Status Bar Pasek Stanu i klasyczne menu start w window 7

Zaczęty przez Troll81, 01 Styczeń 2012, 20:41

Troll81

Jako ze mam nowy lepszy system od pewnego znanego giganta frustrują się już od kilku dni brakiem jednego z ważniejszych ficzerów. A mianowicie paska stanu. niby można go uruchomić ale nie działa tak jak zwykł działać przez ostatnich 15lat. Nie podaje rozmiaru pliku/plików które zaznaczyliśmy. Podobnie z nowym lepszym menu start które mnie jedynie irytuje. Odpowiedzią jest mały programik który naprawia to co MS skopało totalnie.

http://classicshell.sourceforge.net/

Tomasz R. Gwiazda

go with the flow....
nie zyj przeszloscia :) ten interfejs bedzie tez w Win8 (tam wlasciwie dwa beda)

Troll81

ja nie żyję przeszłością. Po prostu jeden z podstawowych ficzerów został usunięty. Jak zaznacze 30 plików to chce wiedzieć jaki mają rozmiar. W windoze 95 98 me XP a nawet viście po prostu miałeś status bar i tam było info. 30 plików 399mb. I nagle nie ma. Trzeba klikać właściwości by się dowiedzieć. A teraz sobie wyobraź porządkowanie plików. gdzie z CTRL zanaczasz poszczególne pliki i za kazdym razem musisz klikac własciwości zamiast rzucić okiem na pasek stanu. Sorry ale dla mnie tokwestia usability....

Limol

taaaaaak... podobnie jak Ty jestem od tygodnia posiadaczem windowsa 7 i też mnie to denerwuje... i nie tylko to


Jednak stary poczciwy XP'ek jest najlepszy (oczywiście z windowsów)
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Tomasz R. Gwiazda

nie wiem jak wy... ale ja uzywam programu Total Commander :)
i tym robie wszelkie operacje na plikach


aborek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 01 Styczeń 2012, 21:30
nie wiem jak wy... ale ja uzywam programu Total Commander :)
i tym robie wszelkie operacje na plikach
Dokładnie. Kopiowanie z poziomu Windows to od zawsze jakaś porażka była...

Troll81

no a ja nie potrzebuje armaty do ubicia muchy. TC jest zajefejny ale nie do wszystkiego. małe proste rzeczy to ja załatwiam bez odpalania programów trzecich.


Troll81

ale on chodzi w tle. nie musze go odpalac bo staruje razem z systemem i nie lezy mi na pulpicie :D

taktu

U mnie wygląda to mniej więcej tak, jak na obrazku poniżej. Co prawda jest tam kosz, ale w pozostałych folderach po zaznaczeniu plików działa tak samo. Nie działa jedynie dla folderów ale coś kojarzę że w xp też tak było. Do nowego menu można się przyzwyczaić, a wyszukiwarka plików jak dla mnie jest super :) Nie trzeba już szukać programów w akcesoriach.



Troll81


taktu

No to wtedy pojawia się link "pokaż więcej szczegółów" i też pokazuje się sumaryczny rozmiar :)


Troll81

no własnie. trzeba otwierać kolejne okienko. nie można było zostawić paska statusu takim jakim był od ostatnich 15 lat? ludzie się przyzwyczajają.... a trolle tym bardziej. i zwykły rzucać słowami z r w środku....

Ufol

Xp dobrze współpracował z gadaczami, za to siódemka to. Tu następują słowa powszechnie uważane za wulgarne. Mogliby pomyśleć przed totalnym zdemolowaniem wyglądu systemu!
Czy ten program potrafi coś takiego, aby siódemka wyglądała tak jak Xp?
Pomarzyć piękna rzecz.

Troll81

spróbowac mozesz. najwyżej odinstalujesz....