Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Głosowanie nad przyjęciem planu konsolidacji (wg. PNT)

Zaczęty przez GRID, 10 Styczeń 2012, 12:36

Czy jesteś za przyjęciem planu konsolidacji (wg. PNT) polskiego środowiska BOINC ?

Tak
6 (8.8%)
Nie
62 (91.2%)

Głosów w sumie: 68

Głosowanie skończone: 13 Styczeń 2012, 15:46

GRID

W związku z tym, że rozmowy w wątku Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie) stoją w miejscu a mamy już 10 stycznia, to chyba czas zacząć ankietę czy przyjmujemy obecny plan konsolidacji polskich zespołów BOINC.

Proszę aby chętni do oddania głosu zapoznali się ze sprawą, spokojnie i bez pochopnie oddali swój głos. Wszelkie próby głosowania z kont założonych jedynie na cele przykrywki lub założone od dzisiejszego dnia z miejsca będą zgłaszane. A podkreślam że znam je wszystkie po akcji z reputacją. Czasu ankiety na razie nie ustawiam zrobię to w trakcje. Aby wynik był wiarygodny przyjmuje na początek że ankieta liczy się przy minimum 30 głosach


Plan konsolidacji zamieszczony jest na http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=539

krzyszp

Głos na nie.
Napisałem wyraźnie w wątku o "konfederacji" dlaczego traktuję to jako niepoważną ofertę kilku ludzi z przerostem ambicji...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sir_Behemoth


Martin Fox


Cyfron

jak dziś/jutro przebrnę przez wątki odnośnie fuzji, to zagłosuję (a może będę miał czas dopiero na to w przyszłym tygodniu...)

krzyszp

<Rob7> czytania ze zrozumieniem uczą w szkole podstawowej, nie na forach internetowych
<Rob7> a nawet szczególnie nie na forach
<krzyszp> aha, czyli sugerujesz, ze czytajacy nasze forum nie maja podstawowki?
<krzyszp> Rob7, dlaczego zawsze jak cos ci nie pasuje, to innych oskarzasz o klamstwo/manipulacje/glupote (nie potrzebne skreslic)
<Rob7> mnie bardzo pasuje
<krzyszp> no teraz wewnetrzna sprzecznosc widze w twoich wypowiedziach...
<Rob7> szkoda mi tylko tych 3 porządnych ludzi, których spotkałem w Poznaniu
<krzyszp> teraz z kolei sugerujesz, ze reszta jest nieporzadna...
<Rob7> buja mnie co widzisz a czego nie widzisz, bo dowody jakości optyki dałeś w fuzi wątku
<krzyszp> poza tym, o ile pamietam, oni sa zadowoleni z druzyny, w ktorej sa...
<Rob7> jasne, jak kastraci w seksmisji :-D
<krzyszp> Rob7, a teraz juz do obelg przeszedles
<Rob7> buzuj się na swoim forum

Nadal myślącym o fuzji pod rozwagę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Kraj Rad z upadkiem ZSRR "przeniósł się" do KRLD. Jak to się skończyło dla północnych Koreańczyków każdy widzi.
Dlatego żadna przewodnia siła "narodu" w postaci rady nie jest mi potrzebna do liczenia BOINC...

:bad:

legis

Cytat: GRID w 10 Styczeń 2012, 12:36
W związku z tym, że rozmowy w wątku Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie) stoją w miejscu a mamy już 10 stycznia, to chyba czas zacząć ankietę czy przyjmujemy obecny plan konsolidacji polskich zespołów BOINC.

Proszę aby jedynie rozeznani w sprawie członkowie zespołu B@P brali udział w tej ankiecie. Wszelkie próby głosowania z kont założonych jedynie na cele przykrywki lub założone od dzisiejszego dnia z miejsca będą zgłaszane. A podkreślam że znam je wszystkie po akcji z reputacją. Czasu ankiety na razie nie ustawiam zrobię to w trakcje. Aby wynik był wiarygodny przyjmuje na początek że ankieta liczy się przy minimum 30 głosach

Plan konsolidacji zamieszczony jest na http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=539


Bez urazy ale taka demokracja mi się nie podoba

Szopler

"Alle o tso chodzi?"
Możesz zapoznać się z wątkiem o fuzji/federacji i zagłosować, możesz również olać ten wątek i też zagłosować, albo nawet nie głosować...
Nikt Cię nie zmusza ani nie zabrania...
To ostrzeżenie dla potencjalnych manipulatorów w stylu zakładam konto dzisiaj... jutro sobie oddam głos i zniknę z forum na zawsze.

