KRRiTV robi kolejny podatek

Zaczęty przez Troll81, 07 Grudzień 2011, 15:13

Troll81

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/za-abonament-zaplaci-kazdy-kto-ma-radio-telewizor-komputer

Tomasz R. Gwiazda

a premier mowi ze jest przeciwny :)

Martin Fox

chyba ich poj..ło - za co ja mam płacić, jak TV jest mi potrzebne do grania na konsoli lub podłączenia do niego lapa?

Arthusp

To ja nieco jak gimnazjalista się zachowam: owszem, skoro każdy, kto ma komputer ma płacić, to proszę o udostępnienie wszystkich materiałów w otwartych i darmowych standardach kodowania!  :attack:

A tak serio: jak dla mnie, to powinni zakodować/ograniczyć to całe TVP, a kto będzie chciał, to wykupi sobie odpowiedni abonament zawierający programy TVP i będzie brał udział w jej "misji".

Najbardziej podobał mi się fragment wypowiedzi Dworaka mówiący o tym, że jak zwiększy się ściągalność, to obniżą cenę abonamentu.

Szopler

Tak jest! Całe archiwum TVP i PR powinno być ogólnie dostępne w wersji cyfrowej.

krzyszp

Heh, u mnie wystarczy że masz komórkę czy konsolę (nawet "ręczną") i już musisz płacić...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

A jak ci udowodnią że masz?

Arthusp

Cytat: Troll81 w 07 Grudzień 2011, 19:22
A jak ci udowodnią że masz?

Po pierwsze - to Ty masz wykazać się, że nie masz! W pierwszym kroku trzeba iść na pocztę i zadeklarować, że nie masz żadnego z tych urządzeń. A później nie płacisz RTV.
Ale patrząc, co się ostatnimi laty dzieje (nowe uprawnienia dla skarbówki, niemal takie, jak policja, czy wcześniejsze próby z listonoszami - mieli zaglądać do domów i raportować, jakie urządzenia RTV widzieli), to pewnie za rok będą analizować pobierany prąd pod kątem zmiany natężenia - np. telewizory/monitory pobierają inne natężenie prądu w zależności od wyświetlanego obrazu - w ostateczności tak można sprawdzić, jaki program ogląda sąsiad!

Szopler

Trzeba będzie przetwornice i filtry na zasilaniu montować i wtedy mogą mnie cmoknąć. Zostanie im tylko nasłuch elektromagnetyczny ale i to można obejść - klatka faradaya... potem już tylko podsłuchy i kamery we własnym domu i mamy "Rok 1984" Orwella...

Tomasz R. Gwiazda

na te gowno co w tvp jest nie mam zamiaru placic
nie ogladam, mam kablowke, place za nia
jak chca zeby tvp bylo platne to niech pakiet taki zrobia, tak zebym mogl go niewykupic

zreszta po co? skoro reklamy puszczaja, chyba nie robia tego charytatywnie

Troll81

ja tam TV wcale nie oglądam od 10 lat.... i jakoś nie tęsknię.

Arthusp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Grudzień 2011, 19:53
(...)

zreszta po co? skoro reklamy puszczaja, chyba nie robia tego charytatywnie

Podobno do TVP należy 1/3 rynku reklamy telewizyjnej. Na pewno mają większy udział niż np. Polsat. :wacko: