Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

Dario666

Coś podejrzane te aukcje. Sam proc kosztuje z 1000 zł, a karta 600.

Troll81


d_worms



cp


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

maticheck

apropos sprzętu to dzisiaj natrafiłem na takie coś http://allegro.pl/new-mk908-quad-4x1-8ghz-rk3188-2g-8g-tronosmart-i3469718376.html , ciekawe jakby to liczyło, za nie całe 300 4 rdzenie... jak myślicie?
Po malutku do celu....

Troll81

to jest coretex..... 4 rdzenie nie równają się 4 rdzeniom intela....

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

Właśnie zauważyłem, że oprócz "naszego" Native Boinca, w sklepie google na Androida jest też Boinc. Używał ktoś obydwóch? Jak wypada porównanie?

Troll81


sknd

tzn? u mnie jest po nagliesku, ale właśnie spróbowałem i działa po chińsku rzeczywiście, tzn po dwóch minutach "starting..." zrezygnowałem, chciałem go zamknąć i wykrzaczał się przy tym  XD ale może to przez to że równocześnie cały czas działa Native Boinc  ;)

PoznanskaPyra

Cytat: sknd w 27 Sierpień 2013, 10:46
tzn? u mnie jest po nagliesku, ale właśnie spróbowałem i działa po chińsku rzeczywiście, tzn po dwóch minutach "starting..." zrezygnowałem, chciałem go zamknąć i wykrzaczał się przy tym  XD ale może to przez to że równocześnie cały czas działa Native Boinc  ;)
Pewnie chodziło o link, który dodałem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd


sknd


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

d_worms


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

gregre

a może jakaś zbiórka na kolejną edycję koszulek ?

Troll81


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Martin Fox


To jest dopiero masakra  :bad:
I tak ma wyglądać nasz rynek pracy? To ja wysiadam, dziękuje... :wth:

Troll81

A ile byś zapłacił za patrzenie i spacerowanie? Bo przecież nic innego tam nie będzie.

sknd


Martin Fox

W sumie tak, Trolll - rozumiem że ty za siedzenie przed komputerem dostajesz 2,40h? Bo w sumie nic więcej nie robisz?
Nie przesadzasz? Żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach czy jak? Za taką dniówkę nie da się przeżyć - i ty uwazasz że to jest ok wypłata? To ja nie widze problemu, ty bierz sobie 2,40 na godzinę, reszte oddaj na wośp, dom dziecka, albo na foxa.
Bo teraz to już przegiąłeś - pierdolisz za przeproszeniem głupoty, ale samemu to chyba być nie chciał tyle zarabiać, ale wg Ciebie ta praca jest tyle warta?

d_worms


Cyfron

Niestety popieram Fox'a - pracodawcy często dają tak niskie ceny, że szczęka opada. Najgorsze jest to, że zawsze się znajdzie ktoś, kto za te pieniądze robić będzie i w ten sposób rynek myśli, że jak przyszedł ktoś robić za 2,4 PLN to może przyjdzie też za 1,5? Działa to na różnych płaszczyznach - na poziomie usług firmowych (dokładniej rzecz biorą akustycznych, bo to moja działka) to też widzę. Usługa akustyczna kosztuje np 50 tys. PLN a przyjdzie student i zrobi to dosłownie za 3tys i będzie w uradowany, a ja tego po tej cenie nie chce i nie mogę zrobić (koszty sprzętu, oprogramowania itd). Student zrobi to na piracie i będzie "ok" ...

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 01 Wrzesień 2013, 18:50
A często to właśnie biednych nie stać na oszczędzanie. Ja już się nauczyłem. Kupić raz a dobrze. I wiem że np na następne buty górskie nie wydam mniej niż 600. Bo tyle kosztuje jakość.
I rozumiem że na te buty za 600zł pracowałbyś dwa miesiące zarabiając 2,40 brutto na godzinę tak? Mam wrazenie że Troll jedno mówi, drugie robi, śmierdzi to hipokryzją z daleka...

Troll81

Fox. Zauważ do kogo kierowana jest ta oferta. Do emerytów i studentów. Chodzi o dorobienie. A jak nie znajdą chętnych to dadzą lepsza stawkę. Skoro jednak się ktoś znajduje znaczy się że tyle jest ta praca warta.

Z jednej strony jesteś orędownikiem wolnego rynku z drugiej oburzasz się na wolnorynkowe stawki. Pachnie hipokryzją?

Ja bym za tyle nie pracował bo nie muszę. Ale gdybym nie miał wyjścia to za tyle bym pracował. Wtedy pewnie nie stać by mnie było na dobre buty górskie. Ale pewnie tez i na wyjazdy w góry.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

Cytat: Troll81 w 03 Wrzesień 2013, 22:32
Fox. Zauważ do kogo kierowana jest ta oferta. Do emerytów i studentów. Chodzi o dorobienie. A jak nie znajdą chętnych to dadzą lepsza stawkę. Skoro jednak się ktoś znajduje znaczy się że tyle jest ta praca warta.

Z jednej strony jesteś orędownikiem wolnego rynku z drugiej oburzasz się na wolnorynkowe stawki. Pachnie hipokryzją?

Ja bym za tyle nie pracował bo nie muszę. Ale gdybym nie miał wyjścia to za tyle bym pracował. Wtedy pewnie nie stać by mnie było na dobre buty górskie. Ale pewnie tez i na wyjazdy w góry.
Ale co Ty Troll? Dorobić? Przecież tam zmianowość jest 24/24. Przy założeniu, że w pracy ktoś nie będzie spał, to w ogóle nie ma swojego życia.

AL


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Jak ktoś przyjdzie za te stawkę pracować na tych warunkach to znaczy ze tyle ta praca jest warta.

AL


Cyfron

AL - Twoja praca też będzie gówno warta, jak przyjdzie student i powie pracodawcy, że zrobi to co Ty za połowę ceny?

d_worms


Troll81

Ale czy zrobi to co AL? Jeśli tak i za połowę ceny to super :D Ale sądzę że na gebę to pracy ALa nie dostanie :D

gregre

UPS  :shame:

http://static.fishki.pl/static/posts/56/56825/foto_3634e5bf5b2572e3f452d67f47506101.jpg

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970