2012.05[CPU]: Constellation

Zaczęty przez Arthusp, 03 Kwiecień 2012, 07:35

Jak ustawimy żagle w maju?

AlmereGrid Boinc Grid+AlmereGrid TestGrid
Biochemical Library
BOINC Alpha Test
BURP
CAS@home
Chess960@home
Climateprediction
Collatz Conjecture
Constellation
Correlizer
Cosmology@home
DistributedDataMining
DistrRTgen
DNA@Home
DrugDiscovery@Home
EDGeS@Home
eOn
FreeHAL@home
Gerasim@Home
Goldbach's Conjecture Project
GPUGRID
IBERCIVIS
Ideologias@Home
Leiden Classical
LHC@Home Classic+LHC Test4Theory@Home
Magnetism@home
Malaria Control
Mersenne@home
MilkyWay@home
MindModeling@Home
Moo! Wrapper
mopac@home
Najmanovich Research Group
Neurona@Home
NFS@Home
NumberFields@home
OPTIMA@HOME
Orbit@Home
Pirates@Home
Primaboinca
PrimeGrid
QMC@home
Quake Catcher Network (QCN)
RADIOACTIVE@HOME
Renderfarm.fi
RNA World
Rosetta@home+RALPH@Home
RSA Lattice Siever (2.0)
SAT@home
SETI@home+SETI@home Beta
SIMAP
SlinCA
Spinhenge@home
Sudoku@vtaiwan
Superlink@Technion
Surveill@Home
SZTAKI Desktop Grid
The Lattice Project
uFluids
Virtual Prairie
Volpex
WEP-M+2 Project
World Community Grid
YAFU

Tomasz R. Gwiazda


PanStaszek

Tomaszu, oddałeś głos na lipiec ? Bo Poem wtedy z lodówki wyjdzie.  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Arthusp

A tak mi się skojarzyło:

Andropow, jeszcze jako szef KGB, zwierzał się najbliższym:
- Kiedyś zlikwiduję te idiotyczne strefy czasowe. Ileż to kłopotów!
Dzwonię do Pekinu z gratulacjami z okazji wyboru Deng Xiaopinga, a tam mówią:
"To było wczoraj!". Dzwonię do Watykanu z kondolencjami po zamachu na papieża, a tam pytają: "Jaki zamach?!".

Troll81


Ufol

Zagłosowałem na Simap i gorąco namawiam do tego wszystkich. W dniach 1-8 maja 2012 roku odbędzie się wyścig, mamy spore szanse na sukces jak byśmy się zmobilizowali.

Szopler

SIMAP wielu z nas liczy i tak. Na PM się toto nie nadaje bo ma próbki przez tydzień, a co przez pozostałe 3 tygodnie liczyć?

Ufol

Simap, to taki projekt pierwszego tygodnia. Później trzeba się przełączyć na coś innego.

stiven

Ja też tak czy inaczej liczę SIMAPA.

Grzegorz R. Granowski

Zgłaszam PG, najlepiej projekt PPS, łatwo się znajduje tam liczby pierwsze.  :arrr:

GRG

lukaszja

#49
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 17 Kwiecień 2012, 23:10
Zgłaszam PG, najlepiej projekt PPS, łatwo się znajduje tam liczby pierwsze.  :arrr:
W sumie to mógłbym odpocząć od WCG na chwilę ;)
Głosuję za PG!

stiven

Ja już zagłosowałem na PG. A przy okazji Grzegorz - gratulacje wyników. 2. miejsce w świecie w "Top participants by work done in the last 24 hours" i codziennie świeża porcja odnalezionych pierwszaków. Robi wrażenie. Szkoda że komputery masz ukryte i nie da się podejrzeć floty.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: stiven w 18 Kwiecień 2012, 00:47
Ja już zagłosowałem na PG. A przy okazji Grzegorz - gratulacje wyników. 2. miejsce w świecie w "Top participants by work done in the last 24 hours" i codziennie świeża porcja odnalezionych pierwszaków. Robi wrażenie. Szkoda że komputery masz ukryte i nie da się podejrzeć floty.

a proszę, już odsłaniam.

