Ktoś w coś inwestuje?

Zaczęty przez goofyx, 30 Marzec 2012, 08:15

goofyx

Czy któryś z kolegów inwestuje w cokolwiek celem zarobkowym?
np.: giełda, złoto i inne?

ryszard.korczyk

Duża część tu obecnych w komputery inwestuje ;).
Temat ciekawy i sam jestem ciekawy pomysłów innych.

goofyx

Cytat: ryszard.korczyk w 30 Marzec 2012, 08:24
Duża część tu obecnych w komputery inwestuje ;).
Temat ciekawy i sam jestem ciekawy pomysłów innych.
tylko mi chodzi o inwestycje na których można zarobić.
jak kupujesz kompa to na nim nie zarabiasz bezpośrednio i kapitał traci na wartości

GRID

Ja zainwestowałem w to Startowa Belgia. Ludzie mając to na głównej, wpisują coś w wyniki wyszukiwania jeżeli klikną w linki płatne to ja zarabiam. Dla wyszukiwarki polskiej 4 centy za klik. Dla belgijskiej nawet 1euro.

Na razie inwestuję głównie czas, ale zamiar zainwestować trochę pieniędzy w promocję tego. Jak wszystko poustawiam to mam zamiar też założyć Startową Francja.
Wynik taki że zysk pasywny bardzo dobry, przy niewielkim nakładzie czasu i 90% szansa zwrotu pieniędzy.

Tomasz R. Gwiazda

gielda i monety

ale sukcesywnie od zeszlego roku wychodze powoli i spieniezam

a no i podobno w dzieci sie oplaca inwestowac, ale poki co nie moge sie z tym zgodzic :) napewno stopy zwrotu nie ma, tylko satysfakcja, duma :)

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Marzec 2012, 09:45
gielda i monety

ale sukcesywnie od zeszlego roku wychodze powoli i spieniezam

a no i podobno w dzieci sie oplaca inwestowac, ale poki co nie moge sie z tym zgodzic :) napewno stopy zwrotu nie ma, tylko satysfakcja, duma :)
1. ja rok temu myślałem o giełdzie, ale zrezygnowałem
2. monety <- myślałem o złocie i srebrze
3. dzieci <- inwestycja 100%, aktualny zwrot -10% :D

Tomasz R. Gwiazda

zloto to jakies 3-4 lata za pozno na inwestowanie...
srebro raczej tez bo ma stabilny wzrost

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Marzec 2012, 09:52
zloto to jakies 3-4 lata za pozno na inwestowanie...
srebro raczej tez bo ma stabilny wzrost
ale cena obu rośnie ;) i raczej spadać nie będzie.

Troll81

będzie :D tylko kwestia czasu...

Tomasz R. Gwiazda

na to liczy kazdy inwestor...
ja widze to tak skoro tyle czasu rosnie to musi kiedys dupnac :D

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Marzec 2012, 10:01
na to liczy kazdy inwestor...
ja widze to tak skoro tyle czasu rosnie to musi kiedys dupnac :D
teoretycznie każdy rynek kiedyś rąbnie na pysk <- przykładem była giełda i "kryzys"

Troll81

dlatego inwestuje sie w kryzysie gdy ceny są niskie a sprzedaje w czasach prosperity gdy wszystko jest drogie....

goofyx

Cytat: Troll81 w 30 Marzec 2012, 10:34
dlatego inwestuje sie w kryzysie gdy ceny są niskie a sprzedaje w czasach prosperity gdy wszystko jest drogie....
zgadza sie <- tylko trzeba mieć pojęcie kiedy przejdzie kryzys <- no wiesz czekanie 30-40 lat na zyski nie jest fajne

krzyszp

Gram na Forex'ie, ale małymi kwotami - dopiero uczę się tego rynku...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 30 Marzec 2012, 11:13
Gram na Forex'ie, ale małymi kwotami - dopiero uczę się tego rynku...
mój wujek przez lata na tym inwestował i stracił wszystko na kryzysie <- nie potrafił się wycofać na czas

