tak robił, a anglikański wywodzi się z rzymskiego podobnie jak wszystkie ruchy protestanckie, czyli de facto były kosciołem obrządku rzymskiego zanim się odłamały.

Hani



AL


Troll81


Hani

 :parrrty:
Co mi powiecie o GF9800GX2 Warta 300??? Wie ktoś ile to wyciągnie w distrRTgen?


AL

Jak dla mnie to zabytek - nie pchałbym się w to.

Hani

To inaczej. jaka NV za 300 zł - nie ważne zużycie energii.
Zasiłka 600W


KrzychuP

bry
wreszcie porządna śnieżyca tej zimy  :arrr: :attack:

Troll81

jak przeżyjesz cenę 350 to GF 450 jest w twoim zasiegu. żre dwa ray mniej prądu a wyniki zobaczysz w wątku o kartach garficznych i ich RAC


AL

Fajnie dosypało - rano jak jechałem do roboty to normalnie miałem wrażenie, że świat wokół mnie porusza się w zwolnionym tempie... XD

Troll81

ano. sypneło w końcu..... narty mi sie kurza....

Hani

Kto z wiersza poleceń ati kręcił? (Ubuntu)


AL


legis


Machloj


legis

kto rano wstaje ten jest niewyspany  :closedeyes:


AL


pawg

Wszystko zależy od tego jaki był wieczór...



Hani



pawg




Hani



pawg

nadchodzi ocieplenie i śnieg stopnieje! Będzie woda...



AL


Troll81


AL


legis


Hani



AL


Troll81


AL

Za godzinkę jadę do pośrednika kredytowego.

aborek


lolek


aborek


emik