Aegis Maelstrom

Cytat: legis w 10 Styczeń 2012, 15:16
Cytat: GRID w 10 Styczeń 2012, 12:36
W związku z tym, że rozmowy w wątku Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie) stoją w miejscu a mamy już 10 stycznia, to chyba czas zacząć ankietę czy przyjmujemy obecny plan konsolidacji polskich zespołów BOINC.

Proszę aby jedynie rozeznani w sprawie członkowie zespołu B@P brali udział w tej ankiecie. Wszelkie próby głosowania z kont założonych jedynie na cele przykrywki lub założone od dzisiejszego dnia z miejsca będą zgłaszane. A podkreślam że znam je wszystkie po akcji z reputacją. Czasu ankiety na razie nie ustawiam zrobię to w trakcje. Aby wynik był wiarygodny przyjmuje na początek że ankieta liczy się przy minimum 30 głosach

Plan konsolidacji zamieszczony jest na http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=539


Bez urazy ale taka demokracja mi się nie podoba

Ale czemu? To zwyczajowa prośba o odpowiedzialność - taka sama jak np. przy projekcie miesiąca (głosować może każdy i na wszystko, ale prosi się jak osoby dorosłe, o zastanowienie się nad swoim głosem - czy dany projekt na pewno się nadaje).
Jednakże to jest tylko prośba, którą każdy może sobie indywidualnie rozważyć. Moim zdaniem B@P jest bardzo, bardzo demokratyczne (i to jest coś, co koledzy z PNT chcą chyba swoją propozycją rady ograniczyć).

Minimum 30 głosów to jest moim skromnym zdaniem sporo - na pewno znacznie więcej niż jest aktywnych głosów kolegów z PNT czy dwuosobowego zespołu Roberta.

Piszę to nie wiedząc jaka jest obecnie frekwencja - jeszcze nie zagłosowałem, nawet mimo porównywania mnie przez Roberta Zareckiego do Goebbelsa  :deadman: (taki poziom przedstawia nasz potencjalny partner  :facepalm2: )

EDIT: ooops, nie zauważyłem, że można podejrzeć wyniki bez zagłosowania. Już 27 głosów oddanych!

GRID

#10
Minimalną ilość głosów podałem jedynie dla tego żeby później ktoś nie pisał że tylko 20 osób się wypowiedziało i że są nie ważne itp.  Ankietę i tak kiedyś trzeba zamknąć więc muszę podać termin. Ustawie na tydzień. Jeżeli ktoś uważa że to za mało czasu proszę dać znać.

Mchl

Cytat: Aegis Maelstrom w 10 Styczeń 2012, 15:28
na pewno znacznie więcej niż jest aktywnych głosów kolegów z PNT czy dwuosobowego zespołu Roberta.

Koledzy z obu w.w. zespołów nie biorą udziału w tym głosowaniu i proszą, żeby ich o to nie posądzać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szopler

Cytat: GRID w 10 Styczeń 2012, 15:36
Minimalną ilość głosów podałe jedynie dla tego żeby póżniej ktoś nie pisał że tylko 20 osób się wypowiedziało i że są nie ważne itp.  Ankietę i tak kiedyś trzeba zamknąć więc muszę podać termin. Ustawie na tydzień. Jeżeli ktoś uważa że to za mało czasu proszę dać znać.

Odpowiedź miała być do piątku do 23:59:59.99 ;) Więc tak ustaw ankietę, żeby się skończyła o tej porze.

GRID

Da się tylko równe dni ustawić, ale ustawiłem żeby jeszcze zapas czasu był.

Aegis Maelstrom

Cytat: Mchl w 10 Styczeń 2012, 15:36
Cytat: Aegis Maelstrom w 10 Styczeń 2012, 15:28
na pewno znacznie więcej niż jest aktywnych głosów kolegów z PNT czy dwuosobowego zespołu Roberta.

