Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

konto w banku.... ale którym

Zaczęty przez Troll81, 07 Kwiecień 2012, 00:31

Troll81

no właśnie. przymierzam się do zmiany konta. Zależy mi by konto było bezpłatne, z możliwością bezprowizyjnych wypłat i płatności kartą na całym świecie. ) złotych za prowadzenie konta i przelewy. Miło by było jakby konto było oprocentowane ale nie musi. Ważny jest dla mnie brak opłat wszelakich. Może polecicie coś od siebie?

Szopler

#1
Nie ma takiego konta - bank musi na czymś zarabiać :P
Np. w ING nie płacisz za konto, przelewy, wypłaty z bankomatów, ALE... za kartę bankomatową/płatniczą 7 zeta miesięcznie jak nie zrobisz żadnej operacji w miesiącu (jak zrobisz to chyba 2 zeta), a za kredytową (jak nie wyrobisz minimum 2400pln wypłat/spłat w roku) to raz do roku obcinają 35 zeta z konta itd...

stiven

Oczywiście że są. Odbijają sobie na kredycie (droższy) albo na oprocentowaniu depozytów (bardziej dziadowskie). Trzeba tylko poszukać i dobrać ofertę do potrzeb.

1. z jakiego zmieniasz?
2. zależy Ci aby coś jeszcze dostać? Kilka banków ma programy partnerskie, w których uczestniczę - chętnie podzielę się nagrodą lub wpłacę jako darowiznę na SK
3. jaki generujesz ruch na karcie w miesiącu?
4. potrzebujesz obsługi kasowej? Jeśli tak to w którą stronę: tylko wpłaty czy wpłaty również.
5. potrzebujesz też konta w walucie? Jeśli tak to jakiej i czy potrzebujesz do niego obsługi kasowej?


xelexin

Ja mam w Aliorze konto poczytaj bo wydaje mi się w miare ok :)
 


stiven

Alior = bardzo dobra obsługa w oddziale w tym gotówkowa w walutach (EUR, USD, CHF, GBP), sprawnie działająca usługa maklerska. Co jakiś czas przyzwoicie oprocentowane depozyty. Niestety opłaty za prowadzenie konta. Częściowo rekompensuje to 50 zł premii dla osoby rekomendującej konto (chętnie przyjmę takową rolę) i 50 zł premii dla osoby zakładającej konto. Mam do nich dużą sympatię ze względu na kompetentną obsługę w oddziele oraz fakt iż na starcie dali mi iPhona za skuteczne polecenie 18 osób (każdy z nich dostał od banku po 100zł i dodatkowo ode mnie swoją dolę za srajfona).

AL

Do niedawna mbank był bezpłatny. Teraz jak się nie zrobi transakcji (kartą  na kwotę bodajże minimum 300zł) już kasują za kartę 3zł chyba. No i wypłaty głównie z euronetu z friko - o zagranicy zapomnij.

migawron

w Idea Banku mam konto osobiste, wszystko jest za free oprocz bankomatow poza Polska. minusem jest mala siec oddzialow, jesli komus potrzebna obsluga w oddziale. nie ma zadnych oplat za karte itp



Karlik

W Deutche Banku konto internetowe jest praktycznie za darmo. Praktycznie, bo musisz wykonać raz na miesiąc dowolną operację kartą (choćby wypłacić 20 PLN z bankomatu), jak nie to 5 pln za kartę. Za to wszystkie bankomaty na świecie bez dodatkowych opłat.


stiven

mBank też jestem w programie partnerskim (ale obecnie nie polecam, chyba że ktoś by chciał zostać polecony).

