Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49


tito



SzaMoT🍀

Super klimat się zapowiada.
Dziękuję Wam wszystkim za dobre słowa niegdy nie zapomnę tych chwil jak 486 był w akcji
Pozdrawiam serdecznie i zapraszamy ponownie.

tito

Cytat: Cyfron w 17 Marzec 2018, 22:32
dzięki :)
A kiedy działasz? I dawaj jakieś wiadomości z linii frontu.

Cyfron

Karta zamówiona w sobotę. Dostawa ma być kurierem, więc najwcześniej we wtorek może być (wtedy jestem w trasie, to nie wiem, czy kurier dostarczy).
Na pewno będę dawał znać.
Ogólnie, na razie plan jest taki, że karta przychodzi, ja sobie ją oglądam i podsyłam ją do brata, który mi upiekł już jedną kartę (i ją w ten sposób ożywił) + jeszcze inne GPU czy MoBo tak reanimował. On ma na to rzucić okiem i ocenić, czy piekarnik, czy szukam od razu jakiegoś pro serwisu do ogarnięcia tej grafiki. Na podstawie zdjęć nie dopatrzyłem się jakiś strasznych rzeczy (z wyjątkiem przebarwienia na grillu przy wtyczkach, ale w tak dziwnym miejscu, że nie podejrzewam, że to wina np. ognia/temperatury). Dziwny nalot przy sekcji zasilania oraz kondensatorów jest taki sam jak na zdjęciach grafik w necie (zapewne ślady ręcznego lutowania większych elementów). Poprosiłem też o zdjęcia Titana 6GB jakie ma ten sprzedawca, ale tam na zdjęciach widać było odbarwiony laminat w kilku miejscach jednej (założyłem że tam już musiało być mega gorąco :D ) oraz przy punktach lutowniczych innej ślady jakby "spawania", tutaj pewnie było jakieś konkretne zwarcie - z tamtych kart zrezygnowałem.

Dołączam fotki jakie dostałem od sprzedawcy. Historia jest taka, że rzekomo otrzymali dużą partię padniętych grafik. Klienci jedni mówią, że karty ożywili a inni nie. Niczego nie obiecują. Oni z kartami rzekomo nic nie robili, poza sprawdzeniem czy działa. Karta ma "dziwną" plombę na jednej ze śrub, której nie ma na zdjęciach w necie, ale widzę, że inne karty od tego sprzedawcy też miewają takie plomby (całe lub uszkodzone). Zapewne była to plomba sklepu z którego dostali karty. Z kart pozrywane są też nalepki modeli i kody kreskowe - wszystkie GPU od nich tak mają - pewnie kwestia tego, że sprowadzając karty (zapewne z Niemiec) musieli usunąć znaki, umożliwiające identyfikację pierwotnych źródeł. (mogą to być kwestie prawne - pewnie ktoś to zezłomował, więc miało być zniszczone, ale ktoś "przyjanuszył" i jeszcze zarobił na odsprzedaniu złomu :) )


SzaMoT🍀

Z taką kartą graficzną można zrobić obraz czasoprzestrzeni wirtualnej.
Pozdrawiam i zapraszam do działu wizytówka na temat postaci GRG


Cyfron

Karta przyszła. Przyszło to co było na zdjęciach. Karta wali spalenizną  :wacko:
Zaraz zobaczymy jakie są objawy i ją rozkręcimy

tito

Skoro śmierdzi po dłuższym czasie to źle wróży...

Cyfron

Z frontu "walki" z grafą: miejscami odbarwiony laminat. Chyba wywalony rezystor. Objawy - komp z wsadzoną grafiką w ogóle nie uruchamia się (zero reakcji na wciśnięcie powera).
Focie
Ktoś może polecić jakiś serwis co by się tym zajął, wystawiłby za to FV,nie oskubał do gołego i może jeszcze dał gwarancję?

tito


Cyfron

Mam namierzony serwis, który ma spróbować to zdiagnozować w Krakowie. We wtorek planuję im podrzucić tę kartę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

tito

Ależ pięknie poleciały ceny R7. 1700 za mniej niż 1000zł Tylko RAM dalej drogi.

kva.pl

Threadripper 16c/32t za 3500 zł. No ale właśnie, RAM :/

tito


kva.pl

Niestety, na TR wypada miec cztery moduly. Wiec 4x4 to takie sensowne minimum.