Troll81

jak chcesz inwestować szybko to graj na giełdzie na spadki albo spekuluj walutą. Szybki zysk ale spore ryzyko. Jeśli mówimy o inwestowaniu a nie graniu to ja to widzę przynajmniej w perspektywie kilku lat.... a tu już potrafisz wykryć że jest dołek na rynku. Tak masz np ze złotem. Aktualnie jest na górce lub co najmniej blisko szczytu. więc nie warto kupować....

krzyszp

Cytat: goofyx w 30 Marzec 2012, 11:15
Cytat: krzyszp w 30 Marzec 2012, 11:13
Gram na Forex'ie, ale małymi kwotami - dopiero uczę się tego rynku...
mój wujek przez lata na tym inwestował i stracił wszystko na kryzysie <- nie potrafił się wycofać na czas
Co najmniej dziwne, na Forex'ie grasz zarówno na wzrosty jak i na spadki, taka specyfika rynku - na zarobki w zasadzie nie ma wpływu fakt, czy trwa hossa czy bessa, liczy się raczej amplituda rynku.
Swego czasu, grając na dużej dźwigni z b. małej kwoty zrobiłem kilka tysięcy funtów, które popłynęło w pięc minut... Teraz się bawię na małej dźwigni drobnymi kwotami...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

stiven

Forex jest "fajny" do czasu aż nie nastąpi margin call i nie wyczyści całego depozytu  %). Gra z dźwignią prędzej czy później tak się kończy. Dla mnie za duża zmienność = za łatwo osiwieć.
Na walucie spekuluję ;) w ten sposób, że gdy jest tania to jadę za granicę na wakacje i upgraduje kompa.

2003-2007 wykorzystałem hossannę na GPW bawiąc się w mbankowy SFI. Jako biedny student grałem kwotami 50-500zł. Jak współlokator zaczął kupować arkę to sprzedałem wszystko. Dużo się wówczas nauczyłem i do funduszy mimo olbrzymiego w % zysku raczej nie wrócę.

GPW:
* 2009 rok gdy rosło wszystko to i mi rosło tyle, że grałem małymi kwotami. Jaja jakieś takie mało tytanowe miałem więc wszystko sprzedałem stanowczo za wcześnie bo kusiły lokaty po 8%
* gdy nasz minister skarbu inżynier geodeta sprzedawał spółki skarbu państwa to zarobiłem na wszystkich (większość wypieprzyłem zaraz na debiucie, wyjątek Tauron który pomęczył mnie trochę)
* gdy dojrzę jakąś okazję inwestycyjną (ostatnio 4FM kupiony dla dywidendy oraz Ciech kupiony po 12,5 sprzedany po 18,99). Obecnie nie widzę nic (okazji pewnie jest wiele) oraz umiarkowanie wierzę we wzrosty więc siedzę z boku.
* w międzyczasie niezwykle pouczająca gra na spółce Centorozap, której prezes okazał się bajkopisarzem i krętaczem (złota malina od Pulsu Biznesu, kara od KNF)


Złoto fizycznie mnie nie interesuje bez możliwości posiadania broni. Certyfikaty albo depozyt w banku w momencie dużych zawirowań (wojna) nic mi nie dają więc nie biorę.

Teraz akumuluję kapitał na zakup mieszkania. Liczę, że branża budowlana wykrwawi się po euro 2012. Ponadto wśród znajomych wszyscy wykazujący minimalne oznaki zdolności kredytowej już się ukredytowlili na 30 lat. Rodzina na swoim się kończy, kredyty w walutach już się skończyły Wierzę, że oznacza to załamanie cen mieszkań. Czas pokaże czy słusznie czy nie.

