Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

PoznanskaPyra

Oj żebyś się nie zdziwił. Xeony E5 mają dużą powierzchnie IHS-u i są lutowane. Perfekcyjnie wręcz przekazują ciepło na cooler i to tak, że cooler ma temperaturę 3-4 stopnie niższą niż temperatura rdzenia. Xeony E5-2650 chłodziłem Zalmanami wartymi 100zł i to z wentylatorami ustawionymi na okolice 1000rpm i przy pełnym obciążeniu temperatura poszczególnych rdzeni nie przekraczała 60*C. Dla porównania przy 2x większym coolerze BeQuieta na i7-4770k (bez OC) przy wykonywaniu instrukcji AVX procek nagrzewa się do ponad 80*C.

A propo drogiego sprzętu:




ASUS GTX1080 STRIX mam do testów. Dzisiaj czeka aż się ściemni, gdyż trzeba wykonać ogrywke kamerą, a światło słoneczne i mojego ministudia nie mogą występować razem (temperatury barwowe). Ale od dzisiaj późnego wieczora/nocy, albo od jutra testujemy gdzie się da  :boing:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

KrzychuP

No jak można tak długo wygrywać!
Wstyd i hańba   :arrr:

Szopler


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

A ja w niedziele zaszalalem.
Bylo tak:

A jest tak:


Niestety wczoraj padalo wiec drugiej czesci jeszcze nie oszlifowalem i nie zaimpregnowalem. Moze uda sie zrobic to dzis choc pogoda nie zacheca.
Potem juz tylko pomalowac i bedzie cacy na nastepne 20 lat.

tito

A ja dzięki małej dostępności WU oraz poganiaczowi mam top 1 host w RALPH
36445 | tasks    1    tito    1,744.89    126,565    GenuineIntel
Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1230 V2 @ 3.30GHz [Family 6 Model 58 Stepping 9]    Microsoft Windows 7
Home Premium x64 Edition, Service Pack 1, (06.01.7601.00)

No i jeszcze tylko 2 tygodnie i powrót do domu.

Troll81

 :respect: :respect: :respect:

jeszcze dwa tyg i słowenia wita :D

Martin Fox

Pooooooooooooooolskaaaaaaaaaaaaaa bialooooooooooooo czeeeeeeeeeeeeeerwoniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!

Troll81



sknd

29 stopni mam teraz w mieszkaniu  :deadman:  obciąłem boincowi połowę wątków, bo temperatura proca sięgała w porywach 67 stopni. Teraz oscyluje wokół 60... jak żyć?  ;)


tito

Światek BOINC jakoś umiera. Na Naszym forum posucha, u PNT szkoda gadać, BOK z FREE-DC "czuje się zmęczony", allprojectstats leży i kwiczy.
Nowe projekty jeśli powstają to tylko jako wpadł i wypadł: po paru dniach są już martwe.
Stare projekty są jak kraje Europy - zmęczone.
Jeśli nie będzie jakiejś rewolucji to będzie kiepsko.


Szopler

#7093
Zgadzam się z opinią tito. Cienko jest... Może jakby jakiś kolejny projekt wprowadził aplikację na GPU to by trochę ożywiło światek BOINC.

stasieks

Jest bardzo cienko, bo nie ma motywacji do liczenia. Skoro w zasadzie te same moce można wykorzystać w mniej lub bardziej spektakularny sposób "zarabiając" kryptowaluty to mało kto mając wybór pójdzie w stronę anonimowego liczenia dla nauki. Całość ratuje WUProp, można sobie urządzić zabawę w zbieranie godzin, ale to mało. Jak dla mnie brakuje tu współzawodnictwa, wyścigi się wypalają bo jest ich zbyt dużo, podobnie odznaki. Ale nic lepszego nikt nie wymyślił.

Troll81

Jak zwykle klęska urodzaju. Z reguły trzeba ten okres po prostu "przeżyć"

ale jutrzenka na Horyzoncie :D pracuje nad możliwością kolejnego Polskiego projektu. Być może z wrocławskiej uczelni....

necavi

Cytatpracuje nad możliwością kolejnego Polskiego projektu.
Super! Już nie mogę się go doczekać. Co ile pytać/ponaglać? Co tydzień wystarczy czy częściej? :P
Z jakiej branży będzie to projekt?

Troll81

pracuje nad astronomia :D tam zwykle brakuje budżetu a są spore ilości danych do matematycznego obrobienia :D

stasieks

PM zawieszony przez brak koncepcji na sposób wyboru projektu? Bez przesady, wystarczy w wątku miesięcznym wpisywać nazwę projektu jeden post = jeden użytkownik i policzyć w okolicach 30. dnia miesiąca. Po co to automatyzować? Nie będzie więcej niż 25 głosów. Szkoda tej zabawy.

