Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

PoznanskaPyra

Jak myślicie, za ile można spylić i7-4770k + asrock H97M PRO4 + 16GB pamięci ram Kingston HyperX 1600MHz i cooler BeQuiet Shadow Rock 2?
i7 ma zeszlifowany ryj
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

AL

Taki zestaw niestety jest poza moim zasięgiem.

tito


Troll81


AL



KrzychuP


kva.pl


sknd

Też wygrywam, tym bardziej że dziś szybciej po robo, ale za to cały obolały po ciężko "przewolontariatowanym" długim weekendzie ;)

kva.pl

Ja przepracowalem wczoraj, moja dziewczyna tez. Haslem weekendu bylo w sobote o 22 "zaczynamy dlugi weekend!"  %)

AL




kva.pl

W nocy była prezentacja AMD, szykuje się super karta do BOINC za ludzkie pieniądze  :attack:

tito


kva.pl

Pewnie zalosna, ale to niestety we wszystkich cywilnych kartach teraz tak wyglada :(

tito

Więc Milkiway odpada.
Z tego co Krzyszp pisał to Universe też ma korzystać z DP. Prawda to?

Troll81


kva.pl

Dlaczego sztucznie? Sztucznie to bylo jakby były w krzemie tylko sterownik nie używał. Ale nie ma bo graczom niepotrzebne a kosztują krzem przy produkcji i prąd przy używaniu.

Troll81

Sztucznie bo jak widać po serii radeonów 4xxx dało się i bez ponoszenia kosztów dać DP na znacznie wyższym poziomie :D

kva.pl

Gdyby nie miały DP to by były tańsze i zarly mniej prądu. Ot i tyle.

PoznanskaPyra

Nie wiem jak DP, ale chyba będzie trzeba dalej zaopatrywać się w HD7970/R9-280x, jako ostatnie nie kastrowane układy :(
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970


LQG

Cytat: PoznanskaPyra w 02 Czerwiec 2016, 18:17
Nie wiem jak DP, ale chyba będzie trzeba dalej zaopatrywać się w HD7970/R9-280x, jako ostatnie nie kastrowane układy :(

DP jest potrzebne w BOINCu praktycznie tylko dla MilkyWay oraz dla jednego podprojektu w Primegrid czyli do niszowych zastosowań a jednak sporo wpływa na koszty. Jeżeli AMD wypuści kartę za 1000zł tak samo sprawną przy połowie poboru prądu w Einstein@home lub POEM@home jak HD7970GHz  to będzie rewelacja.

Szopler

Cytat: kva.pl w 01 Czerwiec 2016, 10:25
W nocy była prezentacja AMD, szykuje się super karta do BOINC za ludzkie pieniądze  :attack:

Polaris 10 - 14nm FinFET ... ciekawe ile cebulionów w PL i jaki pobór mocy.

kva.pl

Cytat: LQG w 03 Czerwiec 2016, 12:47
DP jest potrzebne w BOINCu praktycznie tylko dla MilkyWay oraz dla jednego podprojektu w Primegrid czyli do niszowych zastosowań a jednak sporo wpływa na koszty. Jeżeli AMD wypuści kartę za 1000zł tak samo sprawną przy połowie poboru prądu w Einstein@home lub POEM@home jak HD7970GHz  to będzie rewelacja.

Z cena nie zgaduje, ale max TDP 7970 to 250W, max TDP Polarisa 150. W praktyce oczywiscie oba beda mialy w BOINCu mniej. Za to TFLOPS SP 7970 to 3788, a Polarisa 5500. Wydajnosc prawie razy dwa przy prawie o polowe nizszym poborze. Jesli czegos nie spieprzyli to bedzie wrecz rewolucja. Ja juz sprzedalem swoje dotychczasowe karty i trzymam pieniadze na zakup czegos nowego.

Martin Fox

AMD chwali się że dwie karty RX480 połączone w trybie Crossfire będą mogły zapewnić wydajność wyższą niż GeForce GTX 1080 a będą tańsze niż 1080 :P

kva.pl

SLI i crossfire to protezy i pic na wodę. No ale w BOINC im więcej kart tym lepiej w sumie ;)

LQG


Martin Fox

Nie wiem czemu, ale purepc jakoś nie wierzę :P

kva.pl

Zobaczymy. Miejsce mam przygotowane na dwie sztuki. 7790 chociaż poem liczy świetnie to jednak z powodu tylko 1gb ramu nie starcza mi już do WoTa i WoWsa :(

AL



Troll81


KrzychuP


sknd

nic się nie stało, Polacy nic się nie stało  %)

Szopler

True or fake:
http://www.cdaction.pl/news-45556/radeon-rx-480-szybszy-niz-geforce-gtx-980-a-nawet-titan-update.html

Troll81

13 godzin pracy.... piwo  :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty:

Szopler

Taki tam procek 22 core (44 Threads):
http://ark.intel.com/products/91317/Intel-Xeon-Processor-E5-2699-v4-55M-Cache-2_20-GHz

necavi

i nie to, że: Recommended Customer Price $4115.00, tylko to TDP 145 W. Nic z tego! Musiałbym zainwestować w porządne chłodzenie aby rozproszyć taką moc, ktoś tu mnie naciąga na wydatki :bad: