Nowy Superkomputer :)

Zaczęty przez xelexin, 04 Kwiecień 2012, 23:38


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Zbuduja, odpalą, uwierzę. Tako miał mieć i CERN Tako miał miec ITER i jeszcze kilka innych projektów....

Kryniek

Chciałbym go mieć, chociaż na kilka godzin do policzenia BOINCa XD

goofyx

Cytat: Krn w 05 Kwiecień 2012, 08:10
Chciałbym go mieć, chociaż na kilka godzin do policzenia BOINCa XD
A ja nie <- wiesz dlaczego?
Bo w ciągu doby byłbyś w stanie przeliczyć wszystkie WU ze wszystkich projektów jakie istnieją :D

lolek

W ciągu godziny wszystkie serwery projektów by padły i tyle by było z tego liczenia  :whistle:

xelexin

Cytat: Troll81 w 05 Kwiecień 2012, 08:10
Zbuduja, odpalą, uwierzę. Tako miał mieć i CERN Tako miał miec ITER i jeszcze kilka innych projektów....

Troll poczytaj so Actina dała CERNOWI ;)
 


stiven

CytatW budowę SKA zaangażowanych jest 20 krajów, w tym Polska. Koszt przedsięwzięcia oblicza się na 1,5 mld dolarów. Start przewidziany jest za cztery lata

Niesamowite przedsięwzięcie. Megabudżet. Na pierwszy rzut oka.

No to uwaga. Stivenowe obliczenia:

Koszty obsługi polskiego zadłużenia (odsetki od obligacji, koszty ich rolowania i emisji) to 40 miliardów złotych rocznie. Będzie więcej. Gdybyśmy nie byli zadłużeni to w perspektywie 4 lat: 4 lata*40 mld PLN/rok / 3,15 PLN/USD ~ 51 mld USD.
Moglibyśmy sobie postawić 34 takie SKA. Sami! Gdybyśmy...

Troll81

Mi nie chodzi o sprzęt:D a o jego działanie w CERN. Mieli zbudować GRID wykorzystujący maszyny w BOINC. A tymczasem projetk idzie na 10% gwizdka...

xelexin

Właśnie też widzę głupotę. BO u nas sie robi coraz większa bieda w państwie a oni wydaja na klastry obliczeniowe, zamiast łatać dziurę w budżecie..
 


Troll81

To nie tak hop siup. My wydajemy asę ale też kształcimy dzieki temu naszych naukowców w dziedzinie budowy superkomputerów.... a nauka kosztuje... ponadto może sami też zechcemy skorzystac z mocy ich kompa. Np jak nasi astronomowie bedą odkrywac kolejną gwiazdę nowego typu....

Martin Fox

Bo stać na, Polska to bogaty kraj, mamy własne kontyngenty w Iraku i Afganistanie a nie stać by nas było na superkalkulator superkomputer? Nie żartujmy...

Tomasz R. Gwiazda

komenty najlepsze:

CytatCiemna materia?
10 04 na Krakowskim
będzie z bliska
dostępna.

xelexin

roi się w tych czasach od trolli internetowych :/ (bez obrazy Troll81)
 


Kryniek

Cytat: goofyx w 05 Kwiecień 2012, 08:36
Cytat: Krn w 05 Kwiecień 2012, 08:10
Chciałbym go mieć, chociaż na kilka godzin do policzenia BOINCa XD
A ja nie <- wiesz dlaczego?
Bo w ciągu doby byłbyś w stanie przeliczyć wszystkie WU ze wszystkich projektów jakie istnieją :D

No to na kilka minut. Chodzi mi o podbicie statystyk B@P  XD

Cytat: xelexin w 05 Kwiecień 2012, 11:05
Właśnie też widzę głupotę. BO u nas sie robi coraz większa bieda w państwie a oni wydaja na klastry obliczeniowe, zamiast łatać dziurę w budżecie..

A myślisz, że jakby nie wydali na te klastry to załataliby dziurę budżetową? Wątpię - kasa by się rozeszła na boki, i tak nic by z tego nie było, znając tych na górze.