Idea bank, getin online, open online = klony jednego banku. Mam konta we wszystkich + karty + konta oszcz i lokaty. Nie polecam! Tyle problemów co u nich i reklamacji i skarg nie uświadczyłem nigdzie. Notoryczne problemy z najprostszymi sprawami, nic nie działa jak należy i nikt nie potrafi pomóc.
Pieniędzy z przelewu z konta oszczędnościowego na ROR szukali w moim przypadku tydzień, pomogła dopiero skarga do KNF. Ginące z systemu lokaty i środki z kont to codzienność. System w losowych momentach ulega "desynchronizacji" pokazując dziwaczne informacje o stanach kont. Do tego nie potrafią prowadzić rachunków kart kredytowych. Mam 5 wersji historii i żadna nie odpowiada stanowi faktycznemu, reklamacja ciągnie się od sierpnia 2011. Do tego namawiają klientów na złodziejskie produkty "inwestycyjne" typu parte, libra, lukro (czytaj na http://www.wrobieni.org/ ) i bez przerwy wciskają jakieś produkty. Konsultanci kłamią w sposób perfidny i przebrzydły a po zmianach w KNF bank nie boi się nikogo. Unikać jak ognia! Fakt konta są za free i karty też. Tyle, że aktywacja czasem trwa kilka miesięcy a wydanie karty do rachunku rok. Wszystkie trzy klony posiadają atrakcyjnie oprocentowane depozyty.

Tomasz R. Gwiazda

ja ostatnio mialem potrzebe i zalozylem konto w Inteligo
to przebieglo szybko i bezproblemow (umowa, kurier, aktywacja) - ze smiesznych rzeczy to nie mozna miec konta bez karty... na etapie zakladania trzeba wybrac.
konsultant powiedzial ze po uruchomieniu konta po prostu trzeba wejsc i zablokowac karte :D

za to odradzam cokolwiek zalatwiac w banku matce PKO BP, to tylko dla ludzi o stalowych nerwach i duzej ilosci wolnego czasu. Normalnie postarali sie i w poziomie (czasie) obslugi pobili Poczte Polska.

mBank - firmowe i osobiste. mam, konto jak konto

BZ WBK - od dawna posiadam, jedno z najlepszych kont internetowych moim zdaniem. Ja jestem zadowolony, co do oplat to gorzej :D

PoznanskaPyra

Ja mam konto w ing, internetowe przelewy i w ogóle cały system bardzo sprawny. Przelewy wewnętrzne to kwestia ok 15min. Z oszczędnościowego kwestia jednej sekundy. Karta za darmo.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

o ING tez mialem. i to juz po zmianie na "NOWY LEPSZY SYSTEM INTERNETOWY"
takiego badziewa to dawno nie widzialem :) Przy zamykaniu zasugerowalem zeby zajrzeli do BZ WBK i mBank jak sie robi systemy internetowe :D



PoznanskaPyra

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Kwiecień 2012, 17:44
ja ostatnio mialem potrzebe i zalozylem konto w Inteligo
to przebieglo szybko i bezproblemow (umowa, kurier, aktywacja) - ze smiesznych rzeczy to nie mozna miec konta bez karty... na etapie zakladania trzeba wybrac.
konsultant powiedzial ze po uruchomieniu konta po prostu trzeba wejsc i zablokowac karte :D

za to odradzam cokolwiek zalatwiac w banku matce PKO BP, to tylko dla ludzi o stalowych nerwach i duzej ilosci wolnego czasu. Normalnie postarali sie i w poziomie (czasie) obslugi pobili Poczte Polska.

mBank - firmowe i osobiste. mam, konto jak konto

BZ WBK - od dawna posiadam, jedno z najlepszych kont internetowych moim zdaniem. Ja jestem zadowolony, co do oplat to gorzej :D

Moi dziadkowie strasznie narzekają(PKO). To co w innych bankach jest za darmo tam jest za opłatą(internet, karta itp). Nie polecam też tego banku z "bykiem". Miałem tam takie specjalne konto w dolarach, założone jak się urodziłem. Oprocentowane beznadziejnie i do tego po wyjęciu z niego kasy, pani nie zamknęła tego konta, mimo wyraźnej prośby. I po roku przyszło zawiadomienie o odsetkach.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Kwiecień 2012, 17:56
o ING tez mialem. i to juz po zmianie na "NOWY LEPSZY SYSTEM INTERNETOWY"
takiego badziewa to dawno nie widzialem :) Przy zamykaniu zasugerowalem zeby zajrzeli do BZ WBK i mBank jak sie robi systemy internetowe :D
Ja nie narzekam, wszystko tak jak powinno być.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

w PEKAO SA tez mialem, moje pierwsze :) I tez po zamknieciu konta po 5-6 latach przyszlo pismo windykacyjne ze 200zl mam nieuregulowane za prowadzenie konta i wydawanie kart tyle ze w ciagu tych 5-6lat nie otrzymalem ZADNEJ korespondencji z banku <lol>



