Telefon "wirtualny"

Zaczęty przez lukaszja, 10 Luty 2012, 18:48

lukaszja

Witajcie i doraździe mi proszę!
Z uwagi na charakter pracy (prawnik), spędzam mnóstwo czasu w drodze/na spotkaniach/w sądzie itp. - poza biurem. Nie mam wówczas, co oczywiste, możliwości odbierania stacjonarnego telefonu. A stacjonarny tel daje klientowm poczucie stabilności firmy i - co ważne - możliwość wysłania faksu! Sam w 100% dzwonię z komórki, mam dostęp do sieci w firmie.
Teraz pytanie - jak najlepiej:
- mieć nr stacjonarny (lub wyglądający jak stacjonarny),
- mieć możliwość stałego przekierowywania rozmów przychodzących na komórkę,
- mieć możliwość odbierania i wysyłania faksów
BEZ realnego, stacjonarnego telefonu, niepotrzebnych kosztów i lojalek na 12/24m-cy. Mam uraz i do TPSA i do Dialogu ale jak się nie da inaczej...
Pomysły?

Cyfron

Era (tfu - Tmobile) miała taką usługę kiedyś (nie wiem czy ciągle jej nie ma) - że komórkowy mógł mieć też numer stacjonarny i normalnie odbierało się tym samym telefonem połączenia bez niczego. Koszt połączenia ze stacjonarnym numerem komórkowym kosztowało tyle co na stacjonarne :)

Troll81

MOżmna spokojnie taką usługę zamówić w dialogu, tepsie i jeszcze paru firmach....

Tomasz R. Gwiazda

ja to u siebie firmie realizuje przez VOIP a konkretnie 3CX

w firmie sa fizyczne sluchawki jak i tzw. soft phony instalowane na kompach
i np. na lapkach. wystarczy lapka zabrac z pracy i przestawic jedna opcje z internal na external (i miec zkonfigurowany tunnel w aplikacji) i majac neta dzwonimy na caly swiat i z calego swiata tak jakbysmy siedzieli w pracy. Pod naszym wew. numerem czy tez zewnetrznym (miejskim) - zaleznie jak mamy to zrobione.

opcje przekierowywania telefonow na inne sluchawki, nr zewnetrzne, komorki, czy poczte glosowa (ktora sie nagrywa i w postaci pliku wav wysyla na maila) to standard

fax to mail, mail to fax - tez mam dzieki temu realizowane.
a wyslanie faxu polega wyslanie na odpowiedni adres email w mojej firmie + w polu temat nr telefonu (z numerami kierunkowymi). tresc faxu to zalacznik w postaci pliku PDF, doc, txt.


nie wiem czy to rozwiazuje twoj problem czy nie generuje kolejnego zmiane infrastruktury telefonicznej w firmie.
Moze jest jakas usluga ktora to samo realizuje ale ze tak powiem w jednostkowy sposob.


lukaszja

MOżmna spokojnie taką usługę zamówić w dialogu, tepsie i jeszcze paru firmach....
[/quote]

Ano raczej nie, Trollu. Jestem po dzisiejszej rozmowie w salonie Dialogu (Arkady Wrocławskie, chyba ich centrum na Wrocek) i nie ma żadnej opcji wirtualnego telefonu ani podobnej usługi.  BTW - Ich kompetencja jest żenująco niska, znowu sobie przypomniałem, czemu ich nie lubię :bad:

Używa ktoś może tego?
http://www.halonet.pl/

PS
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Luty 2012, 19:01
ja to u siebie firmie realizuje przez VOIP a konkretnie 3CX (...)
Tomasz, marzy mi się coś PROSTEGO ;)

Troll81

To pytaj w dialogu o usługę VOIP :D

Tomasz R. Gwiazda

lukaszja: tak podejrzewalem :) u ciebie ewolucja a nie rewolucja... :P

a to juz pisze jako ciekawostke
u mnie jest w polowie drogi, mam jeszcze stare telefony, ale czesc juz tylko na voip jest. niedlugo wywalamy centrale od tp i juz na 100% tylko voip bedzie.
A czy to proste czy skomplikowane... hmm, nie wiem. ja to ogarniam sam :)
najlepsze jest to ze kazdy nowy telefon przy biurku swoim konfiguruje i wstawia sie go tam gdzie jest net, wiec bardzo elastycznie.
ktos zmienia pokoj ale zachowuje nr telefonu, to przepina sie telefon i nie trzeba niz juz na centrali/gniazdkach zmieniac (jak do tej pory byly)

apohawk

Pamiętam, że w ipfon.pl też są jakieś rozwiązania fax2mail i mail2fax, przekierowania też powinny być. Nie korzystałem z tych usług, więc musisz sprawdzić.
W skrócie, załatw sobie telefon/linię VoIP.
No good deed goes unpunished.

lukaszja

No więc działa!
Wykupiłem VOIP-ową usługę w firmie h***net. Mam numer stacjonarny (1 zł), przekierowanie z tego numeru na komórkę działa doskonale (pokazuje m. in. nr osoby dzwoniącej na "stacjonarny"). Do tego drugi numer (druga 1zł ;)) - fax. Fajne jest to, że nie muszę fizycznie jechać do kancelarii i odbierać faksu - mam go zeskanowanego na e-mailu. Wakacje, wyjazdy - nie ma sprawy! Baaardzo wygodne ;)
Ogólnie - jestem super zadowolony! Do tego skonfigurowałem sobie Nokię E52 do dzwonienia via net. Działa! Przyda mi się - w marcu jadę za granicę i roaming mnie nie zabije! Ta technika mnie zadziwia!
Dzięki wszystkim za podpowiedzi, pozdr, Łukasz