Cyfron

Grafika zostawiona w serwisie. Podobno mają 10 dni roboczych na diagnozę.

tito


Cyfron

staram się o tym nie myśleć. Mam kupę innej roboty. Teraz piszę wniosek na projekt popularnonaukowy na 400 tys zł, wczoraj dostałem info, że przeszedł wniosek o grant na filmy popularnonaukowe na mój kanał www.yt.propersound.pl o laboratoriach akustycznych, muszę ogarniać swoją pracę, planować kolejne scenariusze filmów, robić raporty z badań jakie wykonałem, pilnować płatności faktur, wystawiać nowe oferty, a jeszcze kiedyś trzeba spać, wychowywać Juniora i mieć święta ;)

kva.pl

Czy ktos z kolegow dysponuje radeonem 7770 albo 7750? Potrzebuje pozyczyc na kilka dni  ???

tito


Grzegorz R. Granowski

dzień dobry,

ponawiam pytania z wizytówki, które mnie nurtują, ale na które nie znam jeszcze odpowiedzi

mam pytanie, kiedy funkcja rośnie do nieskończoności to w którym miejscu nieskończoność się zaczyna???

mam tylko pobieżny kurs matematyki, ale uważam, że w pierwszym punkcie na pewno jeszcze nie rośnie, ale w drugim punkcie na osi to już chyba urosłą do nieskończoności??? czy może dopiero zaczyna???

pozdrawiam

Grzegorz


edit : mam też drugie pytanie - skoro na początku dziejów Wszechswiata byłą tylko energia, ze której powstałą materia, to jak z materii powstało życie???

tito

Grzegorzu - takie pytania to można roztrząsać tylko przy dobrym piwie - inaczej nie da rady.  ;)

Grzegorz R. Granowski


kva.pl


necavi


kva.pl


necavi

Wydawało mi się, że płyta oprócz nietypowej budowy (złącza) niczym się od zwykłej nie różni, a tu taki smuteczek :dunno:

tito

Ja jestem zdania, że 1 Mobo to 1 GPU - mniej problemów.

Grzegorz R. Granowski

mam kolejne pytanie,

skoro w punkcie startowym (punkcie zerowym) światło się nie porusza, to jak możemy mierzyć jego prędkość???

SzaMoT🍀

Ogarniemy temat "zielonej" drogi ktora okresli światło (świetność) spokoju w zgodzie z naturą zieloną ...
Pozdr
Tomasz Kaczmarek Pasja odkrywania ♧

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 31 Marzec 2018, 05:43
Ogarniemy temat "zielonej" drogi ktora okresli światło (świetność) spokoju w zgodzie z naturą zieloną ...
Pozdr
Tomasz Kaczmarek Pasja odkrywania ♧


zerknąłeś na znalezisko???

kva.pl

https://pclab.pl/news77472.html - panowie, sluchac, propagowac, komentowac. Niechze temat zyje to mi sie uda bardziej PCLAB wykorzystac w slusznych celach :)

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 31 Marzec 2018, 06:24
Cytat: Tomasz Kaczmarek w 31 Marzec 2018, 05:43
Ogarniemy temat "zielonej" drogi ktora okresli światło (świetność) spokoju w zgodzie z naturą zieloną ...
Pozdr
Tomasz Kaczmarek Pasja odkrywania ♧


zerknąłeś na znalezisko???

Wcale nie jest powiedziane, że to co mam ... potrzeba coś więcej najchętniej opuścił bym ojczyznę na jakiś czas.
Tomasz Kaczmarek
Nowy truskul

Grzegorz R. Granowski

http://www.boincatpoland.org/smf/zdobycze/liczba-pierwsza-w-primegrid/msg272665/#msg272665

proponuję tym wątkiem zamknąć obecny!

kva.pl

Cytat: kva.pl w 31 Marzec 2018, 12:12
https://pclab.pl/news77472.html - panowie, sluchac, propagowac, komentowac. Niechze temat zyje to mi sie uda bardziej PCLAB wykorzystac w slusznych celach :)

Nikt nic? To ja godzinę się produkuje o BOINC w mediach a tu zero zainteresowania?

SzaMoT🍀

Cytat: kva.pl w 31 Marzec 2018, 12:12
https://pclab.pl/news77472.html - panowie, sluchac, propagowac, komentowac. Niechze temat zyje to mi sie uda bardziej PCLAB wykorzystac w slusznych celach :)

Dobra robota wykonania przekazu. Przesłucham kolejny raz w radiu internetowym. Czy autor wykładu o BOINC wyraża zgodę na przekaz w Radiu Avant?

Grzegorz R. Granowski


necavi

CytatNikt nic? To ja godzinę się produkuje o BOINC w mediach a tu zero zainteresowania?

Zacząłem słuchać - bardzo ciekawe, ale przyszła żona i zmieniła plany na bardziej przyziemne - dosłucham dziś i skomentuję.

btw WYGRYWAM :boing: