Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

tito

1060 3GB dla Basi zamówione. Jej stara 7790 w bliżej nieokreślonej przyszłości pójdzie do Genka.

Szopler

#7601
Ciekawe kiedy VEGI od AMD będą miały premierę... był wyciek że w Q2/17 a więc jeszcze 2 miesiące mają.
Trochę nie uśmiecha mi się inwestowanie w RX480 skoro zaraz wyjdzie coś nowszego i ceny (być może) spadną.
Tymczasem mamy odgrzewane kotlety:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2017/16/radeon-rx580-i-rx570-nowe-karty-graficzne-od-firmy-amd.aspx
Nawet tańsze, ale pobór prądu zabija. Chyba żeby downclockować do poziomu RX480... to wtedy cisza i chłód.

And I win! XD

tito

Czekałem z zakupem karty na odświeżone rx, ale to nawet nie jest odświeżenie. Dlatego wybór padł na 1060. Vega mnie interesuje do innego komputera gdzie pobór prądu jest drugorzędny. Ale najpierw testy w BOINC.

PoznanskaPyra

Mam już Ryzena 1700 (na dwa tygodnie), a propo testów ;) Tylko nie miałem czasu zabrać się za przekładkę. Może jutro mi się uda.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

EDU Enthusiast

pytanie sa jakies polskie fora na temat sprzetu komp z najwieksza iloscia ludzi? I czy polacy dalej maja problem z translacja i informacjami z zachodu i azji?


@PoznanskaPyra
jaka plyta glowna?

kva.pl


EDU Enthusiast

dzieki spojze na purepc.

boinc mysli ze mam dwie fury-x



tito


kva.pl


Cyfron

noo. Pogofa nawet się zrobiła. Dzisiaj wykarczowałem sobie działeczkę na ogródkach działkowych - nadgarstki wyglądają, jakbym wielokrotnie próbował popełnić samobójstwo :D

tito


EDU Enthusiast

w Chicago tez ladnie, pada desz i jeszcze duszno sie nie zrobilo.


ps. czy denis@home ma jakies ustawienia dodatkowe albo specjalne apki? strasznie dlugo mi liczy wu, 4h i 25min na jedna. A skylake mnie tutaj wymotl
http://denis.usj.es/denisathome/workunit.php?wuid=1430562
:deadman:

tito

Optymalka zniknęła dosyć dawno temu,aczkolwiek nieznana platforma wskazywałaby na użycie app_config i jakiejś formy optymalizacji. Jednakże oficjalnie nic nie ma.
Edit. Crunch3er ma niezła aplke ale póki co nie chce się podzielić.

PoznanskaPyra

Miały być testy ryzen-a, a tu dupa. Coś walniętą płytę główną dostałem   :no:  Przyjechał też RX-580, zobaczymy co potrafi w porównaniu do RX-480. Pewnie w piątek zacznę testy grafy. Procek, jak AMD mi nowe mobo podeśle.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

EDU Enthusiast

mam nadzieje ze wiesz ze 580 to tylko podkrecony 480.

kva.pl

Musze wymienic 140 kondensatorow na plytach glownych, nigdy tego nie robilem, pozyczylem stacje lutownica od kolegi i pocwiczylem 2h na starej, zepsutej plycie Asusa. To trudniejsze niz myslalem  :ph34r:

PoznanskaPyra

Cytat: EDU Enthusiast w 03 Maj 2017, 15:13
mam nadzieje ze wiesz ze 580 to tylko podkrecony 480.
Tak wiem, niby są usprawnienia jakieś w budowie karty. Może to się przeniesie jakoś na wydajność w boinc, no i RX-580 ma sens jak chcesz kupić nową grafę. Jak ktoś RX-480 lub coś podobnego posiada, to oczywistym jest fakt, że 580 to nie jest sprzęt dla niego.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

EDU Enthusiast

xfx mialo takie karty w rx480 ktore mialy ok 85-95% ASIC jakosc, i podkrecaly sie niezle tez, zuzywaly mniej wattow etc.

PoznanskaPyra

Co mogę z pewnością powiedzieć, RX-580 (przynajmniej ten od Sapphire) wygląda na konstrukcje lepiej dopracowaną z wyższej jakości elementów. Ale o tym to już w dedykowanym wątku :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

Do boju Kamraci.
Ktoś ma kontakt z osobami które kiedyś się mocno udzielały na forum zaś teraz mają 0RAC? Trzeba ich pod kołem orzeciagnac :whip:

sknd

Cytat: tito w 06 Maj 2017, 09:30
Do boju Kamraci.
Ktoś ma kontakt z osobami które kiedyś się mocno udzielały na forum zaś teraz mają 0RAC? Trzeba ich pod kołem orzeciagnac :whip:

Ja sie do tej grupy wliczam, choc moj RAC nigdy za duzy nie byl. Teraz zeruje i tak bedzie dopoki moja lajba ma pekniety kadlub - walnieta plyte glowna... Ale jest juz w stoczni :)

tito

Raczej chodzi mi o brak tych osób na forum... Źle się wypowiedziałem. Chociaż gdyby powracały z obecnością i liczniem...  :boing:

PoznanskaPyra

Cytat: tito w 06 Maj 2017, 09:30
Do boju Kamraci.
Ktoś ma kontakt z osobami które kiedyś się mocno udzielały na forum zaś teraz mają 0RAC? Trzeba ich pod kołem orzeciagnac :whip:

A w mojej stoczni powstaje powoli Yamato :D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

necavi

Yamato miał na pokładzie 9 szt. 460-ek - w tę stronę idziesz?  :D

tito


Troll81

wiesz... kiedyś było coś takiego jak newsletter. do tego masz listę forumowiczów z ilością postów >10 :D warto do nich zapukać :D

Np taki Pigulec..... dawno go nie widziałem :D

tito



tito



Troll81


kva.pl

Bylem wczoraj na pogrzebie powstanca warszawskiego. Przyszlo kilkoro zyjacych, strasznie smutny widok.

EDU Enthusiast

jestem ciekaw czy kiedys sie przeprowadze do polski. Chcialbym mieszkac w polsce ale wy wolnosci nie macie w polsce.

Martin Fox

Cytat: EDU Enthusiast w 11 Maj 2017, 00:12
jestem ciekaw czy kiedys sie przeprowadze do polski. Chcialbym mieszkac w polsce ale wy wolnosci nie macie w polsce.
My kochamy Amerykę, więc idziemy ich śladami - oddać wolność i się cieszyć że nam ją zabrali.

tito


sknd


necavi


PDH


Cyfron

bo nie bardzo mogłem :)
Zajawka materiału jest na twarzoksiążce (na fanpage) https://www.facebook.com/ProperSoundPL/
Relacja będzie na moim kanale na YouTube: https://www.youtube.com/c/PropersoundPl

Troll81