PoznanskaPyra

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Kwiecień 2012, 18:08
w PEKAO SA tez mialem, moje pierwsze :) I tez po zamknieciu konta po 5-6 latach przyszlo pismo windykacyjne ze 200zl mam nieuregulowane za prowadzenie konta i wydawanie kart tyle ze w ciagu tych 5-6lat nie otrzymalem ZADNEJ korespondencji z banku <lol>
Czyli nie byłem jedyny.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

wracajac jeszcze do BZWBK

mam konto24 ktore juz nie jest dostepne, i mam zamiar zadzwonic i sie dowiedziec co dobrego mi poleca. bo sa tam konta >30 (a ja juz powyzej) i inne, i widze ze zadne mi nie pasuje :D


co do samego konta to mam tam ROR, Konto Oszczednosciowe, Lokate + konto do ktorego jestem wspolwlascicielem (widoczne u mnie) dodatkowo mam w DM BZWBK rachunek i operacje miedzy ROR a DM sa bezplatne i w dodatku natychmiastowe. Dokonuje przelewu na DM, odswiezam i tam kasa juz jest :)

Co do zabezpieczenia to mam konto zabezpieczone Tokenem (nie mam pojecia czy teraz jeszcze takowe wydaja)

Dodatkowo mam do konta podpieta naklejke zblizeniowa Mastercard paypass
oraz internetowa karte kredytowa (niepowiazana z rachunkiem) - taka troche pre-paidowa. wykozystywalem ja do zakupow w Android Market przy uzyciu Google Wallet

ta karte kupowalem przez Allegro (tak sobie BZwbk wymyslil kanal dystrybucji) :) za 1zl
tutaj inne gadgety ktore mozna nabyc
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=17390304
zegarki,breloczki zblizeniowe, karty upominkowe


podobno zdarzaja sie awarie w tym banku... ale jakos ja nigdy nie trafilem na taka, aby mi uniemozliwila przeprowadzenie jakiejs tranzakcji


mysle ze nie znajdzie sie konta ktore spelni wszystkie warunki, jak cos bedzie gratis to na czym innym bank sobie odbije.

PoznanskaPyra

To Ty dawno to konto w ing miałeś, teraz jest tak jak mówisz, przelewy z konta oszczędnościowego to kwestia kilku kliknięć, a karta mastercard z paypas dostałem za darmo i mam ją za darmo. Za płatności kartą dostaje się jakieś punkty, ale nawet nie sprawdziłem co to. Przelew 15 min, np rodzice na moje konto  %) Wewnątrz bankowy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

1,5 roku temu ?

tia za platnosci jakies punkty PayBack sa.. mam to powiazane z Allegro

wewnatrz bankowe to zawsze szybko sa :)

AL

Cytat: stiven w 07 Kwiecień 2012, 16:40
mBank też jestem w programie partnerskim (ale obecnie nie polecam, chyba że ktoś by chciał zostać polecony).

Idea bank, getin online, open online = klony jednego banku. Mam konta we wszystkich + karty + konta oszcz i lokaty. Nie polecam! Tyle problemów co u nich i reklamacji i skarg nie uświadczyłem nigdzie. Notoryczne problemy z najprostszymi sprawami, nic nie działa jak należy i nikt nie potrafi pomóc.
Pieniędzy z przelewu z konta oszczędnościowego na ROR szukali w moim przypadku tydzień, pomogła dopiero skarga do KNF. Ginące z systemu lokaty i środki z kont to codzienność. System w losowych momentach ulega "desynchronizacji" pokazując dziwaczne informacje o stanach kont. Do tego nie potrafią prowadzić rachunków kart kredytowych. Mam 5 wersji historii i żadna nie odpowiada stanowi faktycznemu, reklamacja ciągnie się od sierpnia 2011. Do tego namawiają klientów na złodziejskie produkty "inwestycyjne" typu parte, libra, lukro (czytaj na http://www.wrobieni.org/ ) i bez przerwy wciskają jakieś produkty. Konsultanci kłamią w sposób perfidny i przebrzydły a po zmianach w KNF bank nie boi się nikogo. Unikać jak ognia! Fakt konta są za free i karty też. Tyle, że aktywacja czasem trwa kilka miesięcy a wydanie karty do rachunku rok. Wszystkie trzy klony posiadają atrakcyjnie oprocentowane depozyty.

