konto w banku.... ale którym

Zaczęty przez Troll81, 07 Kwiecień 2012, 00:31

Troll81

eeee alior ma za darmo sporo rzeczy

bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
bezpłatne przelewy internetowe;
bezpłatne prowadzenie rachunku;

tylko karta jest płatna 5 pln miesięcznie

stiven

+4 zł jeśli Alior nie jest Twoim "głównym bankiem"  :wth:

Jakby co to:
CytatTylko do 23 kwietnia br. 50 zł premii dla osoby rekomendującej konto i 50 zł premii dla osoby zakładającej polecane konto!

Tomasz R. Gwiazda

ja moge komus "polecic" Inteligo, nie mam pojecia co dla polecajacego i co polecanego jest :) bo nie sadze ze ktos by chcial :D

Troll81

szukam głównego banku więc nie jest to duży problem ale i tak wkurza mnie ze trzeba coś płacić....

Gołąbpocztowy

Od siebie polecam db bank. Darmo wszystko (jedna operacja kartą w miesiącu inaczej 5 zł za kartę - wypłaty z bankomatów się liczą tak samo jak płatności w sklępie na kwotę 1 zł). Wszystkie bankomaty free i tak samo sprawdzanie salda w nich. Jedyne co wkurza to, że przelewy tylko od 6-18 pon-pt nawet wewnętrzne ale da się z tym żyć. A i konto można założyć tylko przez internet tj. wysyłają kuriera z umową - karta już jest w drodze normalną pocztą.

KrzychuP

ja korzystam z mBanku i jestem zadowolony
jedyne opłaty, którymi jestem "niepokojony", to:
- 1zł za wszystkie zlecania stałe
- 2zł za kartę MasterCard (z PayPass'em), jeśli przypadkiem w danym miesiącu suma operacji bezgotówkowych (zakupy w sklepach) będzie mniejsza od 100zł (mała kwota w porównaniu z innymi bankami)

Podstawowe bankomaty to sieci: Euronet, BZ WBK, Ecard, Cash4you. Mi to całkowicie wystarcza, a usługa darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów to 5zł/mies.
99% spraw załatwiam przez internet/telefonicznie.
Miałem u nich kredyt gotówkowy i mam odnawialny. Żadnych problemów z formalnościami (załatwiane w mPunktach (coś w rodzaju mini-oddziału)).
Dużo mają też programów partnersko-rabatowych.

Troll81

a w oddziale niemozna założyć??

Tomasz R. Gwiazda

mBank nie ma oddzialow :)
tak zasadniczo...

Troll81


stiven

W mBanku jestem od początku jego istnienia. Kiedyś wzór konspekt. Obecnie poziom niekompetencji pracowników jest tak porażający że w głowie się nie mieści.
Wszystko działa znakomicie do momentu kontaktu z czynnikiem białkowym (konsultant), konieczności prowadzenia korespondencji papierowej lub zgłoszenia reklamacji. Kombinują z taryfą opłat i prowizji co chwila wprowadzając nowe zasadzki oraz integrację systemu transakcyjnego z... facebookiem  :fright:

Przez wszystkie lata w programie partnerskim zarobiłem kilka tysięcy złotych, teraz podwyższyli nawet prowizję ale NIE POLECAM!

Karlik

Troll: najtańsze konto (dbNet) można tylko przez Internet (przynajmniej tak było jak ja zakładałem). W oddziale możesz założyć inne rodzaje konta, ale one mają już jakieś opłaty.

stiven

A EuroBank czemu został odrzucony? Opłata za prowadzenie konta przy braku przychodzącego przelewu?
Za kartę jest 1,95zł zwracane po 3 transakcjach (dowolna kwota) a doić można wszystkie bankomaty bez prowizji. Ma to co Alior oprócz... usługi maklerskiej, kont w walucie i sprzedaży złota w oddziale. Jeśli ma to być główne konto to oba warunki zostaną spełnione i konto będzie zupełnie za free vs alior za 5zł.

Troll81

chodzi co o konto online?

http://www.comperia.pl/szczegoly-konta-osobiste-ror,143-ror-1-1-1-1000-1-0-10-0-0-10-0-3-0-1-10-20-20-28-----1--3-1.html

czy classic?

bo oba zgarniaja prowizję za wypłatę kasy za granicą....

stiven

Nie podałeś tego w swych wymaganiach. XD Patrz dzięki Tobie zwróciłem na to uwagę.

Troll81

Cytatbezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;

Tobas

Podbijam wątek - tym razem dla Fundacji.

Mamy na oku BZWBK - opłata 10zł / mc

http://mim.firmy.bzwbk.pl/przewodniki/toip/taryfa-oplat-i-prowizji.html

Zanim ktoś napisze, że w xBanku jest za darmo, to niech się upewni czy otwierają rachunki fundacjom.

Kto siedzi w temacie niech się wypowie. Sprawa pilna!

Troll81

http://www.rachunki-bankowe.com.pl/konta-dla-firm/ranking-kont-dla-firm/
konta dla fundacji działaja chyba na takich samych zasadach jak dla innych osób prawnych...

http://konta-firmowe.mybank.pl/

Tobas

Chyba

Otwórz w mbanku konto dla Fundacji czy innej osoby prawnej.

