Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49

tito

Nie te rejony. Po prostu wiało tak, że statek nie mógł do kei podejść, wszystko idzie na maksa, grzeje się, wyje i w tym momencie, bez alarmu, wywala jeden (z dwu) agregatów. Na mostku nie odbierają telefonu - jak mnie wymiotło to zrobiłem rekord trasy na górę.
Gdyby drugi agregat nie wytrzymał obciążenia to było by ciemno. Cumy luźne, wieje jak w kieleckim - zatrzymalibyśmy się na innym statku. I wtedy byłby młyn: dlaczego, co, jak, dlaczego nie tak, a dlaczego tak. A niestety (w takim przypadkach) odpowiedzialny jest chief mechanik (czyli ja).
Cytując powiedzonko, gówno wyciągałem z gaci przez dobrych kilka minut. A później przez 3 godziny (oczywiście nocne - bo kiedy coś może pójść nie tak, jeśli nie w nocy?) sprawdzanie co się stało.
A odpowiadając: nic się nie stało. Uzwojenie się przegrzało, a że elektronikę mamy jak za króla Ćwieczka po prostu odłączyło breaker. I żadnego alarmu,. Nawet nie mamy odczytu tej temperatury. Zwyczajnie zadziałało zabezpieczenie.

PoznanskaPyra

A propo floty, wrzuciłem w WCG wszystko co miałem pod ręką.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

tito a możesz jakieś zdjęcia ze statku pokazać? :)

tito

Jedno widzisz - moje profilowe.
To ja w kotle  XD
Może wrzucę - muszą być z tego?

kva.pl

Nie muszą, ot tak jestem ciekaw jak to wygląda od środka :)

tito

To proszę bardzo ze starych rejsów.

Tu maszyna główna ~ 12000kW (widok na głowice i pompy wtryskowe - kolejne 2,5 piętra znajduje się niżej)
[smg id=10747]

Tu plątanina rurek (w sumie banał)

[smg id=10746]

Tu 2 zdjęcia z dry docku
[smg id=10745]
[smg id=10744]

Tu uderzamy w falę (niewielką)
[smg id=10742]

Tu stanęliśmy w dryfie opuściliśmy łódź ratunkową
[smg id=10748]

Tu zdjęcie statku na pustyni....w rzeczywistości przechodzimy przez Kanał Sueski zaś widoczny na zdjęciu czeka na pilota.
[smg id=10743]

Tu kraina 1000 wysp - to jak się wchodzi na Wielkie Jeziora

[smg id=10741]

Oraz inne turystyczne miejsce, które odwiedziłem dzięki pracy na morzu
[smg id=10740]

I aby popsuć trochę ten piękny obrazek: święta na morzu (jeden z nich to ja - który?)
[smg id=10749]


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

Mnie to "fajne" pływanie ominęło. Wiecie, 11/9 załatwiło sprawę, ale słyszało się opowieści o redzie Singapuru...gdzie podpływała łódka i TRZEBA było wziąć panie na pokład, bo inaczej nie było rozładunku.
Gdy jeszcze miałem rejs z WSM w 2000 roku to staliśmy na redzie Santos (Brazylia) 3 tygodnie (bez pań) a później 3 tygodnie w samym porcie. Ludzie mieli swoje Panie na mieście, wracali nałupani w samych gatkach, albo policja przywoziła. Takie typowe, opowiadaniowe, pływanie. Teraz w porcie jak ma się szczęście to 3 dni (na masowcach i general cargo). A u mnie jak stoimy 12 godzin to już ewenement.
A reszta - jak to praca. Tylko problemem jest to, że jestem w pracy 24/dobę. A, że statki chińskie...  :fright:

Szopler

Podrzuci ktoś linka do teamowego Slacka?

PS. 2190 zeta za zestaw z Ryzen 1700X (ale bez coolera CPU) to dobra cena?
MoBo: MSI A320M Grenade AM4
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz CL14

Martin Fox

Cytat: Szopler w 02 Listopad 2017, 22:13
Podrzuci ktoś linka do teamowego Slacka?

PS. 2190 zeta za zestaw z Ryzen 1700X (ale bez coolera CPU) to dobra cena?
MoBo: MSI A320M Grenade AM4
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz CL14
https://join.slack.com/t/boinc-poland/shared_invite/enQtMjY2NDM2ODc0MDAyLWNmMDJjZTdmMGEyMDFlODRlZmVhMGRmOWQ3YzFkYTg3ZmRmMzQ5MDU0ZGMzNmVhYmM4MTQzNTQyMjRjNmI2ZmM

INV link, ważny jeszcze 29 dni :P

Cyfron

może ktoś mi pomoże? :>

Chciałem gorąco prosić o oddanie głosu na mój pomysł w konkursie ,,Od pomysłu po dotację". Oddając głos można wygrać bon do sklepu internetowego na 700 PLN, a ja mam szansę wygrać 20 000 PLN, które w przypadku wygranej przeznaczę na rozwój mojego kanału o akustyce na YouTube. Głosy widzów mają wpływ na decyzję Jury w przydzielaniu nagród.

