RaspberryPi - 35 dolarów za komputer z Linuksem

Zaczęty przez krzyszp, 08 Luty 2012, 13:30

goofyx

Cytat: RK w 21 Luty 2012, 12:03
Cytat: goofyx w 21 Luty 2012, 11:57
Cytat: Cyfron w 21 Luty 2012, 11:43
to trzeba szybko zrobić aplikacje mersenne, radioactive i enigma na tą platforme! - może jako pierwsi to wprowadzimy?
jestem za <- tylko zależy ile taki jeden sprzęt będzie dawał punktów.
Bo ja się okaże że lepiej kupić sprzęt pc za 1tyś złotych niż 10 RaspberryPi to nie ma sensu
Jeśli chodzi o moc obliczeniową to szału pewnie nie będzie, co innego z projektami non-cpu.
1. to nie wiem czy to się płaca pod kątem boinc
2. jakbym chciał szaleć z non-cpu to se odpalę 50 maszyn wirtualnych
3. ale rasberry byłoby dobrą podstawką dla czujników rad@h, qnc itp <- w którymś wątku jest o tym mowa

Mchl

krzyszp: MySQL na 256MiB RAMu? Ja wiem, że można, ale raczej do małych ilości danych ;) Co to za aplikacja będzie?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Cytat: Mchl w 21 Luty 2012, 12:17
krzyszp: MySQL na 256MiB RAMu? Ja wiem, że można, ale raczej do małych ilości danych ;) Co to za aplikacja będzie?
Baza z mojego programu do przechowywania różnych notatek, kontaktów, haseł, itd (coś na kształt Evernote). Obecnie ma 16MB :)
Poza tym, mam kilkanaście różnych baz służących do testów, czystych baz moich projektów, itd.
Nie zamierzam na tym trzymać bazy serwera statystyk (obecnie ~1GB) ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

Na 16MiB i przy (jak zakładam) raczej małej współbieżności, to i sqlite by pewnie wystarczył :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Cytat: Mchl w 21 Luty 2012, 19:27
Na 16MiB i przy (jak zakładam) raczej małej współbieżności, to i sqlite by pewnie wystarczył :)
Pewnie tak, ale ja trzymam się jednego :)

Zresztą, większość baz danych moich klientów nie jest wielka (jedna z większych, po kilku latach ma ok 120MiB), kwestia odpowiedniej atomizacji i optymalizacji rozłożenia i zbierania danych. Większe znaczenie ma szybkość odpowiedzi i przesyłu odpowiedzi po sieci, a tutaj sama prędkość przesyłu gra pierwsze skrzypce (zapytania rzadko są na na tyle skomplikowane, żeby zmulić nawet słabego procka, nawet w sytuacji kilkunastu tasków).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

CytatA brief status update for those of you wondering when boards are going to arrive. As you may have gathered, there's been a delay at the factory; we've been assured this morning that a first batch of boards will ship to us either today or first thing Monday.

In other news, if you don't own an alarm clock, this weekend might be a good time to do some shopping.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

CytatThe Raspberry Pi Foundation will be making a big (and very positive) announcement that just might interest you at 0600h GMT on Wednesday 29 February 2012. Come to www.raspberrypi.org to find out what's going on.

Przelewać kasę Panowie!!!
28 godzin zostało niecałe!!!
Jak nie uda mi się kupić zbiorczo, będę PW rozsyłał do Was!!!

Kasę wysyłać na PayPal'a donate (at) radioactiveathome . org  - koniecznie z dopiskiem Raspberry i ilością sztuk (zgodnie z arkuszem).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

nie mam PP - GRID - czy mogę przelać kasę na konto promocyjne a Ty przelejesz to Krzyszp ?

ile mamy Tobie kasy przelać? Ile mamy liczyć za przesyłkę do nas?

patyczak

Cytat: Cyfron w 28 Luty 2012, 06:58
nie mam PP - GRID - czy mogę przelać kasę na konto promocyjne a Ty przelejesz to Krzyszp ?

ile mamy Tobie kasy przelać? Ile mamy liczyć za przesyłkę do nas?
Dołączam się do pytania
Skeczu z papugą nie będzie



emik

niestety wypisałem się z arkusza - brak finansów :(


Tomasz R. Gwiazda

takze nie mam i nie uzywam PP
wiec zwykly przelew na dowolne konto moge wykonac :)

aborek

Jakby co, to służę moim PP.
@Krzyszp: Podaj dokładną kwotę zakupu+przesyłka.

Troll81

aborek odawaj namiary na swoje konto:

imie nazwisko adres numer konta... na PW oczywiście. zaraz ci przelewam kasę :D


Cyfron

ale przelewamy co? ile? nie wiemy ile przesyłka.
Ja namiary na konto też poproszę :)

Martin Fox

klerwa, może zdążą przelać wypłatę...