Hmm miałem open online z kartą kredytową - zlikwidowałem dopiero niedawno tylko dlatego, że chciałem mieć lepszą zdolność przy hipotece. Do tego momentu nie miałem w/w problemów. Wysokie oprocentowanie lokat i bezpłatne wypłaty z bankomatów były kuszące - dlatego się skusiłem. Nawet zwroty za płatności kartą przez jakiś czas w promocji były. Jeśli o mnie chodzi - to mogę polecić i nie żałuję, że miałem to konto.

W Pko bp miałem swoje pierwsze konto - oj sporo zdrowia mnie to kosztowało i czasu. Samo zamknięcie konta kosztowało mnie ponad 4 godziny spędzone w oddziale - panie sprawiały wrażenie jakby to pierwszy raz w życiu robiły. Do tego fatalne oprocentowania jak na tamten czas - nikomu tego banku nie polecam.

gregre

odradzam Kredyt Bank,
polecam Eurobank
tak po prostu ;)

AL

Eurobank - przerabiała moja żona. Już nie ma w nim konta z powodu wysokich opłat za co tylko się da i problematycznej obsługi.
Mam jeszcze jakieś stare konto w Polbanku - z czasów kiedy było całkiem bezpłatne i mieli fajne lokaty, ale ich bankowość internetowa - to wytwór szatana - gorszej na polskim rynku nie widziałem - stanowczo odradzam. Eurobanku też nie polecam.

Martin Fox


stiven

Eurobank - jedyna* opłata to za kartę debetową 1,95zł. Zwracana na koniec miesiąca pod warunkiem wykonania 3 transakcji na dowolną kwotę. W zamian za to wypłaty ze wszystkich bankomatów za free. Na obsługę w oddziale nie narzekam. Konto można założyć w oddziale w 10 min, wszystko aktywne natychmiast do tego działająca karta debetowa od ręki (niespersonalizowana). Jak ktoś się uprze to może dostać tokena sprzętowego za 2 zł / miesiąc ale nie jest to obowiązkowe.

* - prowadzenie konta darmowe pod warunkiem zaksięgowania w ciągu miesiąca 1000 czy tam 1200 zł przelewów przychodzących z innych banków. Może być na raty.

Troll81

Aktualnie posiadam konto w BZWBK. Za wypłatę kasy z bankomatu euronet szarpią mi 5 zeta z konta. Posługuję się kartą maestro i mnie to wystarcza. Miesięcznie wypłat kartą idzie 300 co najmniej a na pewno sporo więcej.

No sorry ale to że mnie szarpią za wypłaty to lekki syf. W innych bankach widzę że maja nawet ROR oprocentowane (nie żeby mi zależało ale jednak) i wypłaty we wszystkich bankomatach za free oferują co poniektórzy. Fakt ze jestem klientem BZWBK od 12 lat nie wiąże się z żadnym bonusem, a uważam że powinny być bonusy za lojalność.

Tomasz R. Gwiazda

Trollu: takie i moje zdanie i odczucia jako wieloletniego klienta tego banku
ale raczej zmienic nie zmienie :)

bede dzwonil i narzekal im :D

stiven

Głosować nogami. Wolny rynek, banków do wyboru do koloru.

Do obrotów (transakcji) zwalniających z opłaty za kartę banki liczą operacje bezgotówkowe czyli płatności w sklepach i w necie. Wypłaty w bankomatach obcych są dla nich deficytowe i jeśli już ktoś ma je liczyć to tylko w kategorii takiej że np pierwsza za free a kolejna płatna. Bankomaty są deficytowe - bank płaci właścicielowi bankomatu, na transakcji w sklepie zarabia - interchange fee.

Troll81

wiesz.. mnie akurat buja na czym bank chce zarobić. dla mnie ważne ile ja płacę.

stiven

Napisałem to w nawiązaniu do pytania 3. z mojego pierwszego wpisu w tym wątku. Mało precyzyjnie zapytałem o ruch na karcie a wbrew pozorom to ważne. Jeśli kartę używasz tylko w celu wypłat z bankomatu to kilka "darmowych" banków Ci odpadnie. Np eurobank (3 transakcje bezgotówkowe), mbank (100zł płatności kartami).

