Fascynuje cię konstruowanie i architektura?

Zaczęty przez AL, 13 Październik 2006, 13:32

Kret_polny

Coś podobnego jest sprzedawane, np:
Cytathttp://www.air-trekkers.com/
( inne nazwy to Powerizer, PowerStrider)

Puma

#161
A to inna wersja http://img21.imageshack.us/img21/3810/skip1y.jpg    A spód tego zaworu ( typu moneta ) na górze jak fajerka od kuchenki gazowej ale nie mogłem tego przedstawić na rysunku 2D więc nawet nie rysowałem. :attack:

Puma

Nowy pomysł-->  jak wam się podoba? Oczywiście po dwa elektromagnesy po obu stronach kół . Nie wiem czy było ale na alledrogo zauważyłem elektryczny rower  z napędem   tylko na tylną oś,  a ja pomyślałem nad takim rozwiązaniem. http://img703.imageshack.us/img703/7037/fastbike.jpg    Ale myślę ze to będzie rower dla tych co mają parę kilometrów np. do pracy w tą i z powrotem albo na jakieś zakupy na wiosce lub  dla osób które za bardzo już nogami nie władają. P-)

Troll81

a nie za dużo tych magnesów?? wiesz jaki będzie koszt tego?

Puma

#164
Witajcie--pisze po dłuższej  nieobecności . Kto by chciał pośmigać samochodem z takim silnikiem? http://img824.imageshack.us/img824/9914/viroengine.jpg   Podgrzanie auta w 20s  do stopni sauny. A propos --niedługo będę mógł się pochwalić 50mln punktów :D

Troll81


Puma

Odrzutowo-mechaniczny--masz adres powyżej

Puma

#167
Cześć. Tak się zastanawiam czy można by było skonstrułować silnik który wykorzystywałby zimno próżni w kosmosie co z tego co mam wiedzę np. Metanu. Chodzi mi o takie coś podobnego do Turbiny Parowej. Ktoś się coś trochę zna?


Troll81

albo efekt Seebecka.

btw silnik nie może wykorzystywać zimna próżni. Wykorzystuje różnice temperatur a to oznacza ze musisz też mieć stronę ciepłą. Aktualnie sondy wykorzystują jako chłodnicę kosmos a jako grzejnicę metal radioaktywny. Ale silnik stirlinga jest zbyt awaryjny jak na podróże kosmiczne. Więc używają ogniw wykorzystujących efekt Seebecka.

Puma

Chodzi mi o to że z tego co wiem metan wrze w temperaturze próżni i chodzi mi tylko żeby był agregatem prądotwórczym. P-) I nie potrzeba  by było ogrzewania bo cyrkulacja by była w kółko.

Troll81

skoro wrze w temp prózni to jak go skroplisz?

Puma

Skroplony z tego co wiem jest w  wyższej temperaturze. Chodzi mi o wykorzystanie samego procesu  wrzenia.

Troll81

skoro wrze w tej temp to jak możesz skroplić go w wyższej nie wydatkując na to energii??

Ania

Cytat: Troll81 w 06 Marzec 2013, 09:06
Aktualnie sondy wykorzystują jako chłodnicę kosmos a jako grzejnicę metal radioaktywny. Ale silnik stirlinga jest zbyt awaryjny jak na podróże kosmiczne. Więc używają ogniw wykorzystujących efekt Seebecka.

W jaki sposób kosmos (próźnia) odbiera ciepło ?

Puma

Tu nie chodzi o odbieranie ciepła tylko wykorzystanie zimna. Już narysowałem i według mnie wyglądało by tak http://img545.imageshack.us/img545/6624/agregatprdotwrczywykorz.jpg

Puma

    Aktualnie sondy wykorzystują jako chłodnicę kosmos a jako grzejnicę metal radioaktywny. Ale silnik stirlinga jest zbyt awaryjny jak na podróże kosmiczne. Więc używają ogniw wykorzystujących efekt Seebecka.


W jaki sposób kosmos (próźnia) odbiera ciepło ? To prosty efekt Domina--np. Aby "lód" stopniał potrzebne jest ciepło. A metan jest podobny do wody tylko w innych zakresach temperatur.

Troll81

nie ma czegoś takiego jak zimno. Jest mniejsze ciepło. Jeśli masz jakakolwiek różnice temperatur to energia ucieka (czytaj stygnie/oziębia się dane ciało). i to zachodzi zawsze, w próżni też. Choćby promieniowanie podczerwone.

Puma

A co myślicie o tym? Świeżutkie : D  http://fotoo.pl/show.php?img=739915_a-migacz-wodny.jpg.html       Pozdrawiam.

Kret_polny

Hmm jak dla mnie bardzo podobne do rowera wodnego. ???
( np. http://www.logo24.pl/Logo24/1,85826,10274152,Gadzet_na_wakacje__reczny_rower_wodny____.html )

Puma

No może--ale +  silnik--amorki, kierownica i jak samochodem : D

Puma

#181
Witam Was. Mam pytanie? Czy przedstawialem Wam koncepcje samolotów pasażerskich napędzanych przez np. trzy agregaty prądotwórcze napędzające silniki elektromagnetyczne  gdzie dwa są używane np. na silniki (dwa) osobno a reszta do wewnątrz samolotu oczywiście by byly osobne awaryjne obiegi prądu wrazie uderzenia pioruna i stosowane izolacje do tego. Służyło by  to lotom międzykontynentalnych i myślę że duużo dużo mniej by spalały. Jeżeli kogoś interesuje jakby mniejwięcej wyglądałby ten silniki to znowu narysuję i  wstawię. Pozdrawiam.

Puma

Hejka. Co myślicie o takiej konstrukcji protezy? http://i62.tinypic.com/t4zmdd.jpg

Puma

A tu druga wersja protezy------> http://i62.tinypic.com/23i8e14.jpg 

Puma

#184
Witam. Co myślicie o takich elementach bloków z twardego betonu ? http://i62.tinypic.com/2yvj509.jpg  Wciskane poprzez maszynę ciężką w ziemie .Pozdrawiam. Tu dopisuje---> mogło by być jeszcze wykopywane prze np. koparkę co ma łyżkę o tym kącie trójkąta albo uderzające w w ziemie najlepiej pneumatycznie lub hydraulicznie takie koryto w kształcie litery  V przed blokami i by się je łączyło i najlepiej połączenie zalać czymś wodoszczelnym i trwałym dla uszczelnienia łączeń pomiędzy blokami .

Troll81

a czemu miały by służyć?? bo teonowe pale wynaleziono już dosyć dawno temu. Tyle tylko że klin na spodzie powodowałby osiadanie takiej ławy z czasem.

Puma

#186
A-Przepraszam nie napisałem---chodzi o budowę wałów  przeciwpowodziowych  i  ich technologie  budowy.

Puma

Cześć--Atak by wyglądała maszyna do tych bloków od  wałów przeciwpowodziowych http://pl.tinypic.com/r/34rdnp4/8

Puma

Cześć-a co myślicie o takim uzyskiwaniu prądu? http://i61.tinypic.com/rihvdw.jpg  i oczywiście siatka prze tym przeciwko gałęziom.

Puma

I jeszcze takie coś obmyśliłem właśnie  ;D  http://i62.tinypic.com/nb3eic.jpg

Puma

#190
Hejka :) A taka forma sportu letniego  ?--co wy nato? http://pl.tinypic.com/r/30lnpkg/8

Puma

Cześć- I wymyśliłem  na problem przepływu wind do drapaczy chmur  np. takie coś ---- http://pl.tinypic.com/r/1oae5v/8

Puma

Cześć. Co myślicie o tym rodzaju napędu dla satelit?--działał by? Napęd by był zbudowany z czterech laserów  odległościowych jak te na chirurgii które by nagrzewały w środku przestrzeni (leja)- przestrzeń.  http://pl.tinypic.com/view.php?pic=205yxc5&s=8#.VG-MfMnYqUl

Troll81

Twoje rozwiązanie zakłada że w tym leju jest jakiś ośrodek który może się nagrzać. Przypominam ze próżnia się nie nagrzewa :D

Puma

Zakładałem że się nagrzewa  :wth:

Troll81

A co ma sie w niej nagrzewać ? próżnia to dosyć chłodne miejsce właśnie dlatego :D

Puma

Taki laser może nawet do parunastu mln. stopni nagrzać słyszałem.

Puma

A tu przedstawiam wam łazika asteroidowego które na kołach pewnie widzieliście a mi chodzi o to żeby się poruszał też na wwiertach. http://pl.tinypic.com/r/fcsl83/8 Taki do odpychania ich z toru lotu.

Puma

Hejka Wam. Jak myślicie - takie coś by mogło zastąpić rolki?   http://pl.tinypic.com/view.php?pic=zogugn&s=8#.VJnQaP8I4  By było to po dwóch stronach  te sprężyny a w dodatku w sprężynach byłyby pneumatyczne cylinderki które wyhamowywałyby  jak pompka do roweru tylko że przy rozwieraniu. Pozdrawiam.

Troll81

a po co te cylinderki? co miałyby robić?