Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

jaki UPS?

Zaczęty przez gregre, 04 Styczeń 2012, 15:24

gregre

Witam,
po ostatnich "akcjach z energetyką" postanowiłem że kupię UPS'a max cena to 300pln (czy coś znajdę?)
szukałem trochę i trafiłem na coś takiego:

http://www.proline.pl/?p=CP+UPS+DX800E-FR

pobór mocy komputera w idle to blisko 160W z monitorem
przy max obciążeniu jakie używam to nawet 270W

więc myślę że spokojnie wystarczy

jakieś porady, sugestie?

Tomasz R. Gwiazda

ja mam cos takiego
http://www.komputronik.pl/product/65644/Sprzet_komputerowy/Peryferia/APC_Back_UPS_ES_400VA_BE400_CP_.html


Cyfron

Tomku - a to Twoje to nie jest 2x słabsze (patrząc na VA) ?

Tomasz R. Gwiazda

byc moze
ale ja takie akurat mam :D

a wlasciwie dwa 400 i 700

gregre

OoO

i jeszcze sobie doczytałem że mój zasilacz (Fortron 460W) ma aktywne PFC i tu się gryzie z sinusoidą +/- 10%
czy będzie działało? czy jest UPS podający czystą sinusoidę?

Szopler

Te +/- 10% dotyczy napięcia wyjściowego... czyli gwarantują że będzie w granicach 207V do 253V.

gregre

a czy zasilacz próbując to wyregulować nie zrobi jakiegoś przepięcia/nagłego skoku co spowoduje reset kompa?

Szopler


Troll81

mam aktywne PFC w zasilaczu i zasilacz firmy activejet 1,1KVA nic mi się nie resetuje. Aczkolwiek uważam że jedyna solidna firma to APC i jej UPSy serii smart.

ryszard.korczyk

Cytat: Troll81 w 04 Styczeń 2012, 20:12
mam aktywne PFC w zasilaczu i zasilacz firmy activejet 1,1KVA nic mi się nie resetuje. Aczkolwiek uważam że jedyna solidna firma to APC i jej UPSy serii smart.
Ja bym dopisał do APC jeszcze francuskie MGE. Znaczenie ma konstrukcja, tanie rozwiązania często mają dość ubogi układ ładowania Aku, przez co po 2 lata akumulator jest martwy. Mam starego APC Smart 500, który 5 lat chodził na oryginalnym akumulatorze i nadal w miarę trzyma. Należy unikać sprzętów których nazw nie jesteśmy wstanie powtórzyć. Można też wujka google zapytać, może jakieś info o wybranym sprzęcie znajdziemy.

gregre

przypominam że mówimy o kwocie bliskiej 300pln :P
opinie na temat tego CyberPower są dobre, ale znalazł  się też że nie współpracuje z zasilaczem Chieftec'a  z aktywnym FPC, więc nie wiem,
napiszę do Proline z pytaniem czy to i to pójdzie bo chcę kupić  XD

ryszard.korczyk

Chieftec PFC na dużej części UPS miał problem z działaniem. Dopiero UPS z sinusem na wyjściu działały prawidłowo. Problem ten kosztował mnie kiedyś bardzo dużo czasu.

Troll81

juz wolałbym uzywkę APC z allegro i wymienić w niej aku

stiven

Przy kupowaniu używek jest jedna pułapka. Jeśli nie ma starych aku to przy kupnie nowych można się nadziać na sporą kaucję.

Troll81

kaucja 60 zeta :D

Martin Fox

Za sztukę? Bo gorzej jak kupujesz zestaw 36aku :P

migawron

z własnego doświadczenia polecam APC - w moim starym blaszaku na jednym aku chodziło wszystko ładnie przez 5 lat przy niewielkim spadku wydajności baterii i z tego co wiem u nowego właściciela nadal funkcjonuje bez zawiechy.



gregre

tak więc ostatecznie kupiony CyberPower DX800E,

wg fachowców z Proline nie powinien współpracować z moim zasilaczem, wg sprzedawcy na allegrosiku - bezproblemowo
miałem do samego końca pewne wątpliwości, ale jak się okazało UPS działa bezproblemowo  ;D
jak na razie wykonana jedna próba podtrzymania, przy średnim poborze 150W i pełnej baterii podtrzymanie trwało 12min 26sec  (ze stoperem w ręku) tak więc jestem zadowolony
dodatkowo programik PowerPanel Personal Edition bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze, tak więc polecam  :p_arr:

a to szersza recenzja jaką znalazłem:
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Spokojnie,_to_tylko_awaria_zasilania...-2653.html