Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

ACTA przeszła :(

Zaczęty przez krzyszp, 14 Grudzień 2011, 18:12

Troll81

Jak za mało inwigilacji..... KNF juz od dawna wiedziało. To wymiar sprawiedliwości w Polsce kuleje. Służb i podsłuchów to my akurat mamy w nadmiarze ale nie tak powinno się łatać niedostatki systemu....

Ufol

Trzeba przyznać, że umowa niestety działa. Doszło do rzezi tzw. hostingów. Jeżeli chodzi o inwigilację obywateli, to w Polsce jest ona wprost niewyobrażalna, w porównaniu do krajów w zachodniej Europie. Ciekawe kiedy fora dyskusyjne zaczną zamykać? Tylko nie piszcie, że to niezgodne z prawem. Jak przepisu takiego jeszcze nie ma, to zaraz się go ustanowi.

Martin Fox

#442
To nie prawo czy wymiar sprawiedliwości nie zadziałało w sprawie ambera, tylko ludzie. Kto normalny wierzy w takie cuda jak "gwarantowany" zysk, który nie jest gwarantowany w umowie? Zwykły rozsądek i logika wystarczają. Ale ludzie chcą być oszukiwani.
http://finanse.wp.pl/kat,134314,title,Kto-dozyje-zwrotu-pieniedzy-z-Amber-Gold,wid,14866120,wiadomosc.html
Wystarczy poczytać - tu kasy nie wpłacali ludzie głupi, tylko wykształceni, którzy, jak sami twierdzą, wiedzieli o ryzyku, a jednak się decydowali. To co, państwo ma myśleć za społeczeństwo?

krzyszp

Sprawa wraca jak bumerang, tym razem pod szyldem CETA:
http://di.com.pl/news/46702,1,0,CETA_moze_byc_tak_niebezpieczna_jak_ACTA_Jesli_nie_jest_pokazcie_na_to_dokumenty.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+glowny-di+%280+-+DI+kanal+glowny+%28go%C5%82y%29%29

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

http://www.theregister.co.uk/2012/12/03/home_secretary_snoopers_charter_will_save_lives/

jak zwykle strasza pedofilami i terrorystami.

Troll81

A ITU swoje

http://www.techdirt.com/articles/20121203/07493221209/itu-approves-deep-packet-inspection-standard-behind-closed-doors-ignores-huge-privacy-implications.shtml

krzyszp

Mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością, że w ciągu kilku lat zaczną powstawać niezależne struktury sieciowe (oparte na technologi "mesh networking" - sieci kratowych). Generalnie, przy obecnych, stosunkowo niskich kosztach sprzętu sieciowego w zasadzie nie ma przeszkód, aby takie sieci odizolowane od internetu wprowadzać przynajmniej w ośrodkach miejskich.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

No przecież cholera człowieka bierze:
http://di.com.pl/news/47098,0,Y2770_-_Majstrowanie_przy_inwigilowaniu_internetu_juz_ruszylo_Nadchodzi_przeswietlanie_e-maili-Marcin_Maj.html

Coraz częściej się czuję jak niewolnik - 99% społeczeństwa (oczywiście części, która wie o co chodzi) sprzeciwia się takim akcjom, a to nie przeszkadza politykom (a może korporacjom) kombinować...

Oczywiście, jeśli zacznę szyfrować maile, to dowiem się, że jestem pedofilem/terrorystą  >:(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

i już powstają.

https://freenetproject.org/

że nie wspomnę o sieci TOR i domenie Onion :D

krzyszp

TOR nie rozwiąże kwestii opłat za transmisję danych między operatorami (a tego chce ITU). Potrzebne jest fizyczne rozdzielenie łącz i do tego technologie kratowe się świetnie nadają.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ale położenie własnej infrastruktury kosztuje :(

