Nagrywanie radia internetowego Winamp

Zaczęty przez GRID, 28 Styczeń 2012, 10:23

GRID

Lubię posłuchać sobie radia internetowego. Do tego celu korzystam tylko z Winamp'a. Jako że ostatnio kilka komputerów non stop pobiera WU z projektów BOINC mój net potrzebuje sposobów na oszczędzanie pasma. Zamiast odsłuchiwać/pobierać to samo po kilka razu, chciałbym to zgrać na dysk.

Jaki program służy do nagrywania radia internetowego lecącego w programie Winamp ?

Szopler

Polecam wpisać w google - "winamp shoutcast recorder" lub "winamp stream recorder" i poszukać pluginów do samego winampa.

Ewentualnie można zgrywać wszystko jak leci ustawiając odpowiednie opcje w pluginach "output" np.
http://www.wikihow.com/Record-Shoutcast-Streams-in-Winamp

Troll81

Toz to piractwo. Zaraz cię FBI ścignie  XD

GRID

Ja słucham tylko radia di.fm, tam cały czas za free muza leci. Zgranie takiego radia jest chyba legalne ?

Krzysiak

Nie do końca chyba że masz pisemne pozwolenie wykonawcy wytwórni która go reprezentuje  %)
A tak poważnie chyba nielegalne jak byś chciał publicznie odtwarzać


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Według ACTA już sam fakt nagrywania rodzi odejrzenie że zamierzasz odtworzyc utwór publicznie. a co za tym idzie złamać prawo. Nalezy ci odciąć dostep od neta. Zabrać komputer a potem postawic przed sądem w którym to będziesz musiał udowadniać że nie zamierzałeś odtwarzac tego utworu publicznie.....

EDU Enthusiast

w winampie ustawienia mozesz output zmienic z directout na np. wav i sciezke mu podac i kompresje. jak ci sie tam podoba.  :bad: