Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

nanotechnologia - film

Zaczęty przez Mchl, 02 Wrzesień 2006, 00:12

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

symbiont

Naprawdę robi niesamowite wrażenie taka nanofabryka do tej pory troszke inaczej wyobrazałem sobie funkcjonowanie / zastosowanie nanaotechnologii. Gdzieś chyba był jakis projekt czy mi się tylko wydawało?
Pozdr

bartsob5

nano-hive ale jest w fazie zamknietych testow (pre-)alfa

symbiont

Faktycznie - takim razie pozostaje poczekać jakis czas - mam jednak nadzieje ze ten porojetk jak to mialo z niekórymi miejsce, nie zostanie porzucony - bo z tego co zrozumiałem z krótkiego filmiku nanotechnologia jest wyjątkowo ekologiczna technologią...

Juras23

ekologiczną bo:

1. nie pozostawia odpadków w czasie produkcji.
2. produkty skonstruowana w sferze atomowej nie mają słabych miejsc więc są teoretycznie dużo dużo bardziej trwałe - stąd dłuższy cykl życia produktu.
3. optymalne wykorzystanie energii, minimalne straty w produkcji p[onieważ narzędzia też będą zrobione przy pomocy nanotechnologii.

nic tylko czekać na tą gałąź techniki

jednak niesie ona ryzyko manipulacji, łatwe do przewidzenia celowe manipulowanie atomami tak by jednak produkt "żył" 3 lata dwa miesięce i dwa dni. Potem następuje rozpad...lub teoria spisku i inwigilacja rządów w kazdym produkcie...możliwe przy zastosowaniu niewidocznych chipów z technologią protokołu IPv4

Nietoperek

Cytat: "bartsob5"nano-hive ale jest w fazie zamknietych testow (pre-)alfa
"Closed beta testing of NanoHive@Home" malenka pomylka ...

bartsob5

no coz... jak dla mnie to na jedno wychodzi, ale skoro mamy byc dokladni to w takim razie masz racje:P mea culpa..

symbiont

Cytat: "Juras23"jednak niesie ona ryzyko manipulacji, łatwe do przewidzenia celowe manipulowanie atomami tak by jednak produkt "żył" 3 lata dwa miesięce i dwa dni. Potem następuje rozpad...lub teoria spisku i inwigilacja rządów w kazdym produkcie...możliwe przy zastosowaniu niewidocznych chipów z technologią protokołu IPv4

Jak dalej człwiek nie bedzie wierzył człwiekowi to chyba wróży tylko rychły jego koniec, w sumie świat juz tak daleko zabrnął w swoim zakonspirowaniu ze nie wiem czy cos jest w stanie doprowadzić do tego zeby ludzie olali swoje spiski prywatne wojny ... przyłączyli swoje kompy do BOINCA... hope ze nanotechnologia nie będzie taka nową bomba atomową kt. bedzie trzeba najpierw gdzies potestowac i nakim sie wyrzyć zaby dojśc po kilku dziesięcioleciach do wniosku ze jest wyjątkowo niebezpieczna technologią...

cos ma dzis jakis moralizatorski dzień ;)

Nietoperek

Cytat: "bartsob5"no coz... jak dla mnie to na jedno wychodzi, ale skoro mamy byc dokladni to w takim razie masz racje:P mea culpa..
porownujac burp'a (pre-alfa) do malarii (beta) - jest duuza roznica;)

Mchl

Mam prośbę. Przejrzyjcie BOINC na Wikipedii i sprawdźcie, czy stautsy projektów są zgodne ze stanem faktycznym.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

malaria beta, hashclash chyba alfa, proteins i leiden to chyba alfa, RenderFarm@home alfa, xtreme tanpaku alfa - patrzac podlug wykazu na boincsynergy a maja tabelke uaktualniana wmiare na bierzaco

m2marek

mFluids jest projektem nanotechnologicznym