krzyszp

Cytat: Troll81 w 05 Grudzień 2012, 15:52
ale położenie własnej infrastruktury kosztuje :(
Odpowiem przewrotnie - tak i nie :)
W technologii o której pisałem wykorzystuje się zwykłe karty wifi i rózne "zwiększacze zasięgu". W wielu wypadkach można wykorzystać po prostu sprzęt walający się w domu. Po prostu ktoś stawia serwer DNS u siebie (np. oparty na IP6) i udostępnia część swojej przepustowości sąsiadowi, który z kolei udostępnia następnemu, itd. Jest wiele miast przygranicznych jak moje miasto rodzinne, gdzie można zrobić "most" do drugiego kraju i już masz początek "Internetu 2". Cały problem jest ze stworzeniem odpowiednich standardów i rozdzieleniu komunikacji (aby komunikacja mogła działać bez uczestnictwa telekomów) oraz oczywiście odpowiedniemu upowszechnieniu usługi. Całość jest jak najbardziej wykonalna.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

wykonalna? a jak rozumiem gdzieś po drodze trzeba postawić wtyczkę do interneta... i kto zapłaci za tę przepustowość?

Szopler

Nie. Tworzysz własny "Internet" w oparciu o powszechnie dostępne elementy infrastruktury (mam na myśli switche, karty sieciowe, apki, kompy).
Coś jak sieć korporacyjna z własnym DNSem, serwerwmi www, poczty itd. Oddzielny twór działający jak internet, ale nim nie będący i nie podlegający zewnętrznym regulacjom.

krzyszp

Cytat: Szopler w 05 Grudzień 2012, 18:46
Nie. Tworzysz własny "Internet" w oparciu o powszechnie dostępne elementy infrastruktury (mam na myśli switche, karty sieciowe, apki, kompy).
Coś jak sieć korporacyjna z własnym DNSem, serwerwmi www, poczty itd. Oddzielny twór działający jak internet, ale nim nie będący i nie podlegający zewnętrznym regulacjom.
Dokładnie.

To kiedy uruchamiamy pierwsze serwery?  ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

No to przecie tak własnie działa TOR....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 05 Grudzień 2012, 23:39
No to przecie tak własnie działa TOR....
Nie. TOR korzysta z istniejącej infrastruktury, my piszemy o tworzeniu nowej, niezależnej...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

rozumiem że by móc się z tobą połączyć mam ciągnąć kabel do UK? Bo jak to sobie wyobrażasz?

TOR pozwoli ci postawić coś w postaci VPNa pomiędzy tobą a mną.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 05 Grudzień 2012, 23:55
rozumiem że by móc się z tobą połączyć mam ciągnąć kabel do UK? Bo jak to sobie wyobrażasz?

TOR pozwoli ci postawić coś w postaci VPNa pomiędzy tobą a mną.
Troll - nie czytałeś, co pisaliśmy, nie wiesz, do czego dąży ITU:
1. Wprowadzenie opłat za łączenie się z serwerami z innych krajów - tak jak telefonowanie do innego kraju - dodatkowa opłata.
Powiedz mi, ile zostanie czynnych serwerów TOR'a na świecie gdy to się uda?
2. Monitoring pakietów - czyli kontrola, cenzura, itd.

I nie, nie będziesz musiał ciągnąć do mnie kabla - poczytaj o technologi kratowej, kto jak kto, ale Ty powinieneś znać temat...

TOR daje Ci anonimowość na poziomie transmisji, własna sieć daje całkowitą niezależność...

Fakt, że pozostaje problem np UK, które jest wyspą oraz oczywiście łączności międzykontynentalnej, ale myślę że za kilka lat i na to znajdzie się sposób...