Historycznie warte odnotowania jest również zaangażowanie w coś co przypomina lub jest piramidą finansową www.megatotal.pl (kilka nicków z tego forum kojarzę jako użytkowników  :ahoy:). Daje toto iluzję zysku na udziałach w produkcji płyt dla debiutujących artystów niezależnych. Fakty są takie, że wyprzedanie całego nakładu wyprodukowanej płyty nie powoduje nawet zwrotu poniesionych kosztów i nie zarabia nikt. Do tego zgromadzonych "środków" nie da się z konta wypłacić. Przestrzegam!

Znajomi mówią, że spekuluję na wszystkim i nawet zakupy na rynku, w markecie czy wybór dostawcy internetu traktuję jak inwestycję życia  :attack:. Ja nazywam to prawem konsumenta do wyboru najkorzystniejszej oferty choć faktycznie bywam przy tym upierdliwy.

krzyszp

#18
Cytat: stiven w 30 Marzec 2012, 13:17
Forex jest "fajny" do czasu aż nie nastąpi margin call i nie wyczyści całego depozytu  %). Gra z dźwignią prędzej czy później tak się kończy. Dla mnie za duża zmienność = za łatwo osiwieć.
Wiem co to jest margin call, wierz mi  ;D
Natomiast nie zgadzam się ze stwierdzeniem "Gra z dźwignią prędzej czy później tak się kończy" - kwestia nauki, stracenia kilku depozytów, itd.
Ja zaczynałem na interwałach 5-cio minutowych, obecnie pozycje utrzymuję nawet dwa tygodnie, aż do otrzymania ceny założonej przy wejściu. Granie na microlotach daje mi też spokój z prawidłowym stosowaniem stop-loss'ów, po prostu ich nie potrzebuję, wiedząc, że mam dość środków w depozycie żeby przeczekać nawet bardzo duże ruchy w nie moja stronę - a to pozwala (przynajmniej mi) wyeliminować panikę. Pomaga też to, że początkowy depozyt już wyjąłem (po 24 dniach), więc teraz mogę spokojnie wszystko stracić i się tym nie stresuję, zwłaszcza, że na rynek poświęcam 1-2 godzinę dziennie...
Dla Twojej wiadomości, gram na dźwigni x100, jak grałem na x500 miałem zrobione ze 100GBP ponad 4k w krótkim czasie, odejście od komputera na 5 minut kosztowało mnie całość...  :bad:

Dlaego już wiem, że dzwignia x500 to proszenie się o kłopoty, przy x100 i odpowiednim RR można spokojnie się bawić :)


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

ja sie obecnie zastanawiam nad opcja
IKE-obligacje w PKO BP - inwestycja w 10letnie obligacje skarbowe
jako dodatkowe zabezpiecznie na przyszlosc

i raczej to nie jako inwestycja nawet, ale zabezpieczenie kapitalu


wszystkiego rodzaju fundusze to szulernia :) lepiej dac malpie z warszawskiego Zoo dostep do konta maklerskiego i wiecej zarobi niz one



krzyszp

Kiedyś nawet miałem skrypt do Metatradera wykonujący losowe wejścia - na danych historycznych generował zysk, ale nie odwarzyłem się go użyć na realnym koncie ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

stiven

Tomasz R. Gwiazda: korzystając od kilku lat z kont oszczędnościowych i lokat bankowych mogę stwierdzić, że bez problemu znajdziesz ofertę o wyższym oprocentowaniu niż obligacje. Z IKE podobnie. W perspektywie 10 lat pewnie konieczne będzie kilkukrotne zmienianie banku.

krzyszp: Dla mnie każda dźwignia to proszenie się o kłopoty oraz zbyt wiele nerwów. Jeśli Ty sobie radzisz to dobrze :p_arr: Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Tomasz R. Gwiazda

stiven: bardziej chodzi o to ze

gdy chcemy inwestowac to nie inwestujemy 100zl tylko 10tys
a oszczedzamy zbierajac po te 100zl przez x okresow

i to chyba jedyny sens tych obligacji + "ochrona kapitalu"


stiven

Inflacja i tak zeżre wszystko.