Karlik

Ja głosuję na rozetkę. Wprawdzie lubię WCG, ale rosetta miała już naprawdę długi czas "odpoczynku".
Osobiście widziałbym to tak:
maj - constellation (raczej pewne zwycięstwo)
czerwiec - rosetta (dlatego mój głos już z wyprzedzeniem)
lipiec - WCG (jeden miesiąc dodatkowy przerwy mu nie zaszkodzi)

Grzegorz R. Granowski

 :ahoy:  no cóż, ja przeprowadzę jednak agitację za PG, dobrze byłoby dorzucić kilka - kilkanaście Primów do kolekcji,
oczywiście projekt PPS,

Pozdrawiam,
GRG

ryszard.korczyk

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 18 Kwiecień 2012, 13:04
:ahoy:  no cóż, ja przeprowadzę jednak agitację za PG, dobrze byłoby dorzucić kilka - kilkanaście Primów do kolekcji,
oczywiście projekt PPS,
Pozdrawiam,
GRG
Jaki procent WU statystycznie potrzeba na trafienie? Może to zmotywuje ludzi do choćby niedużego działania, niekoniecznie jak o PM.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: ryszard.korczyk w 18 Kwiecień 2012, 13:34
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 18 Kwiecień 2012, 13:04
:ahoy:  no cóż, ja przeprowadzę jednak agitację za PG, dobrze byłoby dorzucić kilka - kilkanaście Primów do kolekcji,
oczywiście projekt PPS,
Pozdrawiam,
GRG
Jaki procent WU statystycznie potrzeba na trafienie? Może to zmotywuje ludzi do choćby niedużego działania, niekoniecznie jak o PM.


Proth Prime Search tasks
Completed tasks  860980
Credit    13,305,330.29
Primes found    172
Percentage of tests resulting with a prime     0.0200

sknd

Cytat: Karlik w 18 Kwiecień 2012, 11:34
Ja głosuję na rozetkę. Wprawdzie lubię WCG, ale rosetta miała już naprawdę długi czas "odpoczynku".
Osobiście widziałbym to tak:
maj - constellation (raczej pewne zwycięstwo)
czerwiec - rosetta (dlatego mój głos już z wyprzedzeniem)
lipiec - WCG (jeden miesiąc dodatkowy przerwy mu nie zaszkodzi)

dobry pomysł, przekonałeś mnie, zmieniam swój głos z wcg na rozetkę

Szopler

Z mojej strony mała uwaga do legendy... OPTIMA ma próbki, ale tylko na Linuxa :) - właśnie dociągam do checkpointa.

PoznanskaPyra

Moje 8800 cały czas mieli, ale jeszcze nic nie znalazłem. :(
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Na 8800 nic nie znajdziesz. Na GPU liczą się WU typu (Sieve), które są tylko wstępnym przesiewaniem potencjalnych kandydatów na liczby pierwsze. Liczby pierwsze znajduje się w projektach (LLR), ale te w większości są na CPU.

MajkPascal

#60
Cytat: ryszard.korczyk w 18 Kwiecień 2012, 20:26
Na 8800 nic nie znajdziesz. Na GPU liczą się WU typu (Sieve), które są tylko wstępnym przesiewaniem potencjalnych kandydatów na liczby pierwsze. Liczby pierwsze znajduje się w projektach (LLR), ale te w większości są na CPU.

PPS ma niby wersje LLR na GPU ale jest w wersji beta. Komuś udało się zaciągnąć kiedyś jakieś próbki z tego podpodprojektu?

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Cytat: ryszard.korczyk w 18 Kwiecień 2012, 20:26
Na 8800 nic nie znajdziesz. Na GPU liczą się WU typu (Sieve), które są tylko wstępnym przesiewaniem potencjalnych kandydatów na liczby pierwsze. Liczby pierwsze znajduje się w projektach (LLR), ale te w większości są na CPU.