Troll81

Jeszcze nie :( ale jakby co to mogę pożyczyć...

aborek

Namiary na konto poszły.
Czekamy jeszcze na kwoty :dunno:

Tomasz R. Gwiazda

dobrze

to teraz jeszcze pytanie do krzyszp.

Ile przelac ? :)
35$ po jakim kursie (podaj autorytarnie z zapasem na roznice kursowe)
+ ile kosztu przesylki ?


aborek


Troll81



krzyszp

Wyślijcie tylko na kompa, przesyłkę wyślę do kogoś zbiorczą, to będzie mój wkład, a potem już się to w PL rozdzieli.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: emik w 28 Luty 2012, 08:04
niestety wypisałem się z arkusza - brak finansów :(
Ja dokładnie to samo zrobiłem z tego samego powodu :(
Ale mam dość, nie chcę mieć większych długów niż mam, więc koniec z pożyczaniem, wydaję tylko to co mam.

Troll81




aborek

OK. Poszło 175$ by PP :)
Mogę się też zająć późniejszym rozesłaniem sprzętu do końcowych odbiorców.

krzyszp

Mam nadzieję, że pisaliście po ile sztuk, żebym z kalkulatorem nad ranem nie siedział ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

#69
Strona sklepu:
CytatDown for Maintenance
This store is currently unavailable. Please visit our main website at www.raspberrypi.org.
Strona główna:
CytatWe've temporarily changed to a static site, while we're experiencing a very high level of traffic for the launch of the Raspberry Pi. The full site will return once traffic levels have subsided, hopefully later on today.
Ale siedzę wytrwale i pilnuję :)

Edit:
Zła wiadomość:
CytatToday's sales are limited to one per customer, so that as many of you as possible are able to get their hands on one. Starting in a month or so, you will be able to place batch orders with both Premier Farnell and RS Components for as many units as you want; you'll also save some money on postage by doing this.

W dodatku wszystkie strony, gdzie "podobno" można kupić komputerki w zasadzie leżą, zainteresowanie zabiło serwery...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Niestety, mimo, że strony ani przez chwilę nie działały, komputery się rozeszły.
Na tę chwilę nadal nie mogę wejść na stronę jednego dystrybutora, drugi nie ma na stanie...

Wasze przelewy przesłałem z powrotem :/

@Gabbalus:
Twoją kasę trzymam zgodnie z tym, co pisaliśmy, ok?
Jak nie, to też zwrócę, ale może na dniach coś wypłynie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Na farnellu można zrobić pre-order, ale cena wzrasta do 31.86 funtów (z VAT).
farnell "sprzedał" swoją partię towaru, zanim udało mi się wejść na ich strony.

Jestem bardzo rozczarowany, głośno i wyraźnie było napisane, że możliwe jest złożenie zamówienia 1szt na osobę, ale:
Na Farnellu można zamówić (w pre-orderze, płatnym z góry) ile się chce.
Farnell jak tylko wstał, to miały już towar wyprzedany..

Pokrótce: od zapowiadanej ceny 35 dolarów jest daleko, a po drugie za biznes zabrał się Farnell, co oznacza, że pewnie cena już nie spadnie, i wreszcie po trzecie, "duzi chłopcy" swoje dostali, a dla małych żuczków jak zwykle zostało obejść się smakiem...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

no to sie troszkę podkurwiłem. Tak się nie robi. Możemy w jakis sposób opierdolić winnych?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 29 Luty 2012, 09:52
no to sie troszkę podkurwiłem. Tak się nie robi. Możemy w jakis sposób opierdolić winnych?
Specjalnie konto na twitterze założyłem, żeby być na bierząco... od komentarza się nie powstrzymałem, ale zostałem totalnie olany...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

no bo to jest chamstwo jest róznica delikatna pomiędzy 35$ a 32funty.....jakos tak między 3 a 5 złoty. Chociaż ja jeszcze bym róznice dopłacił.....

Tomasz R. Gwiazda

przez takie akcje kazda inicjatywe mozna polozyc...

krzyszp

Cytat: Troll81 w 29 Luty 2012, 10:11
no bo to jest chamstwo jest róznica delikatna pomiędzy 35$ a 32funty.....jakos tak między 3 a 5 złoty. Chociaż ja jeszcze bym róznice dopłacił.....
35 dolarów to 22.27 funta po dzisiejszym kursie, czyli 50% drożej sprzedają...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


Cyfron

no porażka z tym... nie wiem co to miało znaczyć... mówić jedno, robić co innego...

ryszard.korczyk

Komercja ich zjadła i tyle, a sami konstruktorzy projektem zasilą kieszeń farnella itp. mają z tego grosze.