Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Nosił wilk razy kilka...

Zaczęty przez phobos, 09 Luty 2012, 09:15

phobos

Ponieśli i wilka. A wtedy wilk stwierdził, że system jest zły i zaproponował jego zmianę. Oczywiście tak, żeby był lepszy dla wilka. Wilkiem w tej historyjce jest Apple. Zorientowani nieco w temacie być może wiedzą, że przez ostatnie miesiące, czy nawet lata, Apple pozywało na lewo i prawo wszystkich konkurentów o łamanie patentów. Dostało się głównie Samsungowi i HTC. Jakoś z tydzień temu Motorola (kierowana mackami Google) wygrała proces z Apple i sąd wydał w niemczech bana na iCrap. Apple musiało wstrzymać sprzedaż na kilka godzin czy dni, po czym się wyłgali jakąś techniczną wymówką żeby tylko wznowić sprzedaż. Teraz chcą zmienić prawo patentowe, żeby to się im nie przytrafiło w przyszłości. Co niektórzy może pamiętają też, że Apple załatwiło takiego samego bana Samsungowi w Niemczech na Galaxy Taby 10. Wtedy prawo było ok. Teraz, kiedy to Apple dostało bana prawo jest bee. Czy tylko mnie to bawi ??  ;)

http://www.bbc.co.uk/news/technology-16948544

Tomasz R. Gwiazda

z tego co kojarze to Apple kupil licencje na te brakujace patenty. a nekani przez niego powinni zawiazac koalicje i ich udupic.

Ale powiadam zawsze, nienawidze tego Applowskiego Trola Patentowego

Troll81

to jest zwykła hipokryzja....

Krzysiak

Jak że "Samsung przegrał głośny proces o kopiowanie rozwiązań stosowanych przez Apple w Iphone'ach"  ;)
i musi Apple zapłacić gigantyczne odszkodowanie coś ponad 1miliard $

To plotka głosi że Samsung zapłaci w dość oryginalny sposób to odszkodowanie  XD XD
Samsung zapłacił Apple MILIARD DOLARÓW w 5-centówkach!
http://www.pudelek.pl/artykul/42707/samsung_zaplacil_apple_miliard_dolarow_w_5centowkach/

PS
Tylko bez linczu że to informacja z tego portalu  %)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

jest lepiej :)

mimo ze wyrok byl skazujacy, to nie w sprawie kopiowania wygladu (nie pamietam dokladnie czego)
wiec jako podstawe wykorzystac chce Samsung to aby wycofac w innych krajach wnioski o zakaz sprzedazy danych modeli (gdzie apple zarzucal kopiowanie wygladu)

goofyx

Cały ten patentowy cyrk jak dla mnie nie ma sensu, dlaczego?
1. Bo to cyrk ;)
2. W przypadku Apple vs Samsung wygrał ten pierwszy i wszyscy robią z tego aferę, ale Samsung się odwoła i nie będzie takiej kary. A po za tym Samsung produkuje dla Apple duuuużo podzespołów, czytałem gdzieś że to Apple kupuje od SamSunga części na ponad 15mld dolarów rocznie. To jest hipokryzja :) Teraz będzie sytuacja, że Samsung powie Apple "koniec produkcji" i jabłko pójdzie na kolankach do Japończyków z hasłem "prosimy nie róbcie tego" :) a kara skończy się na 100mln na cele charytatywne i wszyscy wyją z twarzą bo Apple wygrało, a SamSUng zapłacił :)
3. Apple w tej chwili będzie robić wszystko (i po trupach) aby zostać uznaną za najbardziej wartościową firmę wszech czasów . W tej chwili ten rekord należy nadal do MicroSoftu z 2001r <- firmie Apple brakuje jeszcze paru miliardów dlatego bawi się w trolowanie patentowe aby to nadrobić
4. Apple podskakuje na lewo i prawo, ale powiedzmy sobie szczerze, że z googlem nie mają szans <-co jak się wkurzą to pozycje związane z IPadami itp dadzą na samym końcu i Apple straci w sprzedaży