Koledzy z obu w.w. zespołów nie biorą udziału w tym głosowaniu i proszą, żeby ich o to nie posądzać.

Przepraszam bardzo, ale niczego takiego nie napisałem.

Odnosiłem się tylko do pytania o demokrację w zespole i zauważyłem fakt, że jesteśmy drużyną z całkiem dużą liczbą aktywnych członków, znacznie większą od obu zespołów, z którymi rozmawiamy i znacznie bardziej zróżnicowaną - a mimo to nie stosujemy hierarchii i dzielenia drużynowych - każdy ma równe prawo głosu.

To my jesteśmy najbardziej demokratycznym zespołem - i to samo już pisałem wczoraj w wątku obok.

Przypisywanie mi treści przeze nie napisanych jest brzydkie i krzywdzące.
Jeśli ktoś ma wątpliwości co do moich wypowiedzi, może to napisać tutaj otwarcie albo mi na PW.

Pozdrawiam.

Ufol

Zagłosowałem oczywiście przeciw. Namawiam do tego wszystkich biorących udział w ankiecie. Odrzućmy ten bubel!

Mchl

Cytat: Aegis Maelstrom w 10 Styczeń 2012, 16:31
Przypisywanie mi treści przeze nie napisanych jest brzydkie i krzywdzące.
Jeśli ktoś ma wątpliwości co do moich wypowiedzi, może to napisać tutaj otwarcie albo mi na PW.

Spokojnie. Emocje są po obu stronach, a kolegom z PNT i GPUF też zależy, żeby głosowanie odbyło się bez incydentów. Prawdopodobnie dlatego zacytowany przeze mnie fragment ich zaniepokoił, bo rzeczywiście można go opacznie zinterpretować.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

apohawk

Zdecydowane nie.
O ile jestem zwolennikiem konsolidacji polskiej sceny boinc, to ta propozycja jest niepoważna. Tracimy na tej konfederacji zdecydowanie najwięcej, a w zamian dostajemy mniejszościowy pakiet głosów w "radzie", która i tak nie jest nam do niczego nie potrzebna, a będzie tylko narzędziem do rozbicia zespołów.

EDIT
P.S. Przypnijcie tą ankietę.
No good deed goes unpunished.

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

aborek

Nie zakładajmy z góry nieczciwości. Mierzmy swoją miarą.
A co do głosowania - zdecydowanie nie.

Angelus

Myślę że poza oddaniem głosu warto jeszcze o nim napisać.
Więc NIE.
To tyle  :ahoy:

lolek


simonic



phobos

Rada mi się kojarzy nie wiedzieć czemu z Krajem Rad i komitetem centralnym.  :bad:

emik

Konsolidacji na tych warunkach mówmy głośne i wyraźne NIE


sknd

nie podoba mi się klimat jaki się wytworzył już wokół sprawy, kto wie co byłoby dalej. Nie

PanStaszek

Szkoda, bo idea była słuszna, koledzy poświęcili swój cenny czas w święto, ale plan mnie niestety nie przekonuje.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

JaRa




Robert1970

Uważam połączenie za słuszną sprawę, ale nie w tej atmosferze. NIE.

_Aleksander_

Po tym co przeczytałem we wcześniejszych wątkach i obecnym tonie wypowiedzi drugiej strony, oddaję głos na NIE.

migawron

z przykrością nie,

chociaż marzy mi się silny JEDEN polski zespół, to obecnie nie widzę ani warunków technicznych ani woli ogółu to takiego połączenia.

może kiedy indziej...



