Zapisy na trzecią serię czujników Rad@H

Zaczęty przez Cyfron, 02 Luty 2012, 11:30

JaRa

#120
Weźcie coś odpisujcie ludziom na radioactiveathome.org bo patrząc z boku można pomyśleć że Polacy jakiś przekręt znowu robią - chyba może raz na dzień ktoś anglojęzyczny i biegły w temacie coś im odpisać - że tyle i tyle już wysłano, że następne wysyłki mniej więcej wtedy i wtedy itp itd

[edit]
Dzięki Szopler



kret

jakieś plany na następną zbiórkę? :)

Szopler

Czujki z obecnej jeszcze nie wysłane więc następna zbiórka dopiero po końcu świata ;)

kret

a którą 'wersję' aktualnie ślecie? tą w rurce czy w prostokątnej obudowie? widziałem wątki o różnych wersjach :?

Szopler

W rurce. Rysiek Korczyk się zmaga z tematem.

kret

i ta wersja uwzględnia te wszystkie (część) tych pomysłów, które pojawiły się po pierwszej edycji? zasilanie, wyświetlacz, inny mikrokontroler itd?

Szopler

- inny mikrokontroler,
- inaczej rozwiązana przetwornica HV - sterowana bezpośrednio z procesora PWMem,
- inny wyświetlacz,
- dwa przyciski o tajemniczym przeznaczeniu... przyciśnięcie jednego przy podłączaniu usb wprowadza czujkę w tryb debug tzn. na wyświetlaczu pokazują się: wartość napięcia USB, HV i jeszcze jakieś dane ale tego nawet ja nie wiem...
- brak gniazda USB - kabel na stałe,
- nowe VID/PID urządzenia.

kret

brzmi fajnie :)

może następnej partii nie przegapię.. ;)

krzysztofo

Cytat: Szopler w 10 Grudzień 2012, 13:30
przyciśnięcie jednego przy podłączaniu usb wprowadza czujkę w tryb debug tzn. na wyświetlaczu pokazują się: wartość napięcia USB, HV i jeszcze jakieś dane ale tego nawet ja nie wiem...

To jest lepsze od choinki.
Muszę to mieć kiedy zapisy na następną wersje ?

Szopler


kret


PanStaszek

Ja liczyłem że do gwiazdki przyjdzie, teraz przedłużam czas oczekiwania do Wielkanocy  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Domciu

Nie wiem w końcu jaki termin jest przewidziany na oddanie czujnika. Nie śledzę wydarzeń na forum bo jest bardzo nieprzejrzyste. W pierwszej połowie 2013 rok można się spodziewać przesyłki ?.  Gdzie można sprawdzić czy jest się na liście do wysyłki. Mimo wpłaty pieniędzy nie mam potwierdzenia czy wszystkie formalności zostały dopełnione.




ryszard.korczyk

Czujki są sukcesywnie wysyłane, dziś kolejne wysłałem.
Osoby które pytają o to czy są na liście proszę o PW z imieniem i nazwiskiem. Czasem ciężko mi jest powiązać nick'a z danymi osobowymi :). Proszę też o dosyłanie nr tel., co ułatwi mi wysyłki, często firmy kurierskie nie chcą wysyłać bez nr telefonu. Jest też możliwość odbioru w paczkoamcie inpost, polecam to rozwiązanie, mi też jest na rękę nie stać na poczcie :), aby nie stać na poczcie wysyłam w Polsce w miarę możliwości kurierem, ale wtedy muszę mieć nr telefonu.

bialy100k

Można by prosić o jednoczesne wysyłanie e-maila?
Mieszkam w wynajetym domu w Irlandii, być może będę zmieniał mieszkanie/miasto. Wolał bym dostać przesyłkę przed zmianą adresu...

Peciak

Cytat: Peciak w 24 Listopad 2012, 19:15
Zapisałem się na czujnik w trzeciej turze wpłaciłem należność i czekam tak jak wszyscy w kolejce i trochę się niecierpliwię, to wszystko.
UFF czekałem od lipca 2012 i wreszcie jest.
Trzeba przyznać że wygląda solidnie i profesjonalnie.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

PanStaszek

Gratuluję, zazdroszczę, czekam na swoją kolej ...


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

zablociak

Kurier był chyba o krok od martwicy mózgu, gdy usłyszał ode mnie, że "Ale jaka paczka!?"

Pozdrawiam!  :parrrty:
To Err Is Human, to Arr Is Pirate!

ryszard.korczyk


mordi

zazdroszczę :) ja czekam aż będą zapisy na następną serię ;)
Guard well the secret of steel...