Tomasz R. Gwiazda

to najlepiej inwestowac w alkohol bo on sie napewno zwroci :D

kotfryc

Cytat: stiven w 30 Marzec 2012, 13:17
Teraz akumuluję kapitał na zakup mieszkania. Liczę, że branża budowlana wykrwawi się po euro 2012. Ponadto wśród znajomych wszyscy wykazujący minimalne oznaki zdolności kredytowej już się ukredytowlili na 30 lat. Rodzina na swoim się kończy, kredyty w walutach już się skończyły Wierzę, że oznacza to załamanie cen mieszkań. Czas pokaże czy słusznie czy nie.
Ciekawe spostrzeżenie, w sumie o mieszkaniach nie myślałem tylko o ziemi, ale jedno na drugie ma jakieś przełożenie chyba.  :)

Tomasz R. Gwiazda

no to jak idziemy w tym kierunku to moze:

ziemia rolna i doplaty bezposrednie do tego co zasiane (zalezy co sie najlepiej oplaca, orzech, drzewa iglaste, buraki czy cokolwiek) :)

podobno orzech to dobry przekret :) bo sie sadzi sadzonki, doplaty bierze 3 lata, a efekt jest po 5 :P


migawron

Ja póki co mam program regularny w Skandii, który jako tako zarabia, a oprócz tego niewielkie środki w akcjach (głównie WIG20) docelowo myślę też o działkach ale jak dotąd zbyt mały kapitał



stiven

Piękny przykład jak "bezpieczne" fundusze mogą polecieć srogo w jeden dzień:

Idea Stabilnego Wzrostu Subfundusz -4.23%
Idea Premium SFIO -3.26%

A niby tak ładnie to wyglądało:
Pierwszy: 30% - akcje, 21% - obligacje korporacyjne, 44% - obligacje Skarbu Państwa, 5% - gotówka
Drugi: 100% krótkoterminowe instrumenty dłużne emitowane przez podmioty inne niż Skarb Państwa

Tyle, że mieli w portfelu bankruta - DSS (Dolnośląskie Surowce Skalne). :respect: dla zarządzających. Zapamiętajcie ich nazwiska hehe.

stiven

Czarne chmury nad posiadającymi oszczędności emerytalne w ING OFE.

Hydrobudowa http://stooq.pl/q/?s=hbp i PBG http://stooq.pl/q/?s=pbg podjęły uchwały o złożeniu wniosków o ogłoszenie upadłości układowej. Przez wiele miesięcy fundusz nie robił nic aby ratować pieniądze klientów.

goofyx

Cytat: stiven w 04 Czerwiec 2012, 20:07
Czarne chmury nad posiadającymi oszczędności emerytalne w ING OFE.

Hydrobudowa http://stooq.pl/q/?s=hbp i PBG http://stooq.pl/q/?s=pbg podjęły uchwały o złożeniu wniosków o ogłoszenie upadłości układowej. Przez wiele miesięcy fundusz nie robił nic aby ratować pieniądze klientów.
Ale INF OFE inwestował chyba nie tylko w te firmy?
INF OFE miał chyba też udziały w PolkomTelu, Orlenie i innych.
Także spadek odczuwalny będzie może przez 3-6miesięcy po czym wszystko powinno wrócić na dobre 3tory3.

Tomasz R. Gwiazda

ogolnie to jest fascynujace
jak takie molochy majace mld w obrocie i dostep do informacji wszelakich, gorzej sobie radza niz zwykly srednio kumaty inwestor bez dostepu do takich danych, narzedzi analitycznych i super wiedzy.

ja wiem ze fund to jak tankowiec i jak zaczyna sprzedawac akcje to zejdzie sie wiele czasu zanim uplynni swoj pakiet, but still...


Szopler

Cytat: stiven w 04 Czerwiec 2012, 20:07
Czarne chmury nad posiadającymi oszczędności emerytalne w ING OFE.

Hydrobudowa http://stooq.pl/q/?s=hbp i PBG http://stooq.pl/q/?s=pbg podjęły uchwały o złożeniu wniosków o ogłoszenie upadłości układowej. Przez wiele miesięcy fundusz nie robił nic aby ratować pieniądze klientów.

:fright: :cold: :deadman:

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 04 Czerwiec 2012, 20:42
ja wiem ze fund to jak tankowiec i jak zaczyna sprzedawac akcje to zejdzie sie wiele czasu zanim uplynni swoj pakiet, but still...
W "Marginall Call" czyli "Chciwość" potrafili sprzedać w parę godzin 94% papieró wartościowych o wartości 8bilionów dolarów ;)
A tak na poważnie...
Bo te wszystkie molochy mają gliniane nóżki i wystarczy, że w jednej nóżce zaboli paluszek i już "ekonomiści" nie wiedzą co robić bo im formuła padła.
W takich momentach utwierdzam się w przekonaniu, że fundusze powinny zwrócić się i inwestować w małe firemki bo to one mają przyszłość. Może nie dają mld zysków ale są pewniejsze. Lepiej mieć kilka tysięcy źródeł małego zarobku niż kilka dużych.

ps.: w sumie to ja mam filar u ING OFE <- ale już dawno nie liczę na kasę na ni od nich, a jeszcze bardziej od ZakładuUtylizacjiSkładek. Dlatego sam staram się inwestować z całkiem niezłymi wynikami.

Tobas

Cytat: goofyx w 04 Czerwiec 2012, 22:34
Dlatego sam staram się inwestować z całkiem niezłymi wynikami.

http://wyborcza.pl/1,75480,11795614,Wysmiane_miliony.html?as=1&startsz=x

Ciekawy wywiad z twórcą kwejka, szczerze mówiąc nie znałem tego serwisu, ale gość ma poukładane i wie w co inwestować.


Troll81

oszczędzać na emeryturę..... dotcombubble jeszcze się powtórzy....

migawron

a tak btw - to KNF wydał jakiś czas temu ostrzeżenie przed działalnością firmy Amber Gold sp. z o.o. (sp. z o.o., sic!) więc gdyby ktoś nie wiedział to też ostrzegam. Niektórzy mówią że AG może skończyć jak poprzedni biznes prowadzony przez jego właściciela: http://www.bankier.pl/wiadomosc/UOKiK-ukaral-wlasciciela-sieci-punktow-platnosci-Multikasa-1230458.html



stiven

Dobre 2 lata tam wisi na liście alertów. Warto znać stronę:
http://www.knf.gov.pl/o_nas/ostrzezenia_publiczne/index.html

Jakiś czas temu Samcik na swoim blogu rozprawiał się z Finroyal http://www.blox.pl/html?blog_search=finroyal&weblog_name=samcik&parentPage=webLogView&page=blogPublicSearch

Hydrobudowa już się otworzyła http://stooq.pl/q/?s=hbp 0.21 (-38.24%), PBG jakoś dalej nie może TKO 7,51 (-48.67%).

goofyx

założyłem sobie konto demo na trading212.com, żeby zobaczyć z czym to się gryzie.
i w sumie dalej nic nie wiem :D
Są fajne wykresy, jest cała lista cyferek która sobie mruga to na zielono to na pomarańczowo :)
A pasek postępu mojego portfela pokazuje, że w 15 minut straciłem 1k Euro z 10k Euro  :D


ps.: i jest jeszcze tabelka która mówi, że wszystkie pozycje jakie kupiłem są stratne od 1% do 300% :)
ps 1.: przynajmniej jest kolorowy interface :)

krzyszp

Otwórz na alpari.co.uk, ściągnij MetaTrader'a 4 i walcz ;)
Więcej info co i jak znajdziesz tu:
http://www.forex-nawigator.biz
najlepiej na forum.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka