Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Sukces!

Zaczęty przez matti_tm, 15 Październik 2005, 18:28

xhpmaks

No mogę powiedzieć że mój mały sukces mnie zaskoczył :)

w Recent average credit jestem 4
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=8f7f784d9627fcd698c869545e4da333][/url]

D_T_G

---------- 16:14 06.10.2007 ----------

Cytat: "Thomas"Z informowaniem o Enigmie, jeszcze bym się nie śpieszył bo BOINC Synergy coś kombinuje, nie wiem czy to jednarazowy wyskok, czy przyspieszą na stałę, ale trzeba uważać.

Masz rację, to jest atak na #1, i wygląda na to, że będzie udany, a obrona będzie chyba cięższa niż w RALPHie, co myślicie?

#37 na świecie to też będzie na ten czas raczej krótkotrwałe.

---------- 21:23 09.11.2007 ----------

90 000 000 :)


prospector

Panowie BOINC@Poland to i tak najlepszy team z naszych rodzimych, z tego co zdążyłem się zorientować.
Może więc ktoś zachęciłby mniejsze teamy do wejścia w skład BOINC@Poland, taka mała fuzja?
Wiecie razem można osiągnąć znacznie więcej i przeskoczyć inne kraje i teamy.
Sam początkowo chciałem założyć swój team ( weszło by bankowo 3 osoby na dzień dobry ), ale postanowiłem wesprzeć was, bo i tak macie już niekwestionowaną pozycję. I tak od dwóch chyba dni zliczam w ramach tego teamu :)
W ogóle nie rozumię dlaczego Polacy zawsze muszą być pokłóceni, rozbici na oddzielne obozy.
W takim układzie inne kraje, mające mniej członków, ale bardziej zdyscyplinowanych, zrzeszonych w ramach jednego teamu niewiele się starając wysuwają się na No.1


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

bartsob5

taka juz nasza mentalnosc... :/

Bober

Cytat: "prospector"...Może więc ktoś zachęciłby mniejsze teamy do wejścia w skład BOINC@Poland, taka mała fuzja?...



Wspaniały pomysł  :D



Ale już na niego wpadliśmy. :P

Poczytaj [moderacja:link nie aktualny]ten temat.



Naszą obecną pozycję w dużej mierze wypracowaliśmy przez fuzje, czym udowodniliśmy, że Polacy potrafią nie tylko kłócić się i dzielić  :D



A co do mniejszych teamów, to przecież każdy to chce może do nas dołączyć. A z kolei namawianie do tego może być uznane za cokolwiek niegrzeczne.



Swojego czasu wysłaliśmy "listy" zachęcające do przyłączenia się do idei "drużyny narodowej". Myślę, że kto chciał już skorzystał.

prospector

Dzięki. Już poczytałem.
Nie chciałem śmiecić tematu, po prostu wydał mi się bardziej aktualny.

Ps. namawianie do wejścia w ten team może i wydawać się niegrzeczne, ale informacyjna "reklama", czy po prostu dyskusja na wielu innych forach to już co innego.
Na własną rękę podjąłem już takie właśnie kroki gdzieniegdzie.
I raczej nikt nie może zarzucić mi niezdrową konkurencję, podkradanie członków itp, bo założone tematy skierowane są do nie zaznajomionych z projektem użytkowników komputerów i internetu, a takich jest naprawdę dużo.
Możecie mi wierzyć, że opisując działanie BOINC, następnie lokację forum do tego teamu, padło wiele wypowiedzi w stylu : "Ależ to wspaniałe wykorzystanie kompa. Szkoda że wcześniej nie wiedziałem itd, itp.."
Jednym słowem, poza fuzjami, które rzeczywiście próbowaliście już wdrażać z taką czy inną skutecznością, należy ciągle podejmować dyskusję o projekcie na innych niż to forach dyskusyjnych, tak by zachęcić tych nie wtajemniczonych.
Aby to urzeczywistnić, proponuję powołanie specjalnego członka zespołu ( tego teamu ), który otrzymałby pozwolenie na kopiowanie interesujących postów, lub ich części, tak by umiejętnie wplecione w jego własne wypowiedzi na innych forach potrafiły realnie przyciągnąć nowych członków.
Powiem szczerze, że gdyby nie moje dawniejsze uczestnictwo w projekcie SETI@Home, pewnie nigdy nie znalazłbym tego teamu i projektu w ogóle.