Nie dokońca. Jest podprojekt Genefer. To nie jest sito. Więcej info tutaj:
http://primegrid.com/forum_thread.php?id=3980

Uwaga!
Na tym sprzęcie nie warto liczyć "long tasks (world record search)" bo będą to tygodnie pracy. Ponadto projekt jest ekstremalnie wrażliwy na O/C, temperaturę i inne zakłócenia - jak się ostatnio przekonałem nawet oglądanie filmików na YouTube. Punktuje znacznie słabiej niż PPS Sieve i CW Sieve.

PoznanskaPyra

8800 pracuje na maszynie tylko do boinc-a, bez oc, oglądania filmików itp
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

To to działa i daj znać jakie czasy osiągniesz. Na 430 GT liczy mi ok 58500s. 

mackal

Dotychczas liczyłem sobie hobbystycznie, ale postanowiłem dołączyć się do zabawy wspólnej.

Głos oddaje na Constallation ;)

PoznanskaPyra

Z tym WCG, przesadzacie. Są inne projekty, rzadko liczone, bądź jeszcze nigdy nie liczone.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

ja lubie wucega za to, że bardziej czuję go licząc, ze robię coś dobrego dla ludzkosci, niż np szukając liczb pierwszych  :boing:

PoznanskaPyra

Tylko już 6 razy był liczony, SKB@P powinien policzyć też coś innego, nie muszą być to koniecznie liczby pierwsze.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd


PoznanskaPyra

ehh... Wiem, ale jak B@P ma być czołowym zespołem, nie możemy się tylko na WCG skupiać.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

dlatego mamy demokracje i głosowanie. Agituj :D

migawron

czołowym zespołem jeśli chodzi o punkty raczej na pewno nie będziemy, koledzy z PNT mają teraz taki RAC że przy odrobinie wysiłku i systematyczności dojdą za jakiś czas do World TOP3, czego im szczerze życzę BTW. Natomiast myślę że mamy ambicję żeby być zespołem "pracującym u podstaw" promocji idei BOINC, propagującym wiedzę itd, punkty przy okazji... a w taką politykę liczenie WCG się wpisuje jak najbardziej :-)



PoznanskaPyra

Cytat: migawron w 23 Kwiecień 2012, 00:27
czołowym zespołem jeśli chodzi o punkty raczej na pewno nie będziemy, koledzy z PNT mają teraz taki RAC że przy odrobinie wysiłku i systematyczności dojdą za jakiś czas do World TOP3, czego im szczerze życzę BTW. Natomiast myślę że mamy ambicję żeby być zespołem "pracującym u podstaw" promocji idei BOINC, propagującym wiedzę itd, punkty przy okazji... a w taką politykę liczenie WCG się wpisuje jak najbardziej :-)
Każdy projekt ma idee. Dlatego niemożna ich pomijać.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Bezprym

Wygrywa Constellation!! (w głosowaniu otrzymał o jeden głos mniej niż WCG, ale miał spory kapitał z poprzedniego miesiąca).

CytatKażdy projekt ma idee. Dlatego niemożna ich pomijać.
Właśnie Contellation dostanie swoją szansę po raz pierwszy. W tym roku debiutował też ABC.
WCG jest jedynym projektem który kosi zaraz po wyjściu z lodówki - w pozostałe miesiące trwa zacięta walka pomiędzy projektami  :)

Troll81


Grzegorz R. Granowski

no cóż, mimo wygrania ankiety przez WCG i mimo zamiłowania do liczb pierwszych zmieniłem orintację mocy, aktualnie MilkyWay oraz Yoyo.
zrobiłem też małe zakupy, 2razy 7970,
GRG

Troll81

wow widzę że wytaczasz ciężkie działa....  :respect:

lukaszja

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 23 Kwiecień 2012, 09:56
(...)
zrobiłem też małe zakupy, 2razy 7970,
GRG
Tiiia, małe... :p_arr:

PoznanskaPyra

Malutkie XD Więc co wygrało? Constelation czy WCG?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970