Tomasz R. Gwiazda

bedzie ciekawiej
bo Samsung zwieksza moce produkcyjne w fabryce w Texasie, inwestuje tam 4mld USD
wiec niedlugo sady w US nie beda mogly robic krzywdy Samsungowi w trosce o miejsca pracy w US
a Apple to w Chinach robiony :D

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Sierpień 2012, 23:07
bedzie ciekawiej
bo Samsung zwieksza moce produkcyjne w fabryce w Texasie, inwestuje tam 4mld USD
wiec niedlugo sady w US nie beda mogly robic krzywdy Samsungowi w trosce o miejsca pracy w US
a Apple to w Chinach robiony :D
dlatego wszystkie "batalie sądowe" gigantów to raczej kwestia pokazania, że się nie wymięka i posiada się dział prawny :D

Troll81

appple podskakuje jak wesz na grzebieniu do wszystkich wokoło. w końcu dostanie po łapkach jak mu zrobią reverse vendor lock in :D

Martin Fox

http://pej.cz/Ile-Samsunga-jest-w-iPhone-a4088

Tomasz R. Gwiazda

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12397348,Sad_w_Tokio_orzekl__ze_Samsung_nie_lamie_patentu_Apple_a.html

krzyszp

Na przykładzie Apple doskonale widać jak wielki biznes panuje nad rozsądkiem:
1. Zastrzeżenie prostokąta jako kształtu urządzenia (zwłaszcza, że istniały urządzenia/tablety o tym kształcie wcześniej).
2. Patenty na oprogramowanie - kiedy ktoś opatentuje IF..ELSE?.
3. Zakaz sprzedaży wydawany jako środek zapobiegawczy - co powoduje praktycznie śmierć urządzenia ze względu na czas trwania procesu.
4. Blokowanie przez sąd w Niemczech sprzedaży urządzeń na terenie większości krajów UE(sic!).
A zarabiają na tym prawnicy...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

EDU Enthusiast

Lamia patenty i to ostro. Wedlug mnie Apple powinnien ich kosic rowno...

Apple jest bardzo dobra firma, ale niestety updanie.
---------------------------------------------------------------------

Problemem sa patenty z tech~ ktora jeszcze nie istnieje :)
Samsung pokazal cos znakomitego, ale zarazem pokazal jaki niski poziom maja.

Troll81

a dla mnie powinien istnieć na świecie taki przepis jak w Polsce. Ze patentowaniu nie podlegają rzeczy które ktoś bez specjalistycznej wiedzy mógłby sam zaprojektować lub wymyślić.

Cyfron

Trollu - niestety nie do końca jest to prawdą.
To, że jeden rzecznik patentowy powie, że tego nie opatentuje, bo zgłoszenie nie ma znamion wynalazczości (czy jakoś się to nazywa podobnie), to inny powie, że spoko i będzie patent. Ktoś później się nie zorientuje, że patent został zgłoszony i ogłoszony i patent będzie (wiem to niestety z własnej autopsji, całe szczęście udało się ten nieprzyjemny incydent w porę wykryć).

Troll81

wiesz.... jak dla mnie powinna istnieć procedura zdjęcia patentu. jeśli ktoś zgłosi roszczenia albo wykaże że bez specjalistycznej wiedzy cos może być zrobione to zdejmować patent i wsio. do tego uważam że ochrona patentowa ma stanowczo zbyt długi czas..... a to ogranicza konkurencję.....

Cyfron

to, na jak długo jest przyznawany patent jest uzależnione od tego kto to patentuje - sami sobie to wybieramy. nie pamiętam jakie jest minimum. Max to chyba 10-15 lat, ale płaci się za każdy rok ochrony, za ilość krajów gdzie ta ochrona jest itd. Nie są to takie małe pieniądze :)