Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Przestaliśmy marzyć

Zaczęty przez phobos, 20 Marzec 2012, 02:44

phobos

Jestem pod olbrzymim wrażeniem tego filmiku więc się podzielę. Angielski wymagany.

[smg id=9483 type=av align=center caption="watch?v=CbIZU8cQWXc&amp feature=youtu be"]

apohawk

No good deed goes unpunished.

Martin Fox


Troll81

potrzeba im kolejnej dużej wojny.... np z chinami :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 20 Marzec 2012, 07:44
potrzeba im kolejnej dużej wojny.... np z chinami :D
Powiem tak...
Wojny z Chinami długo nie będzie, a dlaczego?
Ponieważ Chiny mają wykupiony od USA ponad 50% długu w obligacjach <- czy jak to się tam nazywa ;)
Więc wyobraźcie sobie sytuację w której USA chcą atakować Chiny, które żądają zwrotu wykupionego długu <- USA bankrutuje :) i po wojnie :)

Troll81

no własnie odwrotnie. Chiny żądaja zwrotu długu, Amerykanie ich atakują. Dług magicznie znika.....

goofyx

Cytat: Troll81 w 20 Marzec 2012, 10:38
no własnie odwrotnie. Chiny żądaja zwrotu długu, Amerykanie ich atakują. Dług magicznie znika.....
W tym przypadku tak łatwo by USA nie poszło

phobos

Dla porównania, na nasa idzie 0,4% z każdego dolara podatków. Na wojsko i zbrojenia idzie 20%. Widać gdzie są priorytety władz USA.

MarcinB

Cytat: Troll81 w 20 Marzec 2012, 07:44
potrzeba im kolejnej dużej wojny.... np z chinami :D
Myślę że taka wojna się rozpocznie. Nie prawdziwa ale w formie wyścigu. Już teraz chiny mają duże sukcesy na polu podboju kosmosu.Tylko czekać jak zaczną wysyłać ludzi na księżyc. Nie sądzę że USA będą patrzyły spokojnie jak stają się marginalnym krajem w tej kwestii.  A jeśli do tego nie dojdzie to i tak ostatecznie prywatne firmy podbiją kosmos..

phobos

NASA ma przerzucić się, przynajmniej częściowo, na komercyjnie budowane rakiety. Space X już ma rakietę o udźwigu ponad 10t na niską orbitę okołoziemską (LEO), a w zaawansowanych planach mają taką o udźwigu 53t, pierwszy start w 2013. Dla porównania prom kosmiczny wynosił max ok 23t w ładowni, a Saturn V miał niecałe 120t na LEO, więc te 53t to praktycznie drugi największy udźwig po Saturn V, jeżeli się uda  :)

Jest jeszcze virgin galactic i spaceshipone ale oni nie latają na orbitę, trochę inny biznes. Ale cokolwiek leciw  górę ma ode mnie  :p_arr:

goofyx

Cytat: MarcinB w 20 Marzec 2012, 15:23
Cytat: Troll81 w 20 Marzec 2012, 07:44
potrzeba im kolejnej dużej wojny.... np z chinami :D
Myślę że taka wojna się rozpocznie. Nie prawdziwa ale w formie wyścigu. Już teraz chiny mają duże sukcesy na polu podboju kosmosu.Tylko czekać jak zaczną wysyłać ludzi na księżyc. Nie sądzę że USA będą patrzyły spokojnie jak stają się marginalnym krajem w tej kwestii.  A jeśli do tego nie dojdzie to i tak ostatecznie prywatne firmy podbiją kosmos..
Tylko, że chiny mają kasę na taki wyścig, USA nie ma.