Czy komputer może udostępniać internet dla komórki przez Wi-Fi ?

Zaczęty przez Krzysiak, 10 Grudzień 2011, 21:51

Krzysiak

Witam
Jak to zrobić aby stacjonarny komputer PC z Win7 udostępniał internet przez Wi-Fi dla komórki

Karta Wi-Fi wpięta przez USB - zainstalowana
Komputer podłączony do internetu kablem
System Win 7 64 bity


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Sterowniki karty powinny umożliwiać jej pracę w trybie AccessPoint'a - wtedy będziesz mógł podpiąć więcej urządzeń lub w skrajnym przypadku można zrobić tryb bezpośredni (zapomniałem jak się nazywa) i wtedy tylko PC<>TEL.

pszyklejony

Win7 ma usługę wirtualnej sieci, instalujesz coś z tego http://alternativeto.net/software/virtual-access-point/

Krzysiak

No tak ale z tego co widzę to aplikacja płatna 25 euro


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pszyklejony

Pod spodem jest dużo innych. Można to zrobić z poziomu Windy, będzie trzeba za każdym razem konfigurować połączenie, ale ja się bardzo nie znam :(

ryszard.korczyk

Swego czasu były karty na USB z softAP trybem na układzie Ralinka. Ale nie działało to za dobrze.
Czy internet masz na kablu od dostawcy, który daje Ci 1 IP? Bo jeśli tak, to musisz mieć jeszcze funkcjonalność routera z DHCP na Windowsie. W innym wypadku można zmostkować LAN z kartą WiFI, ale wtedy na kablu dostawca internetu będzie widział telefon jako kolejny komputer.
Jest jeszcze o trybie Ad-Hoc pomyśleć, ale nie mam doświadczenia w tej kwestii, więc nie pomogę.
Jednak proponuje rozwiązanie z normalnym routerem WiFi, najtańszego TPlinka idzie za 60zł kupić i nie ma wtedy problemów;-). Może ktoś z forum ma coś do podarowania.
PS: jaki producent i model karty masz?

Krzysiak

A więc tak

Udało mi się podłączyć telefon po Wi-Fi do komputera przy pomocy tego programu:Virtual Access Point
Za każdym razem trzeba konfigurować i odwiedzać stronę producenta - i jakieś tam zaawansowane opcje są poblokowane

Ale udało mi się uruchomić z modemem na USB firmy TP-LINK TL-WN422G

modem firmy Technic LAN model: WUSB-54GR niechciał współpracować

Tak samo nie udało mi się utworzyć punktu dostępu bezpośrednio z Win7
tak jak można to znaleźć w na spryciarzach


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pszyklejony