Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

AL


kva.pl


AL


kva.pl


Cyfron

A ja się zastanawiam, czy kompa zacząć kupować teraz czy się jeszcze wstrzymać (intel skylake)...

kva.pl


SzaMoT🍀

Co rano Kogel-mogel z świeżych swojskich jaj, a na wieczór prosto od krowy kubek kako. Co więcej trzeba by wygrywać  :)

Cyfron

kva.pl - dlaczego starszą architekturę? Ceny niewiele się różnią a skylake ma mniejszy pobór prądu.

BTW: nie byłoby chętnych na zakup czujki radioaktywnego i QCN ?

kva.pl

Skylake i broadwell to ten sam proces 14nm, wielkiej roznicy w poborze pradu miedzy nimi nie ma o ile jest jakakolwiek. A ze skylake sa troche problemy, laminat jest za cienki i sie wygina, w prime95 (a wiec pod ciezkim obciazeniem) potrafia wystapic bledy. Ja bym sie w to nie pakowal z uwagi na problemy wieku dzieciecego.

BTW w poniedzialek pojdzie do Ciebie paczka :)

AL


Cyfron

ale rzekomo Intel ma naprawić ten błąd z wysypywaniem się za pomocą jakiś aktualizacji BIOSów

tito

Z czekaniem na nowe CPU/GPU lub obniżkę cen można czekać nieskończoność. Ja jednak poczekam do marca 2017. I jeśli ktoś nie musi wymieniać już teraz też powinien zaczekać. Nowe ZEN od AMD / APU (nowy proces 14nm) na tym układzie, Nowe GPU od AMD i NVidii(14/16nm). I jakiś refresh od Intela. Do tego może wreszcie pojawić się jakaś wojenka cenowa.
Ciśnie mnie już wymiana od dawna, ale poczekam.


Troll81

biorąc pod uwagę co się dzieje z Euro może wcale nie być taniej :(

wczoraj popsował mi się komp. Tak się wykrzaczył że nawet w trybie awaryjnym winda nie chciała wstać. Cały dzisiejszy dzionek to troubleshooting co się wywalił. Na dobry początek podejrzewałem dysk. Potem kable sata, porty sata na płycie. kontroler pamięć generalnie wszystko...

winnym okazał się..... sterownik grafiki. XP w trybie awaryjnym potrafił użyć podstawowego sterownika VGA. 7 już nie :( ile pałowania z tym było......

AL


Troll81

A nawet nie mów. Żeby taka pierda położyła OS do tego stopnia by nawet w trybie awaryjnym (czyli sensu stricte na podstawowych sterach) nie był w stanie wstać??

AL

Tak wygląda śmieciowe traktowanie sterowników. Kiedyś sterownik ważył parę kilo i był maksymalnie zoptymalizowany - teraz potrafią warzyć kilkaset mega i syfią gdzie się tylko pojawią.

Troll81

ale dlaczego OS nie potrafi wstać ze sterownikiem typu generic SVGA?? CP potrafił wstać nawet jak dysk przełożyłem z jednego kompa w drugi. I to o innej płycie, innej architekturze (AMD x64 vs Intel X32). Z inną grafa (NV vs ATI).


Fakt ze pluł errorami i na dzień dobry dostałem ciulowa rozdzielczość w ciulowych kolorkach i połowa programów nie odpalała. 

Ale wstał. A win 7 na tym samym sprzęcie co na co dzień nie wtsał nawet w trybie awaryjnym który z zasady pomija wszystko co może stanowić problem....

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 18 Styczeń 2016, 20:48
ale dlaczego OS nie potrafi wstać ze sterownikiem typu generic SVGA?? CP potrafił wstać nawet jak dysk przełożyłem z jednego kompa w drugi. I to o innej płycie, innej architekturze (AMD x64 vs Intel X32). Z inną grafa (NV vs ATI).

Fakt ze pluł errorami i na dzień dobry dostałem ciulowa rozdzielczość w ciulowych kolorkach i połowa programów nie odpalała. 

Ale wstał. A win 7 na tym samym sprzęcie co na co dzień nie wtsał nawet w trybie awaryjnym który z zasady pomija wszystko co może stanowić problem....
<ironia mode on>
Marudzisz. Ciesz się że działa i płać za to, a nie wymagasz. To nie te czasy żeby sprzedawać produkt skończony i działający, teraz sprzedaje się wersję beta i potem wypuszcza poprawki (najlepiej płatne) a ty byś chciał mieć dodatkowe wodotryski. Zainstalowałeś na jednym sprzęcie to tak ma być i koniec, a nie jakieś migracje :P
<ironia mode off>

kva.pl

Da sie dodac swoj profil na stronach wszystkich liczonych projektow na raz czy bede musial kopiowac i wklejac na kazdej z osobna?  :ph34r:

Troll81


tito


Troll81

ostatnio mój komp coś zaczął grymasić :( jakieś zwiechy, rebooty. Chyba zasilacz pomału się kończy :(

kva.pl

A ja jestem bardzo zadowolony, dostalem w prezencie I5-2400, kupilem plyte ITX pod niego za niecale 200 zl i dokonalem wymiany Via Nano X2@1400Mhz na to I5. Mega kop  :whip:

Cyfron

a ja dojrzewam do tego i5 Skylake. Jeszcze muszę dobrać niektóre komponenty i będę kupował :)

kva.pl

Ty się lepiej zajmij winiarstwem, rany boskie jakie to dobre jest!  :respect:

Troll81

Ja chyba mam gdzieś jeszcze twoje ryżowe zachomikowane z przed kilku lat..... :D

Cyfron

Trollu - jeśli je masz to jest już unikatem - zostało może w sumie kilka flaszek :)
kva - ciesze się że smakuje :)

Troll81


Martin Fox


kva.pl

Zaczalem dzien od polgodzinnej walki z zepsuta spluczka  :D

sknd

przyszła paczka książek od Trolla  :respect:  :respect:  :respect: poproszę numer konta na priva

Troll81


sknd


kva.pl

Mam super fajna plyte glowna, 4x PCIE 16x itp, szkoda ze na AM3+ :(

tito



tito


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito