Fascynuje cię konstruowanie i architektura?

Zaczęty przez AL, 13 Październik 2006, 13:32

Puma

#80
Nowe natchnienie : ) http://img24.imageshack.us/i/startspace.jpg/ Taka alternatywa. A żeby nie trzeba było aż takiego przyśpieszenia początkowego -to: http://img690.imageshack.us/i/starterwkosmos.jpg/

Puma

To jest warte sprawdzenia moim zdaniem  :attack: http://img830.imageshack.us/i/pozyskiwaczwody.jpg/

Troll81


Szopler

Koledze majaczy stara metoda pozyskiwania wody z wilgoci z powietrza... ale do tego potrzebna jest powierzchnia zimna, a czarna blacha jak wiadomo będzie gorąca jak *** i nic się nie skropli.

Puma

Dlatego boki zachodzące ( pełne ) lekko pochylające się w jednym kierunku żeby w jednym kierunku był  ukierunkowany spływ i całość lekko nad ziemią żeby zasysało od spodu. Powietrze skraplało by się w wysokiej temperaturze. ( Oczywiście po czarną blacha otoczoną blachą aż prawie do ziemii).

Troll81

ale chyba wlasnie ze względu na temp nie skraplałoby się wcale....

Puma

#86
Co myślicie o takim sprzęcie do gierzenia? http://imageshack.us/photo/my-images/839/newzestawgracza.jpg/ lub http://imageshack.us/photo/my-images/802/40393930.jpg/ ;D

Troll81

#87
już są takie w sprzedaży

http://gadgetscrunch.com/wp-content/uploads/2009/03/simcraft-apex-sc-830.jpg

Puma

Ale się nie biega w gierkach  FPP  . Ta   kierownica to dodatek.  ;D Sprzęgło i hamulec  zmieniało by się po przekręceni lewej nogi .

AL

Troll81 - przedstawiłeś zdjęcie jednego z moich mażeń. Kiedyś mam nadzieję, że je zrealizuję i wrócę do mojej pasji - gry we wszelkiego rodzaju ścigałki i gry rajdowe. Póki co mam tylko kiere Logitecha G25 i...brak miejsca na jej rozsądny montaż. Swoją drogą kiedyś sam myślałem nad zrobieniem czegoś takiego, ba nawet już o mało kubełka recaro okazyjnie za dwie stówki nie kupiłem. Potem myślałem kupić kilka rurek, prostowników plus mała akcja migomatem - ale sprawa rozbiła się o brak miejsca do przechowywania takiego mebla.

Puma

Co myślicie o tym - chodzi oo wózki dla inwalidów aby zewnętrzna obejma koła wózka inwalidzkiego  chodziła na zasadzie grzechotki czy piasty starego ( żeby zewnętrzna obejma była w miejscu  a koło się kręciło) np. Pelikana że się ustawia przełącznikiem w którą stronę ma śmigać ( i oczywiście blokadę)  --- myślę że by ten wózek uzyskiwał duże prędkości ___ tylko sugestia może już było Pozdro Team

Troll81

Podobne rozwiązania sa już w użyciu. Z tego co widziałem to trochę na zasadzie piasty wielobiegowej.

Puma

Dokładnie ale czy to co pisałem jest w tych wózkach? :P

Troll81

nie bo nie ma to sensu. ludzie manewróją wózkiem kręcąc jednym kołem w przód a drugim w tył. Jakby mieli grzechotke to straciliby na zwrotności a niektórych manewrów by nie wykonali. Piasta daje ci przełoznie i np na stromym podjeździe możesz mieć lżejsze przełożenie. Słyszałem tez o blokadach przed stoczeniem. typu np kółko w jedną stronę się kręci a w druga ni hu hu. To też pomaga na podjadach.

Puma

#94
Mi nie chodziło o przekładnie tylko o sam mechanizm w tą i we w tą na zasadzie zapadek aby zewnętrzna obejma zawsze była w ręku ( a koło się kręciło). A jakby te wszystkie tryby w jednym skonstrułować ? Przecież nie jest niewykonalne.Na  jakieś długie dystanse  w jakimś wyścigu myślę że by zdało egzamin jakby przy kole u góry był hamulec.

Puma

Witajcie --mam pytanie ? --> istniał taki zbór zanim przesłałem na Forum  ? http://imageshack.us/photo/my-images/196/mjzbir.jpg/  ;D

Troll81


Puma

Poczytaj o fraktalach a  jak już pisze --można by w puste pola takie same pomiędzy ramionami wpisać takie same ale mniejsze  ale narysowałem ogólnikowo-- ciężko tak rozdrobniale rysować  usłyszałbym chętnie odpowiedzi od kogoś kto zna się w miarę zna na matematyce.