Mój film konkursowy można obejrzeć pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=6VJflcDpzh4

Głos można oddać pod adresem: http://funduszeeuropejskielubieto.interia.pl/konkursy/news-ii-etap-konkursu-od-pomyslu-po-dotacje,nId,2421054 wybierając pozycję ,,Popularyzacja nauki sposobem na poprawę życia" i krótko uzasadniając swój wybór w formie tekstu lub grafiki/mema (to on będzie oceniany i na podstawie tego przyznana będzie nagroda dla głosujących). Przy oddawaniu głosu trzeba podać swoje dane, aby głos był ważny.

Jeżeli macie jakieś pytania, wątpliwości lub problemy to śmiało piszcie :)

Szopler



Puma

Mam pytanie? : ) dało by rade odzyskać wodór ze śniegu a potem żeby był kominek?

sknd


PDH

Też mam pytanie --DO NECAVI- doszła prywatna wiadomość odemnie  %)

necavi

Wiadomość dotarła.

Zwycięstwo nadchodzi :attack:

tito

Nie chciałbym być niedyskretny, ale czy to zwycięstwo dotyczy BOINCa?

kva.pl

Tito dzięki za zdjęcia, super są :)
Najbardziej mi się siłownia podoba :D
A który to Ty to nie mam pojęcia, przecież nigdy Cię na oczy nie widziałem jeśli nie liczy zdjęcie w awatarze.

tito

Lewy dolny.
Obecnie znacznie mniej włosów mam  ;D
Odnośnie siłowni -- nigdy nie byłem na tych naprawdę wielkich statkach. Największe, to statek wycieczkowy "Black Watch" - tylko on miał 4 silniki pracujące na dwie śruby ~ 18000kW. Całość siłowni (tj silniki główne i agregaty) miała 68 cylindrów: 4x12 + 3*6 + 1*4.
Zaś najmniejszy z mojej historii to 600kW (byłem tam sam w siłowni).

PDH

Niezły power...Ileż to musi żreć mazutu czy czego tam potrzebuje :whistle:

tito

Obecny statek 5000kW przy prędkości ekonomicznej bierze około 13ton paliwa dziennie.

Troll81



sknd


tito

Szczerze powiedziawszy to po wizycie Trolla daję "zaznacz wątki jako przeczytane".

kva.pl

Cytat: tito w 09 Listopad 2017, 08:47
Szczerze powiedziawszy to po wizycie Trolla daję "zaznacz wątki jako przeczytane".

XD

Troll81

zamiast poczytac co troll mondrego miał do napisania :D

tito

Kiedyś - na emeryturze, otworzę wszystkie Twoje posty i będę je czytał siedząc przy kominku w długie zimowe wieczory. Ale teraz - sorry  :P

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 09 Listopad 2017, 17:56
zamiast poczytac co troll mondrego miał do napisania :D
Jakby Troll miał coś mądrego do napisania to może by było warto, ale "mondrego"? :P

tito

Gdzieś w necie jest grafika przedstawiająca jak to dowcip nie trafia w głowę. To chyba się Ciebie teraz dotyczy.

Puma

Pojawiła się gra MU Legend-- jak ktoś lubi dablo 3  to polecam -- jest po Polsku

Troll81

Cytat: tito w 11 Listopad 2017, 15:20
Gdzieś w necie jest grafika przedstawiająca jak to dowcip nie trafia w głowę. To chyba się Ciebie teraz dotyczy.

na pewno tyczy sie mnie :D

tito

W styczniu muszę kupić jakiegoś taniego laptopa do kuchni, bo stary to jeszcze C2D i 2 GB :)

kva.pl

https://www.morele.net/laptop-hp-840-g1-i5-4200u-8gb-320gb-win10-pro-ref-gw-978703/
kupilem znajomej (plus dodatkowy rok gwarancji za 99zl).
Super sprzet.

tito

Nosem pokręcę :)
15", SSD, chętnie win7, dedykowany GPU (aby chłodzenie było przystosowane do wyższego TDP)
Zastosowanie to WORD, Joemonster, BOINC@Poland, oraz liczenie BOINC na CPU.
W tej chwili pracuję na I36100u i sobie chwalę i coś w tej okolicy będę szukał.

Grzegorz R. Granowski

sprawa teleskopu się chyba wyjaśni, o ile jeszcze ktoś oprócz mnie i Trolla o tym pamięta


Grzegorz R. Granowski

no cóż - postanowiłem wydać trochę gotówki ( z lokaty ) żeby zapłacić Vat i ściągnąć ze stanu działalności gospodarczej,

także następnym krokiem byłoby już bezpłatne użyczenie UWr

pozdrawiam wszystkich

Grzegorz