Tematem topiku jest kluczowe słowo "sukces".
Wszystko co robię zmierza do sukcesu, inaczej nawet nie zaczynam.
Skoro wdałem się w koligacje z wami, teraz moim osobistym życzeniem jest właśnie ów "sukces" teamu, a co za tym idzie również kraju na arenie międzynarodowych obliczeń.
Sądząc jednak po ilości mieszkańców Polski w stosunku do ilości mieszkańców Stanów, można rzeczywiście mówić o sukcesie i to sporym, analizując pozycję teamu. Dlaczego jednak nie dążyć do zajęcia pierwszego miejsca???
To śmieszne i nierealne?
Być może tak, być może nie, jednak celem każdego działania zawsze powinien być pełny sukces, nie tylko połowiczny.
Co z tego wyjdzie po drodze to już inna bajka, ale bez jasno sprecyzowanego celu, trudno zmierzać do czegokolwiek.
Dlatego celem nr.1 jest właśnie nr.1 :)

Ps. Wybaczcie jeśli poruszone przeze mnie kwestie znalazły już swoje miejsce w innych częściach forum.
Zakładam że tak właśnie jest.
Jednak prowadzę również swoje forum, oraz jak już wspomniałem rozpocząłem " akcję doinformującą " na innych forach, i aby przyspożyć teamowi więcej procków, muszę intensywniej zaglądać na tamte właśnie fora.
Poza tym cały post, choć może rozwlekle napisany, lub zmierzający okrężnymi drogami do jednego celu, stanowi właśnie moją definicję czynników składających się na słowo zawarte w temacie topiku.


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

Bober

Były takie tematy, ale nie szkodzi.

Za niegrzeczne uważam tylko wchodzenie na fora innych drużyn BOINC i pisanie "przyłączcie się do B@P".
Jeśli chodzi o wszelkie zachęcanie i reklamowanie nas w innych miejscach i forach, to jak najbardziej prowadziliśmy takie praktyki. Ale każdy reklamował nas tam, gdzie mógł, gdzie sam się udzielał. I z tego co wiem, większość wyczerpała już wszystkie możliwości.
I nie trzeba do tego specjalnie nikogo wyznaczać, bo każdy ma wolną rękę na reklamowanie nas tak, jak chce. Oczywiście gdybyśmy mieli chętnych z odpowiednimi kwalifikacjami, z wolnym czasem i odpowiednimi znajomościami, moglibyśmy strzelić sobie profesjonalną kampanię reklamową. Niestety nie mamy, a dotychczasowe próby zainteresowania mediów przyniosły skromne rezultaty. A nawet pojawienie się kilku artykułów w różnych miejscach nie zaowocowało lawiną zainteresowanych.

Dlatego zawsze potrzebna nam "świeża krew", zwłaszcza jeśli ktoś, jak Ty, wykazuje inicjatywę i zapał. Także  =D> dla Ciebie, dziękujemy i trzymaj tak dalej  :!:

Bober

Inną sprawą jest fakt, że BOINC jest dość delikatnym tematem. Szczerze mówiąc rzadko się spotykaliśmy z entuzjazmem, z jakim Ty się zetknąłeś.
Zwykle słyszymy "a co z tego będę miał" itp.
Ponadto łatwiej zachęcić uczestników jakiegoś forum do stworzenia własnej drużyny, niż żeby przyłączyli się akurat do nas.

albuchta

Ale z drugiej strony jeśli totalny laik tak jak ja szuka tematów BOINC po sieci i odwiedza wiele stron to B@P jest najbardziej przejrzysta i szczerze mówiąc najlepsza. I to też przyciąga potencjalnych liczących nie obeznanych tak jak ja w B

bartsob5

a my nie ukrywamy ze liczymy na pomoc nowych liczydlowych w rozwoju strony, bo my, juz stare wyjadacze, juz wiemy jak uzywac menadzera tak, zeby nie dostawac bledow, a co za tym idzie, czesto nie jestesmy w stanie pomoc innym mniej doswiadczonym... :D

a no i jakas pomoc przy kompletowaniu materialow bedzie rowniez mile widziana;)

Bober

Chciałbym zauważyć, że ostatnie częste "urobki" przekraczające 100k w SETI, to pierwszy raz w historii  B@P, kiedy robimy w miarę regularnie setkę dziennie w jednym projekcie  8)

Zbliżyliśmy się też do RACu 100k, ale ponieważ TKIG dobiega końca, nie wiem czy do niego dobijemy.

