Dobry serwis komputerowy naprawiający układy BGA

Zaczęty przez GRID, 22 Luty 2012, 20:57

GRID

Wraz z kolegą chcemy wysłać laptopy które mają do naprawy uszkodzone grafiki. Wysyłka raczej w okolice Krakowa lub Wrocławia.
Czy ktoś z członków B@P może polecić jakiś serwis ? Min 3 miechy gwarancji itp.

Szopler

Szykuj 250 albo i 300 pln za przelutowanie jednego układu... Niestety takie są ceny, ale jak się opłaca to :).

GRID

Dokładnie tyle szykuje. Jak dla kolegi to pewnie się opłaca. Dla mnie jeszcze bardziej bo tego laptopa dostałem za darmo. Może to packarbell ale ekran 17 itp

Martin Fox

Moge polecić, ale w Częstochowie, ale robił moją tosię i działa bez zarzutu mimo ciągłego jej dogrzewania od kilku lat :)

GRID

#4
Możesz podać szczegółowe dane ? Adres, typ laptopa, jak dawno temu była naprawa itp
serwis komputerowy klienci
polecam

ScApi

Trochę odkopie ale informacyjnie, grafik Nvidi z serii 7 i 8 jeżeli są z datą produkcji 07-08 (oznaczenie na układzie) nie opłaca się ani przelutowywać ani wygrzewać, to generalnie syzyfowa praca, jeżeli ktoś planuje naprawę na dłuższą metę to jedynie wymiana GPU, zależnie od układu np G86-731-A2 to koszt 275zł za samo GPU + około 100-150zł za wymianę zależnie od serwisu, wtedy gwarancję można spokojnie dostać na 1 rok (gwarancja na sprawność GPU). Samo wygrzewanie ewentualnie reballing 100-150zł ale normalny serwis na to gwarancji nie da.

GRID

Dobrze wiedzieć, dzięki za info. Znacie może jeszcze jakieś normalne serwisy godne polecenia ?

Martin Fox

Ja znam tylko ten co ci na PW wysyłałem :) I z tego co wiem, w PL nie ma zbyt wielu wartych polecenia

ScApi

A jakiej marki lapek ? i jakie układy jeżeli można wiedzieć ?

Z odpowiednim sprzętem czyli najlepiej zestaw IR a nie HA, zapytam na firmie drugiego serwisanta czy jakiegoś zna nie za drogiego i solidnego, osobiście ja jedynie wymieniam na HA ale to zbyt ryzykowna zabawa moim zdaniem, to już na wyraźną odpowiedzialność klienta, bo przy 420^C różne dziwne zjawiska występują na laminacie i układach jak za długo się grzeje, a IR to raptem 220^C dla bezołowiówki, no ale nie ja wyposażam serwis w firmie ;).