Puma

Nowinka  :) http://imageshack.us/photo/my-images/10/64662145.jpg/

Puma

I Megarolle http://imageshack.us/photo/my-images/560/beztytuuqh.jpg/  :o

Troll81

Ja nie umiem czytać tych rysunków :(

Puma

#101
No w linku pierwszym masz pływaki prostokątne (pianką w środku )  wytrzymujące ciężar dopasowany a pod spodem odstające troszku w paru miejscach wzdłóż pływaka kierunkowo do tyłu zrobione trochę z twardszej gumy i do tego kijki jak ktoś chce z zakończonym jak cuś w stylu przyssawki to można po jeziorze śmiało pomykać. A linku drugim to metalowa obejma obiegająca stopę i od połowy w obejmie   stopy na przykład ze  sprężynującą blachą gdy naprzesz piętą używasz  hamowania a do początku i końca obejmy z przodu i z tyłu stopy dokręcić np. sprężysty materiał typu sklejka  a koła zrobić tak jak kiedyś robili rowery z torpedą (żeby  koła hamowały gdy miałyby się do tyłu kręcić )  a jak nie wiesz o co mi chodzi to skojarz to gdzie pisałem z wózkiem inwalidzkim i kijki można do tego. Jakuś zrozumiałeś?

Puma

Trollu czyli coś w tym stylu  http://imageshack.us/photo/my-images/707/rollegi.jpg/

Puma

Co myślicie o takim czymś i  jak na jakimś terenie coś się stanie katastroficznego i jest zimno? http://imageshack.us/photo/my-images/263/namiotnachody.jpg/

Troll81

proponuję się zapoznać z tematem "kartonowej jurty" z ONZ. Projekt wyszedł chyba po trzęsieniu ziemi na Haiti gedzie w krótkim czasie nalezało zorganizować dach nd głową dla dziesiątków tysięcy ludzi. MIało być tanio, łatwo w transporcie i w miarę solidnie. Wygrał koleś który zaproponował składaną jurtę z impregnowanej tektury wielowarstwowej i taśmy tupu ducttape.

Puma

To mogłoby być też złożone jak namiot i w szufladki wpompowywana pianka i jak by się zrobiło podłogę z tych komór , mogło by  nawet pływać  :attack: ---> :)

Tomasz R. Gwiazda

ja slyszalem jeszcze o projekcie "betonowych" namiotow, ale mi sie wydawalo

Kret_polny

o to chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=LBHVKFCoYFc
?

Troll81

Fajne toto jak nie wiem :D nic tylko sobie iglo walnać normalnie....

Puma

Nie do końca -- kształt to to wyboru -- bardziej chodzi o coś w stylu pianki budowlanej tylko niepalącej się choć nie wiem czy jest i wypełnianie każdej komory z osobna po już uszytym materiale.

Troll81

tam piszą że materiał jest wypełniony cementem. nie sądzę by były to komory, bo wtedy cement zbierałby się na dole górę komory pozostawiajać pustą a wtedy nie uzyskałbyś takiego ksztaltu. No chyba że komory są mikroskopijne.

Concrete Canvas (CC) is a flexible cement impregnated fabric that hardens on hydration to form a thin, durable water proof and fire proof concrete layer.

Puma

Trollu? ---> chodzi mi co narysowałem  :) I na przykład jedna tuba ( czy spray ) by starczała na wypełnienie 10 komór.

Tomasz R. Gwiazda

tu tool ktory moze pomoze w tym konstruowaniu

http://sketchup.google.com/

Puma

Takie coś wyszło mi po trzech godzinach http://imageshack.us/photo/my-images/403/namiotnachody.jpg/ i żeby wszystkie inne ściany miały co ta po lewej . Jak bym narysował całe byłoby nieczytelne. I oczywiście linami jak w namiocie na rogach zabezpieczone.

Tomasz R. Gwiazda

no brawo, teraz to wyglada porzadnie a nie jak obrazki 7latka :)

Puma

Ciężko jest coś przedstawić czego nie było w miarę czytelnie i zrozumiale aby ktoś kto nie jest w temacie z nawet zrozumiał.

Puma

Tomasz . Dzięki za naprowadzenie na programik.

Puma

 Takie se rozmyślenia  , myślę że te rozwiązanie pomogłoby skutecznie  w czołgach na miny  :book: http://imageshack.us/photo/my-images/821/gsiennicaantyminowa.jpg/  Co myślicie?

Troll81


Puma

To jest kawałek gąsiennicy-- tak samo jak aktualne tylko że by się  łamała jeszcze  w zdłuż.