Pigu

http://boinc.setiatwork.com/team/stats.cgi?teamid= 30228&userid=8102343

już jest 94k :D

prospector

Bober napisał : "Za niegrzeczne uważam tylko wchodzenie na fora innych drużyn BOINC i pisanie "przyłączcie się do B@P"."

Takich rzeczy oczywiście nie zamierzam robić.
W ogóle nie przyszło mi to do głowy, bo i owszem masz racje - takie postępowanie byłoby niegrzeczne.

Pigu w ogóle nie rozumie statystyki do której linka podałeś - niby to siódmego dołączyło jakiś 14stu membersów, ale w każdy następujący dzień liczba membersów jest taka sama, czyli 60.
Przecież Boinc@Poland ma więcej członków.
Poza tym w zestawieniu są również konta nieaktywne, dlaczego więc nie uzupełniono ich aktywnymi, niejednokrotnie "lepszymi" wynikami?

Sorry jeślim zbyt dociekliwy, ale większości tych statystyk po prostu nie rozumie, a chciałbym.
A i jeszcze co oznacza RAC?
Nie śmiejcie sie prosze, dopiero zaczynam liczyć na BOINC :)


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

mwandas

RAC (Recent Average Credit) - jest to średnia ilość punktów na dzień.

[moderacja:link nie aktualny]RAC w BOINCopedii
img]http://www.boincstats.com/signature/user_759789.gif[/img]

Bober

            07-Nov   08-Nov   09-Nov   10-Nov   11-Nov   12-Nov   13-Nov  14-Nov

Total Members 584 588 590 595 596 597 597 598

Chg +60 +4 +2 +5 +1 +1 0 +1

BOINC Members 517 522 523 528 530 532 533 534

Chg +4 +5 +1 +5 +2 +2 +1 +1

Total Credits 27256156 27359636 27472604 27557634 27659364 27769675 27874367 27955022

Chg +108645 +103480 +112968 +85030 +101730 +110311 +104692 +80655

Recent Avg Credits 87956 89381 91765 91165 92148 93973 95377 96803

Chg +1815 +1425 +2384 -600 +983 +1825 +1404 +1426




Hmmm. +60 jest tylko 7 listopada i oznacza przyrost nowych członków tego dnia. Właściwie nie wiem skąd się wziął. Chyba dodano tego dnia sporo członków, którzy mają 0 punktów. Nie wiem czy o te 60 Ci chodziło.



A kto wyjaśni czemu jest rozróżnienie na  "Total Members" i "BOINC Members"  :?:

Czy to jeszcze jakaś pozostałość po SETI Classic  :?:



A wyjaśnienie najważniejszych terminów znajdziesz w terminologii.

prospector

Wielkie dzięki za wyjaśnienia m_wandas i Bober.
Teraz mam jasność w temacie.
Co do statystyki, chodziło mi właśnie o te 60, ale przez pomyłkę sprawdzałem inny team o bardzo podobnej nazwie i stąd taka pomyłka.
Zatem przepraszam za wprowadzenie w błąd :)

Bober napisał "A kto wyjaśni czemu jest rozróżnienie na "Total Members" i "BOINC Members"
Czy to jeszcze jakaś pozostałość po SETI Classic"?

Nie wiem na pewno, ale chyba można zliczać też na innych programach niż BOINC, ale w ramach naszego teamu. Więc może stąd takie rozróżnienie?


