Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

programy użytkowe jakich używacie

Zaczęty przez G, 07 Luty 2012, 00:04

G

wyszukiwarki:
Przy okazji zamieszania wokół ACTY oraz tego, że Google oficjalnie zmienia politykę prywatności - o czym informują od jakiegoś czasu- chciałbym poruszyć temat gromadzenia danych personalnych w sieci przez oprogramowanie. Jak wiadomo rzecz raz wrzucona na neta pozostaje tu na wieczność. 

Czy nie sadzicie , że w związku z tym- czas zmienić wyszukiwarkę albo miejsce na skrzynki? Jakie widzicie alternatywy?
mi np. przypadła do gustu Startpage (używam zamiast googla od niedawna).  https://startpage.com/pol/privacy-policy.html
A może gra jest nie warta świeczki?

GRID

Gmaila jako konto główne, używałem do momentu aż zablokowali mi konto Adsense. Teraz mam pocztę jedynie na wykupionych hostingach, serwerach prywatnych, VPS'ach (do odbierania thunderbird + imap + ssh). A Gmaila to najwyżej jako bufor spamu używam. Algorytmy śledzenia użytkowników mają coraz lepsze. Dla tego jak nie lubisz być śledzony to jak najmniej informacji dla usług Google.
Większość użytkowników internetu uważa że prowadzi normalne życie i nigdy to nie obróci się przeciw nim. Ale życie przynosi różne niespodzianki i te informacje (imię i nazwisko, adres email) mogą sprowadzić na nas kłopoty.

krzyszp

Komercyjne konta email na poważniejsze sprawy, interia na pierdoły, gmail - bo muszę mieć...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

G

Cytat: GRID w 07 Luty 2012, 00:18(...)
nie lubisz być śledzony to jak najmniej informacji dla usług Google. Większość użytkowników internetu uważa że prowadzi normalne życie i nigdy to nie obróci się przeciw nim. Ale życie przynosi różne niespodzianki i te informacje (imię i nazwisko, adres email) mogą sprowadzić na nas kłopoty.
Masz rację - nie da się wszystkiego przewidzieć, a zwłaszcza tego jak zmienią sie w przyszłości kryteria oceny tego co robisz teraz.
zresztą po IP i traceroutach można bardzo łatwo znaleśc współrzędne kazdego pacjenta...i wcale nie musisz mieć telefonu z Androidem