Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

modem HSDPA lub inny sensowny na port RS232

Zaczęty przez Troll81, 08 Marzec 2012, 22:31

Troll81

Potrzebuję takiego ustrojstwa. To może być komórka modem albo coś innego. Ważne by nie zrobiło mi dziury w kieszeni. Docelowo chcę się wdzwaniać i poprzez ten modem uzyskiwać połączenie z siecią w domuciu....

zna ktos moze coś takiego?? bo dedykowane rozwiązania za 600 sa zdeczkie drogie....

Szopler


Troll81

Takie wyprowadzenie na modem ma mój switch :D w sumie to biorąc pod uwagę przepustowość RS232 to i z modemu GPRS powinien sie cieszyć :D wszak to 115kbps

Pamiętam ze kiedyś jakaś komórka siemensa miała kabel RS232 w standardzie zamiast USB.

stiven

Pod RS to kojarzę tylko SDI z tepsy. Korzystałem w ubiegłym wieku z takiego cuda i gdzieś mi się wala po domu. Nie pamiętam tylko czy to miało zwykłe wejście telefoniczne rj-14 czy przypadkiem tepsa nie ciągnęła do mnie jakiegoś innego specjalnego kabla (co mogłoby wykluczać wdzwonienie się). Nie do końca ogarniam te kwestie. Oddam za koszty wysyłki ale nie wiem czy to spełnia Twoje wymagania. Poza tym jestem na co dzień w Łodzi a to ustrojstwo w Kutnie leżakuje (o ile nie zaginęło w bojach).

Troll81


Troll81

Podbijam temat. Kiedyś siemens SL45 S55 i inne dysponował portem COM i rozumiał komendy AT. Niestety taki wymóg