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ja wiem na czym technologia polega. Problem z ilością węzłów w tej kracie :D a mianowicie do ustalenia łączności z tobą (bez zbędnych ceregieli musiałbym nakłonić wszystkich posiadaczy wifi pomiędzy tobą a mną do połączenia się w jedną dupną sieć WiFi. (bo na pociągnięcie kabla trzeba mieć zgodę). Albo zainwestować w radiolinie (nierealne). od ciebie do mnie w linii prostej ile jest? 2000km? 3 sieci wifi na kilometr.... to jakieś 600 luda i to przy założeniu że sygnał pójdzie w linii prostej :D i ze będą dobre warunki do transferu WiFi....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 06 Grudzień 2012, 00:10
ja wiem na czym technologia polega. Problem z ilością węzłów w tej kracie :D a mianowicie do ustalenia łączności z tobą (bez zbędnych ceregieli musiałbym nakłonić wszystkich posiadaczy wifi pomiędzy tobą a mną do połączenia się w jedną dupną sieć WiFi. (bo na pociągnięcie kabla trzeba mieć zgodę). Albo zainwestować w radiolinie (nierealne). od ciebie do mnie w linii prostej ile jest? 2000km? 3 sieci wifi na kilometr.... to jakieś 600 luda i to przy założeniu że sygnał pójdzie w linii prostej :D i ze będą dobre warunki do transferu WiFi....
I w czym problem?
Jasne, prędkość spadnie, pojawią się opóźnienia, ale za to będę mógł za darmo wejść na stronę B@P, a nie tylko na sponsorowane strony (kolejny zamysł ITU - podział stron na ważne i mniej ważne i dopasowanie przepustowości do tego podziału).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

opóźnienia? to najmniejszy problem. Jak zamierzasz zrealizować łącze pomiędzy tobą a serwerem B@P? namówić wszystkich po drodze by ci dali pasmo? A jak ktoś pojedzie na urlop i wyłączy kompa?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 06 Grudzień 2012, 08:40
opóźnienia? to najmniejszy problem. Jak zamierzasz zrealizować łącze pomiędzy tobą a serwerem B@P? namówić wszystkich po drodze by ci dali pasmo? A jak ktoś pojedzie na urlop i wyłączy kompa?
To miałem na myśli jak pisałem o odpowiednim rozpowszechnieniu rozwiązania. Wiadomo, że łączność będzie kulała, dopóki nie będzie odpowiedniej ilości węzłów. Internet też nie powstał z dnia na dzień...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

jakoś nie widzę tego :D to tak jakby mówić że na świecie zapanuje pokój jak odpowiednio duża liczba osób powstrzyma się od zabijania innych.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 06 Grudzień 2012, 11:37
jakoś nie widzę tego :D to tak jakby mówić że na świecie zapanuje pokój jak odpowiednio duża liczba osób powstrzyma się od zabijania innych.
Tak, a Bill Gates długo ignorował Internet jako tymczasową modę  XD

Uważam, że jak rządy przykręcą śrubę, to coś powstanie. Historia uczy, że tak się dzieje.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

historia uczy, że szykuje się przewrót. Władza od dosyć długiego czasu ignoruje sygnały z "dołu". A to zawsze kończyło się źle dla władzy....

xelexin

I zawsze wszystko co złe to Rosja i Chiny...
 


krzyszp

I znowu korporacje wygrały:
http://di.com.pl/news/47106.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+glowny-di+%280+-+DI+kanal+glowny+%28go%C5%82y%29%29

Jak żyć Panie Premierze, jak żyć???  >:(

Troll ma rację, sytuacja powoli (no, już nie tak powoli) dojrzewa do wybuchu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Kolejny postęp w regulacji Internetu:
http://www.dobreprogramy.pl/WICT-Inspekcja-pakietow-przyjeta-przez-nieuwage-wyciekl-szkic-specyfikacji,Aktualnosc,37918.html

CytatNiepokojący jest dopiero dodatek ze scenariuszami, gdzie opisany jest na przykład sposób różnicowania usług (przeczy to neutralności Internetu), monitorowanie ruchu i alokowanie zasobów na podstawie subskrypcji (jakby można było kupić abonament Premium na Internet) i rozliczenia na podstawie wykorzystywanych usług (ruch za granicę droższy niż w obrębie kraju, VoIP droższy niż e-mail).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

cos w końcu pierdolnie.....

apohawk

czyżby 21.12.2012? ;)
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Jednolity patent przeszedł:
http://di.com.pl/news/47127,0,Patenty_na_oprogramowanie_w_Europie_czyli_Parlament_Europejski_zgodzil_sie_na_Jednolity_Patent-Marcin_Maj.html

teraz tylko czekać na pokorne przystąpienie PL, jak to było zapowiadane wbrew woli:
- przedsiębiorców
- wyborców
- ekonomistów
- prawników
za to przy aplauzie amerykańskich (głównie) korporacji...


