Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Dziwny problem ze znikającym pulpitem ?

Zaczęty przez Krzysiak, 13 Grudzień 2011, 18:12

Krzysiak

O paru dni mam dziwną przypadłość w Win7 z pulpitem
To znaczy znikają wszystkie ikonki i pasek na dole, prawy przycisk od myszy też nic nie rozwija
zostaje tylko tapeta i otwarte gadżety (zegarek kalendarz itp.)

Wygląda to jak nastąpiło przełączenie między dwoma ekranami podstawowy - rozszerzony

Może to jakaś dziwnej kombinacji klawiszy  -w Catalyst hot keys -wyłączony :wth: pierwszy raz się z tym spotyka

Wie ktoś o co może biegać  ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Jaka jest karta graficzna? wygląda to na wysypujący się explorer albo sterownik grafy. przy czym obstawiałbym awarię explorera. Co masz w logach?

Krzysiak

Ctrl-ALt-Del
Działa potem po tem wylogowanie i ponowne logowanie

"Co masz w logach?"
To znaczy ?

Dzieje się to najczęściej podczas korzystania z kompa
Jak tylko liczy nic takiego się nie przytrafia

Grafika 2xHD5870 w CF


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

stiven

Miałem podobne cuda na 2 maszynach (całkowicie różna konfiguracja, win7 64). Wyłącznie aero czy tam areo rozwiązało problem.

pawg

U mnie tak wyglądał etap rozwalania się proca...



Krzysiak

#6
Jako że jestem człowiekiem dociekliwym i mój problem nie dawał mi spokoju
więc  szukałem szukałem i chyba znalazłem rozwiązanie problemu - na razie 2 dni spokoju ( a zdążało się to nawet 2-3 razy w godzinę)

A więc tak :
1. Udaj się do: C:\Users\twójprofil\AppData\Local
2. Usuń plik IconCache.db (może być ukryty)
3. Wyloguj się i zaloguj powtórnie albo uruchom ponownie komputer

Jak na razie mi to pomogło  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:


Troll81


Krzysiak

I jeszcze w tym temacie
Mam podejrzenia że przyczyna była/jest z innego powodu

Przed świętami zainstalowałem najnowszy testowy Boinc menadżer na innym komputerze z XP i zaczęło się dziać dokładnie to samo - wywaliłem zainstalowałem starą stabilną wersję problem zniknął - więc może tu leżał problem
(na pierwszym kompie też zaczął się pojawiać po instalacji testowego menadżera )


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AL

Coś w tym może być. Tzn. ja po zainstalowaniu na chwilę najnowszego mgr i potem po powrocie do starego stabilnego - mam problem z ikonką właśnie mgr BOINC. BOINC uruchamia się u mnie z automatu po włączeniu PC, jak chcę coś w nim zobaczyć włączam mgr z ikonki w pasku zadań (win7 64). Każda taka operacja powoduje pojawienie się w obszarze "Pokaż ukryte ikony" dodatkowej ikonki mgr. BOINC.