Jawna dyskryminacja mężczyzn

Zaczęty przez Troll81, 07 Luty 2012, 17:39

Troll81

http://biznes.onet.pl/czeskie-koleje-wprowadzaja-przedzialy-tylko-dla-pa,18493,5020150,3045147,82,1,news-detal

to może w ramch równości zrobimy wagony tylko dla mężczyzn??

phobos

Teraz pozostaje tylko czekać aż w autobusach miejskich mężczyźni będą musieli siadać z tyłu.

Coraz częsciej mam wrażenie, że ludzie wymyślający przepisy kierują się zasadą "im głupszy tym lepszy"

Tomasz R. Gwiazda

CytatCzD zwracają uwagę, że panie w Czechach coraz częściej wybierają podróż autobusem albo autem, tłumacząc to brakiem poczucia bezpieczeństwa w pociągu.

czyli prosciej wprowadzic segregacje niz monitoring.... brawo

_Aleksander_

Cytatczyli prosciej wprowadzic segregacje niz monitoring.... brawo

Monitoring w pociągu??? Z dwojga złego wolę segregację od inwigilacji.
A swoją drogą skoro to są ich jedyne zmartwienia w transporcie kolejowym to możemy im tylko pozazdrościć!

Troll81

nur fur frauen....

a inwigilacja kolesia z naprzeciwka ci nie przeszkadza??

krzyszp

Cytat: _Aleksander_ w 07 Luty 2012, 19:56
Cytatczyli prosciej wprowadzic segregacje niz monitoring.... brawo

Monitoring w pociągu??? Z dwojga złego wolę segregację od inwigilacji.
A swoją drogą skoro to są ich jedyne zmartwienia w transporcie kolejowym to możemy im tylko pozazdrościć!
Przy okazji Panowie spokojnie sobie obalą flaszeczkę z Paniami, które chcą z nimi siedzieć ;)

A poważnie, to ja od kilku lat mam wrażenie, że chyba niedługo przyjdzie czas aby to Panowie zaczęli walczyć o swoje prawa (vide sprawy rozwodowe/alimentacyjne/zatrudnienie w niektórych zawodach). Ja odnoszę wrażenie, że już jakiś czas temu doszło do przesilenia i to mężczyźni są obecnie dyskryminowani... Ale ja jestem "męska, szowinistyczna świnia" ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

phobos

Czytałem gdzieś że w stanach przez akcje feministek "wyrównujące szanse" kobiet i męzczyzn doszło do tego, że kobiety zarabiają więcej od mężczyzn na takich samych stanowiskach.

AiDec

Cytat: _Aleksander_ w 07 Luty 2012, 19:56
Monitoring w pociągu??? Z dwojga złego wolę segregację od inwigilacji.

W norweskich autobusach (wszystkich bez wyjatku) juz od lat jest monitoring. Odkad tutaj jestem (7 lat prawie), nie widzialem w autobusie ani jednej stresujacej sytuacji, nie zauwazylem tez zadnych zniszczonych badz pomalowanych siedzen. Ja uwazam ze monitoring publicznych miejsc jest jak najbardziej prawidlowym podejsciem. Masz jakas godna kontrpropozycje?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PoznanskaPyra

Cytat: AiDec w 03 Marzec 2012, 07:34
Cytat: _Aleksander_ w 07 Luty 2012, 19:56
Monitoring w pociągu??? Z dwojga złego wolę segregację od inwigilacji.

W norweskich autobusach (wszystkich bez wyjatku) juz od lat jest monitoring. Odkad tutaj jestem (7 lat prawie), nie widzialem w autobusie ani jednej stresujacej sytuacji, nie zauwazylem tez zadnych zniszczonych badz pomalowanych siedzen. Ja uwazam ze monitoring publicznych miejsc jest jak najbardziej prawidlowym podejsciem. Masz jakas godna kontrpropozycje?

W poznaniu tak jest, cały nowy tabor MPK jest monitorowany i nie ma nawet ryski na szybie czy plamki na siedzeniu. Co innego w starych tramwajach, tam nie ma monitoringu (szkoda kasy) i syf jest straszny, ale takie już bardzo rzadko się pojawiają.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mikus

Cytatto może w ramch równości zrobimy wagony tylko dla mężczyzn??
A wolałbyś takim jechać? :D

Dyskryminacja by była, gdyby było to narzucone przez przepisy. Sam pomysł uważam za trafiony. W końcu to mężczyźni wszędzie syfią itp.

Troll81

to ty chyba w damskiej bursie nie byłeś.....

Cyfron

potwierdzam opinie Trolla - jak tylko mieszkałem z kobietami, to był syf... jak mieszkali sami faceci (mówię o studenckich mieszkaniach) to na prawdę było dużo czyściej...

Szopler

Ja mam odmienne doświadczenia (2 kobiety vs kobieta + para) :D
W drugim przypadku było gorzej... %)