Szkoda słów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Mongolia zaczyna mi się jawić krainą wolnosci....

Troll81

http://falkvinge.net/2013/01/07/is-the-copyright-industry-really-shooting-itself-in-the-foot/

krzyszp

Cytat: Troll81 w 07 Styczeń 2013, 14:34
http://falkvinge.net/2013/01/07/is-the-copyright-industry-really-shooting-itself-in-the-foot/
"This website is offline

No cached version is available"
Streszczenie?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

mi działa.....

It's tempting to mock the copyright industry for being unable to understand the Internet. Why, we ask, do they sue their fans, play whack-a-mole with torrent sites, and push for net-restricting legislation that savvy users can easily get around? Why don't they just change their business model? But we never ask these questions expecting an answer; we just want to laugh at how stupid they are. Maybe they're not. Maybe they know exactly what they're doing.

It's said that we should "never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity." The copyright industry's behavior is not adequately explained by stupidity. It's filled with people sapient enough to dress themselves in the morning. Their strategists, accountants, and lawyers are well-educated. They know how to use a computer. They read Techdirt and TorrentFreak. They've heard our side of the debate.

The industry has considered changing their business model. They've run the numbers, believe me. And the numbers don't add up. There is no way in which Viacom, Warner Brothers, and Disney can coexist with a free and open Internet.

The copyright industry doesn't need us to tell them that piracy isn't a problem. They know. We don't need to tell them that people will still go to concerts and movie theaters even if they can get it at home for free. Their spokespeople who seem not to know any of this are lying.

They are not afraid that The Avengers is on The Pirate Bay. They are afraid that Adobe Premiere and Final Cut Pro are on The Pirate Bay. They're not afraid of people creating YouTube videos with popular music in them without paying a licensing fee. They're afraid of people creating YouTube videos, period. They're not afraid that their music is on SoundCloud. They're afraid that your music is on SoundCloud. They're afraid that you can mix an album with software that ships standard on every new Mac. They're afraid that for the price of a high-end laptop, you can buy a video camera that rivals $100,000 Hollywood cameras, in image quality if not resolution. They pray to god that you'll never get any good at using Blender. They're petrified of Kickstarter.

Deep down, the copyright industry isn't all that concerned with a monopoly on what they put out. They just want a monopoly on our attention. The size and structure of the industry's corporations is not sustainable if they have to compete with some random dude from Stockholm for our hearts and minds. For a huge movie, album, book, or game, the competition isn't piracy; it's a small movie, album, book, or game.

Unfortunately for the copyright industry, they can't make it illegal to release your work independently. That would probably require a complete repeal of free speech, which would make for an insanely expensive lobbying campaign. What they can do is cripple the Internet.

SOPA was criticized because it would do just that. YouTube, Facebook, Wikipedia, comments threads on blogs, all would be crippled or unable to operate due to the new law. Maybe this wasn't an accident. Without forums and social networks to tell you about the hot new indie band/film/game, and without cheap and easy ways to distribute it, there's no more competition to the copyright industry. Underground culture remains underground, only breaking out into the mainstream if the copyright industry buys it and allows it to.

So is the copyright industry full of diabolical evil geniuses rather than blabbering morons? Not necessarily. It's possible that they don't actually think any of what I've just said, and they seriously believe that piracy is going to kill them. Maybe they're pursuing a smart business strategy completely by accident. Because destroying the free and open Internet is a very, very smart strategy to save the copyright industry.


chyba za dużo cenzury w tym waszym UK...

cp

http://di.com.pl/news/47322,0,Beda_przetwarzac_nasze_dane_bez_zgody_Oto_Wielka_Reforma_Prywatnosci-Marcin_Maj.html

Troll81

to ja proponuję żeby "oburzeni" użytkownicy w ramach "uzasadnionej potrzeby" mogli palić serwerownie takich firm :D

cp

A jeszcze lepiej - anektowac na potrzeby BOINC-a  :D

Troll81

http://www.dailydot.com/news/finland-crowdsourcing-new-copyright-law/