Tomasz R. Gwiazda

CityHandlowy sie reklamuje ze kozystanie z bankomatow na calym swiecie za free

krzyszp

Miałem się nie wypowiadać w tym wątku (bo co mogę wiedzieć), ale mnie szokujecie :shame:
Opłata za konto?
Opłata za wypłaty z bankomatów?
Opłata za płatności kartą?

To wszystko, bo bank ma koszty???
Ludzie, bank dostaje co miesiąc WASZE pieniążki na konto i nimi obraca (dopóki ich nie wydacie)!
Wiem, że trochę off-top, ale ja mam zero takich opłat w UK w każdym banku, a opłata za pobranie pieniędzy z bankomatów obowiązuje tylko w małej ilości bankomatów przy stacjach benzynowych na autostradach (i tylko w bankomatach jednej firmy)! Poza tym jednym przypadkiem wybieram kasę z bankomatu każdego banku na terenie UK za darmo, a za granicą płacę 1.56GBP za operację...

Polska to dziwny kraj...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2012, 12:56
Wiem, że trochę off-top, ale ja mam zero takich opłat w UK w każdym banku
I to chyba wystarczy za całą odpowiedź - ale jak tłumaczę ludziom, że w polandii się okrada ludzi na każdym kroku, to nie wierzą...

stiven

Okradają bo się ludzie dają okradać. Teściowa od kilkunastu lat płaci za prowadzenie konta i wypłaty w obcych bankomatach. Do tego co 2 lata za wydanie nowej karty. Czemu? Czasu ma dużo banków w mieście też sporo więc jest w czym wybierać i przebierać. Bo się przyzwyczaiła. No to ją wykorzystują.

Troll81

dlatego ja własnie chcę zmienić bank....

kempler

Obecnie posiadam konto w Citi handlowy i jest ok. Wcześniej miałem w mBanku. Nie potrafili rozpatrzyć jakoś sensownie mojej reklamacji o wysyłkę dokumentów pod zły adres a potem nie potrafili 2-krotnie dostarczyć mi karty kredytowej. Ciągłe odsyłanie na infolinię która nic nie potrafi sensownie załatwić. Podziękowałem. Mam jeszcze żubra, ale tam mam kredyt więc trudno coś więcej mi się wypowiedzieć. Jeśli obsługa klienta jest taka sama jak załatwianie kredytu mieszkaniowego to strach się bać :)
Ja po przejściach z mBankiem postanowiłem wybrać bank który ma oddziały bo "oddziały" mBanku to jakaś porażka.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

po pobieżnym przejrzeniu rynku kont zostało dwóch rywali. DB i Alior. ma ktoś u nich konta? jak wygląda obsługa przez internet? Ponoć w DB trzeba jakaś karte zkodami nosić ze sobą i w razie przelewu internetowego wklepywać jakieś śmieszne kodu z tej kartki, no i ponoć przelewy idą strasznie długo....

Tomasz R. Gwiazda

nie mam w zadnych z tych dwoch, ale powiem tyle "nie idz do niemca" :)


Karlik

Troll: w DB są normalne hasła smsowe. Jedyna niedogodność dla kogoś to może być ograniczenie na hasło (tylko cyfry i tylko określona liczba tychże). Co do przelewów to czasem trzeba uważać przed weekendem, bo są robione tylko w godzinach księgowania, nawet pomiędzy własnymi rachunkami.

stiven

Alior - serwis działa poprawnie i sprawnie. Do autoryzacji smsy (otwieranie rachunków walutowych, kont oszczędnościowych, usług maklerskich też). Zwróć jednak uwagę na niemałe opłaty za prowadzenie konta i kartę (da się ich przykrość zmniejszyć gdy konto założysz z polecenia - dostaniesz 50zł). Warty odnotowania jest fakt iż alior nie uznaje czegoś takiego jak 3 sesja przychodząca elixiru. Księguje to jako D+1 z rana albo nawet tuż po nocnym naliczaniu odsetek z lokaty nocnej.