Svistak

Po lekturze całości dochodzę do jednego wniosku - niech każdy team reprezentuje Polskę jak potrafi najlepiej, ale osobno - więc nie  :bad:

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Mociumpel

Przebrnąłem po raz kolejny przez całe 14 stronicowe od zalążka idei do smutnego finału podsumowań każdej ze stron - jak napisał PanStaszek "idea słuszna ale atmosfera nie ta" - pomysł z założenia rozwijał się przyjemnie do relacji chłopaków z wyjazdu z Poznania ale potem coś się po stronie PNT "skrzywiło" i moim zdaniem zaproponowali zbyt twarde - JUŻ NATYCHMIAST co wywołało u niektórych "bopków" apopleksję i anarchistyczny odwrót - ja też jestm na NIE - jest nas więcej, sądząc po tym co oglądam na forum, jesteśmy bardziej otwarci na "normalność" Boinca jako zjawiska (a nie tylko pogoń za punktem). Brakuje nam tego pałera, który maja GPU i PNT ale sądząc po wypowiedziach to "pogania ich i uskrzydla" tak naprawdę przyziemna moc ich komputerków - przypomina to bardziej upojenie mocą jako narkotykiem niźli realistyczne zwyczajne normalne otwarte i ... przyjazne? "podniecanie się" pomocą projektom które czekaja na nasze obliczenia. Swoją drogą - naszą drogę do "pałera" upatruję własnie większej świadomości jako społecznośi - datki niektórych prędzej czy później spowodują że .. serwerownia z MOCĄ u któregoś z Nas stworzona jako kolejny SKB@P xx będzie tym co piękne w społeczności - z rąk wielu jeden wielki MOCny sukces (czyli serwerownia do BOINCA) który nie będzie wymagał niczego innego jak jedynie aktualizacji raz na jakiś czas (wymiana sprzętu) celem podtrzymania rosnących ambicji co do POINTSÓW a my .. liczbą uczestników podtrzymamy życie projektów mniej punktodajnych ale wcale przez to niezgroszych ...

Troll81

nazywamy się BOINC@Poland, bo jest nas wielu....  %)

kaimoon

Głos na nie, jeszcze nie tym razem. Idea szczytna, ale wiele czynników pozostaje jeszcze do spasowania. Może po hibernacji uda się wyeliminować to co utknęło w gardle.

AL

 :bad:
Nie na tak krzywdzących nas warunkach.

Cyfron

mój głos na nie.
Dlaczego?:
- skoro połączenie powoduje tyle emocji, to sądzę, że nie jesteśmy na nią gotowi
- jeden silny zespół spowoduje to, że nie będzie motywacji do współzawodnictwa, a tak to się nawzajem nakręcamy, a dobrze na tym wychodzi Polska jako kraj :) (patrz Yoyo)
- sądzę, że nikt nie będzie miał problemów w umożliwieniu wszystkim zainteresowanym (bez względu na zespół) w wspólnych akcjach - tworzeniu i utrzymywaniu projektów czy różnego rodzaju akcjach reklamowo-promocyjnych.
- narzucenie tak krótkiego terminu (tutaj akurat przytyk nawet w stronę naszego zespołu który był na spotkaniu) w realiach naszego zespołu to na prawdę zbyt mało - taka jest jego natura, że potrzebuje dużo czasu na podjęcie decyzji)
- obawiam się tego, że po ewentualnym połączeniu znowu może nastąpić jakiś odłam - może ktoś od nas z zespołu stwierdzi, że on nie może z PNT i robi swój projekt. Poza tym, PNT czy inni powstali w części z ludzi którzy od nas odeszli - obawiam się, że znowu mogą pojawić się jakieś niesnaski i znowu będą niepotrzebne nerwy.

Zaznaczę, że ogólnie byłbym za połączeniem, ale te emocje wokół tego mi się nie podobają...

Aegis Maelstrom

Po dyskusji: nie na tych warunkach.

1) Warunki są krzywdzące wobec największego i najbardziej czynnego zespołu BOINC@Poland
2) Zespoły mają ewidentnie niedopasowane i nieuzgodnione wizje jak sobie wyobrażamy współpracę.

Przed głosowaniem nad połączeniem warto przedyskutować szczegóły techniczne.
Przed przedyskutowaniem szczegółów technicznych należy dogadać jak ma wyglądać nowy zespół.
Przed dogadywaniem nowego zespołu warto znać wartości i cele potencjalnych członków.

Waldi chce, byśmy do czegoś się dopasowali, tylko nie formuuje jeszcze do czego konkretnie, ani tym bardziej dlaczego mielibyśmy mieli to zrobić.
Trudno więc odpowiadać "tak". Zwłaszcza, że to nas jest znacznie więcej.

lolek

#38
Głosowanie skończone