SzaMoT🍀

Cytat: stasieks w 02 Lipiec 2016, 00:32
PM zawieszony przez brak koncepcji na sposób wyboru projektu? Bez przesady, wystarczy w wątku miesięcznym wpisywać nazwę projektu jeden post = jeden użytkownik i policzyć w okolicach 30. dnia miesiąca. Po co to automatyzować? Nie będzie więcej niż 25 głosów. Szkoda tej zabawy.
:p_arr:

stasieks

Robimy szybką akcję w sprawie PM? Uruchomi ktoś skrypt jeżeli uda się nam wybrać projekt?

AL

Cytat: stasieks w 03 Lipiec 2016, 22:04
Robimy szybką akcję w sprawie PM? Uruchomi ktoś skrypt jeżeli uda się nam wybrać projekt?

Na lipiec chyba już trochę za późno i proponuję projekty rezerwowe tj. na cpu universe a na gpu nawet już nie pamiętam.
Na kolejne miesiące polecam głosować tutaj.

PoznanskaPyra

Cytat: tito w 27 Czerwiec 2016, 09:40
Światek BOINC jakoś umiera. Na Naszym forum posucha, u PNT szkoda gadać, BOK z FREE-DC "czuje się zmęczony", allprojectstats leży i kwiczy.
Nowe projekty jeśli powstają to tylko jako wpadł i wypadł: po paru dniach są już martwe.
Stare projekty są jak kraje Europy - zmęczone.
Jeśli nie będzie jakiejś rewolucji to będzie kiepsko.

Czy ja wiem, boinc już miewał takie momenty. Ja nie przestaje liczyć i jakoś mi się to nie nudzi. Ciągle kombinuje nad zwiększeniem mocy obliczeniowej :D Muszę zmienić cooler na swojej R9-290, bo ten co mam, jest za głośny.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

Już zjechałem ze statku.
Niestety ze względu na brak połączeń z Norwegii wrócę dopiero pojutrze o 5tej rano.
Póki co siedzę w hotelu w smutnym jak ..... Kjopsviku.

stasieks

Ty siedzisz bo musisz, a ja bym chciał tam pojechać. Mam w planach wycieczkę dookoła Skandynawii.

AL

Zacnie - sam bym się wybrał - obecnie nie realne.



Szopler

#7108
:D

kva.pl

Cytat: Cyfron w 24 Czerwiec 2016, 13:53
kva.pl - jak drzwi? Pochwal się efektem końcowym :D



Nie sa skonczone (zostal jeden zawias do wymiany i drugie malowanie), ale niepredko to zrobie bo sie dorobilem zapalenia nerwu i sciegien, odwyklem od fizycznej pracy najwyrazniej  :D

Szopler

Kiedy jakieś rzetelne testy RX480 vs GTX 1060 w BOINC? :boing:

KrzychuP

Cytat: kva.pl w 11 Lipiec 2016, 11:59
Nie sa skonczone (zostal jeden zawias do wymiany i drugie malowanie), ale niepredko to zrobie bo sie dorobilem zapalenia nerwu i sciegien, odwyklem od fizycznej pracy najwyrazniej  :D
Efekt i tak niezły na tym etapie.


krzyszp gratulacje!!!
Wystąpiłeś z imienia i nazwiska w 'Nature'
:parrrty:

Szopler

http://www.uw.edu.pl/o-falach-grawitacyjnych-w-nature/

kva.pl

"domowych komputerów, uczestniczących w programie ,,Wszechświat w domu". "

WTF?! Nigdzie nie pada slowo BOINC (jakby istotne w calym przedsiewzieciu), nie ma nawet pol linka do strony Universe, a nazwa jest taka ze nawet jakby chciec wyszukac projekt to i tak sie go nie znajdzie. No ludzie...

Szopler

Dokładnie. I to na stronie Uniwerku, który powinien być zainteresowany promocją.

SzaMoT🍀

Czy na pewno przetwarzamy co dany projekt przedstawia?
Powoli zatrzymam łapać fale radiowe

Troll81

Powróciłem ze Słowenii. Kończę się ogarniać po urlopie....

PoznanskaPyra

Wbiłem na forum i mówię sobie "oho troll z wakacji wrócił" :D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

no, tak nic się nie działo że myślałem że wszyscy ganiają za tymi Pokemonami ;)

KrzychuP