Cyfron

RK - to wygląda jakbyśmy szykowali jakiś zamach.
Kupa świetnej roboty!

sknd

#141
Cytat: Cyfron w 19 Styczeń 2013, 11:05
RK - to wygląda jakbyśmy szykowali jakiś zamach.
Kupa świetnej roboty!

tak samo mi się skojarzyło  XD

PanStaszek

Przesyłka przyszła, mam czujnik, hurraa !  :boing:
A jakaś podpowiedź żeby liczył cały czas tylko projekty "nie wykorzystujące intensywnie CPU" ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Arivald

A czy ta czujka ma taki patent że jak poziom promieniowania jest powyżej stanu normalnego to zaczyna jakoś alarmować? Np migająca żółta dioda a przy stanie bardzo wysokim alarm dźwiękowy?

Byłoby fajnie dowiedzieć się o czymś takim z własnej czujki a nie z telewizji.

Pozdrawiam.
Andrzej.

Cyfron

tego jeszcze nie ma, ale jeśli chcesz pomóc w wykonaniu czegoś takiego, to śmiało możesz zaoferować swoje pomoce :)
Wiem jak bardzo Rysiek Korczyk jest zajęty tym projektem, że aż się dziwię, że cokolwiek jest w stanie zrobić poza swoją pracą i składaniem zamówionych czujek - trzeba go jakoś odciążyć...

Szopler

#145
Ależ jest (patrz opcje projektu - ustawienia buzzera).

PS.
Zapomniałem że to było tylko w eksperymentalnej wersji 2.52 :/

Cyfron

ale chyba chodzi o opcje, że jak zostanie przekroczony dopuszczalny poziom, to wtedy w czujce załączy się jakiś alarm dźwiękowy - jest coś takiego?

Arivald

Bardzo chętnie bym to zaprojektował, ale ze mnie elektronik jak z "koziej d......" trąba. Wiem jak działa kondensator, cewka i rezystor. I dioda! Ale tranzystor wprowadza już pewne zamieszanie  |-?

Wiem też jak działają bramki logiczne, ale to nawet nie podstawy elektroniki.

Chylę czoła przed geniuszem.  :respect:

Pozdrawiam,
Andrzej.


bialy100k

Cytat: Cyfron w 02 Luty 2012, 11:30
Ahoj!

Zrobiłem arkusz Google Krzyszp zrobił formularz dla zainteresowanych osób - proszę wpisywać się do niego (luźne wpisy z wątku nie będą brane pod uwagę!)

ARKUSZ

Zaznaczam, że wpisanie do arkusza nic nie oznacza - jest tylko informacją ile osób jest chętnych na zakup!

Zapisy zakończone, produkcja trwa...
Cierpliwości!

Następna seria wkrótce!

Rok z okładem minął or rozpoczęcia tej edycji.
Może jakieś małe posumowanie - ile czujek wysłano, ile zainstalowano?
Jakie sa prognozy, co się udało, a co zawalono?

PoznanskaPyra

Zamówień było tyle że nadal są rozsyłane
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Aurinko

Czy dla kolejnych zainteresowanych pozostaje cierpliwie czekać na czwartą serię ? Oczywiście myślę również w tym momencie o mojej skromnej osobie  ;)

PoznanskaPyra

Innego wyjścia nie ma. RK dzielnie klei czujki, a jak można na naszym kanale YT zobaczyć.  ;)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Dziś zabieram się za składanie kolejnej serii, komponenty takie jak płytki, trafa, kable i obudowy przygotowane, jutro też cały dzień chce na to przeznaczyć. Powinno się udać kilkadziesiąt poskładać. W niedzielę napiszę raport z tego co udało się zrobić.

Szopler


ryszard.korczyk

#154
Udało się ogarnąć trochę części do produkcji, bo tysiące pudeł stawały się nie praktyczne, półka z castoramy rozwiązała problem. Widać też 5szt gotowych do wysyłki.
[smg id=9861]
Tu mamy ponad 60 płytek zaprogramowanych, przetestowanych i gotowych do wsadzenia w obudowę.
[smg id=9862]
Poniżej obudowy, powklejane, powycinane
[smg id=9863]
78 kabli USB z założonym korkiem i wykończonym kabelkiem gotowym do wlutowania
[smg id=9864]
I pozostałe elementy do poskładania czujki, korki i uchwyty.
[smg id=9865]
Na tą chwilę wysłanych czujek jest około 50-60, pozostaje do wysyłki ciut ponad 100, sprawdzę to dokładniej później.



Aurinko

Jestem pełen podziwu, szacunek dla Ciebie :respect:

Bezprym


Troll81

może wrzucić to na stronę projektu? Niech wiedzą ludkowie że się dzieje....

Szopler

Na stronę projektu wrzucony news od 12:00 :P, a stronę główną trzeba uporządkować bo to porażka jest...