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

Bober

No właśnie AFAIK nie można  :wink:

Ale skłaniam się ku teorii, że są to osoby, które mają punkty z SETI Classic (z dawnych lat) a mają 0 odkąd projekt przeniósł się na BOINC.

bartsob5

@prospector

wiem ze to nie na temat i sie czepiam, ale byloby przejrzysciej jakbys uzywal znacznikow
Cytatdo cytowania...

prospector

Przyjąłem, przepraszam ;)


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

Bober

Właśnie wyprzedziliśmy SETI@home Poland, awansując na drugie miejsce w kraju w SETI  :!:  :D

Robert1970

W tej chwili wróciliśmy ponownie na 3 miejsce, ale fakt jest faktem - jutro powinniśmy być już na stałe na 2 miejscu - a do 1 pozostało kilkaset tysięcy punktów :D

Bober

B@P: 27,999,349
SETI@Home Poland: 27,990,168

Aktualne wartości wzięte prosto ze stron drużyn w SETI.

Pigu

no panowie - normalnie orgazm :mrgreen: o dniu w którym wyprzedzę s@hp marzyłem od początku mej styczności z seti - najpierw jako TPT Setiteam 2000, następnie Poland Seti team 2000, PBT i na końcu b@p hehe najlepsze jest to, że to wciąż ta sama drużyna

idę pić  :twisted:

Bober

Tu był mój post. Nie będę się powtarzał. W skrócie: teraz , a większe oblewanie wkrótce.

kret


prospector

Sukces, sukces, sukces!!!
Bardzo lubię to słowo :)
Zatem na zdrowie panowie :)
Tylko nie poprzestawajcie na tym, trzeba dalej liczyć. Dziś dorzucę parę punktów od siebie, bo zliczam sam seti.


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

Pigu

kompa nie wyłączam nigdy - liczy 24/7 :mrgreen: więc mogę spokojnie leżeć jak spita świnia (Pigu) a co trzeba przeliczone i tak będzie  :wink:

btw: witam kolejnego setttha  :twisted:

prospector

No właśnie ja obliczam tylko wtedy, kiedy rzeczywiście sam siedzę przy kompie.
Ale z tego co widzę, licząc na jednym kompie, pomimo dwóch rdzeni procka, nawet gdyby pracował on 24h/dobę i tak nawet nie zbliżę się do dziennych osiągów większości członków teamu.
Liczę już od dwóch tygodni sumarycznie, a dopiero 945 miejsce w teamie mam.
Ale i tak chyba warto dorzucić te grosiwo do waszych złotówek ;)  ?


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

Pigu


cezar

Cytat: "AL"Jak zdąże - to puszczę o tym dziś newsa - to który następny? Teraz to chyba już ten predictor - bo simap mału wu daje tak samo jak Ralph - no chyba, że Cosmology?

no to jest 1kk w projekcie SIMAP.





Pigu

dziś wg setiatwork rac w seti przekroczył 100k - po raz pierwszy w pojedynczym projekcie :mrgreen:

prospector

Haha z takim wkładem jesteśmy może bliżej jak dalej, by złapać zielonego za ogon  :lol:


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4

Pigu

za czółek... :mrgreen:

Bober

albo za nibynóżkę  :P

Thomas

Albo Boincstats ma jakiś błąd, albo dzięki wysiłkom w Gauntlets udało nam się właśnie zdobyć pierwsze miejsce w Polsce w SETI.

[PBT] Horpah

---------- 12:59 20.11.2007 ----------

tak to już fakt, mamy 1 miejsce w Polsce w seti :)

---------- 13:00 ----------


Przydałby się news na stronę główną.

AL

Cytat: "cezar"
Cytat: "AL"Jak zdąże - to puszczę o tym dziś newsa - to który następny? Teraz to chyba już ten predictor - bo simap mału wu daje tak samo jak Ralph - no chyba, że Cosmology?

no to jest 1kk w projekcie SIMAP.

Gotowe!

AL

Cytat: "Horpah"Przydałby się news na stronę główną.



Będzie jak wrócę z angielskiego.



Edit



Trwało to troszkę dłużej niż zakładałem - ale już jest

emik

w Barbórkę przekroczyliśmy 30 milionów w SETI  =D>  \:D/


prospector

---------- 06:13 09.12.2007 ----------

A jakie są prognozy na Sylwestra?
Mamy szanse na 35 mio ?

---------- 06:15 ----------

Haha to był żart oczywiście, ale takiego prezentu Noworocznego życzę wszystkim zapaleńcom projektu ;)


http://www.therainforestsite.com/clickToGive/home.faces?siteId=4