Wszystkie (?) darmowe konta są dla działalności gospodarczych i spółek cywilnych,
nie dla osób prawnych (czyli m. innymi fundacji)

Konkrety Trollu!

Troll81

jak dla mnie konto firmowe to konto dla osoby prawnej..... bo spółka cywilna czy działanośc gospodarcza moze być robiona na zwykłym RORze.

migawron

sprawdziłem u źródła, IDEA BANK ma konta dla spółek, fundacji, stowarzyszeń itp. za darmo.

do założenia wystarczy:

1.   Odpis z KRS
2.   Statut




Tobas

Brzmi super.
Właśnie o takie coś chodziło

- prowadzenie za darmo
- przelewy za darmo
- dodatkowe rachunki za darmo

Dzięki.

migawron

jest tylko jeden minus - nie ma rachunków walutowych, co utrudni ewentualne zagraniczne zbiórki na czujniki R@H



Tobas

Chyba nie do końca - bo 99% zbiórek zagranicznych przejdzie przez PayPal.

krzyszp

Cytat: Tobas w 03 Lipiec 2012, 12:54
Chyba nie do końca - bo 99% zbiórek zagranicznych przejdzie przez PayPal.
No właśnie nie, ostatnia zbiórka to 90% (albo i lepiej) to przelewy na konto walutowe GRID'a...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

migawron

małe uszczegółowienie - na konto w PLN w mogą wpływać przelewy z zagranicy w walutach obcych, będą one przeliczane na PLN po kursie banku z danego dnia. Jeśli pieniądze mają być później wydane w PLN, to nie ma dużego problemu, bo spread i tak trzeba by było zapłacić, gorzej jeśli potrzebowalibyśmy zrobić zakupy w euro, wtedy płacenie spreadu dwa razy jest bez sensu.


Inna beczka to prowadzenie ksiąg rachunkowych Fundacji, macie jakąś ogarniętą księgową? Bo fundacje mają obowiązek prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych, tak jak spółki z o.o. czy S.A. A to są spore koszty (ja mam u siebie za 490 netto/mc)



krzyszp

1. Wiem o przewalutowaniu itd. Problem w terminie wykonania tego i właśnie kursie banku (często bardzo niekorzystnym) przez wielki spread. Grid wykorzystywał serwisy internetowe do przewalutowania co dało oszczędności na poziomie ok 200 euro (o ile dobrze pamiętam) przy całej kwocie.
2. Tak, księgowa jest.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

migawron

http://www.ideabank.pl/waluty

IB ma stały spread na poziomie 3 procent  :bad:. Z tego co się dowiedziałem przed chwilą, nie ma za to opóźnienia w księgowaniu przelewów zagranicznych.  :p_arr:



krzyszp

TRZY PROCENTY???
Pogieło ich???
Toż zwykły kantor będzie lepszy...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

i idea jest darmowa, ale tylko w określonych warunkach - proponuje za każdym razem przeczytać pełną tabelę opłat, bo się np okazuje, że przelewy za 0pln, ale to tylko pierwszy przelew w miesiącu, karta za darmo? tylko jeśli co miesiąc będzie się nią posługiwało za min. XXX PLN i tak ze wszystkim...

Tobas

Podbijam bo mnie mBank wkurzył i zdecydowałem się na zmianę.

Co polecacie ze spełniających poniższe kryteria:

- karta darmowa
- rachunek darmowy
- wszystkie przelewy darmowe
- zlecenia stałe darmowe
- wszystkie bankomaty darmowe
- subkonta darmowe

Nie chcę żadnych kredytów i kart debetowych (kredytowych), więc to może kosztować

Normalny ROR z wygodnym dostępem do przelewów potwierdzanych sesemesem (darmowym)

Aha i żeby wszystkie payu / płatności / sklepy to obsługiwały 24h

W zamian mogę im regularnie wpłacać jakąś (niewielką) kwotę co miesiąc,
ale nie mam zamiaru utrzymywać minimalnego salda na jakimś poziomie.

Jest taki bank?

Szopler

Nie ma takiego banku...

ING bierze co miesiąc 7 zeta za obsługę konta i kartę bankomatową...
Opłaty za przelewy nie istnieją, SMSy przychodzą ale tylko przy większych przelewach, albo przelewach które system zakwalifikuje jako podejrzane.
Zleceń stałych nie mam.
Bankomaty darmowe - ING i Euronet, ale już wypłacając z bankomatu innego banku może być różnie (chyba że w ciągu ostatnich lat się coś zmieniło).
Subkonta - nie wiem :/
Minimalnego salda nie ma.

Bezprym

Zerknij na Inteligo... Spełnia większość punktów (nie ma wszystkich bankomatów darmowych, ale PKO, BZWBK i eService - ich jest dużo; na pewno usługa z SMS nie jest bezpłatna).
Mam tam konto 9 lat i nie było jak dotąd żadnych problemów... Słabo oprocentowane są lokaty, ale można je założyć w innym banku.

Tomasz R. Gwiazda

BZWBK

wg mnie najlepszy system do obslugi przez neta (porowanie mam z mbank, inteligo, ing) i wszystkie te w porownaniu do BZWBK to zart.
ale nie ma tak rozowo...
wyplata z bankomatow nie swoich kosztuje 5zl
oplata za konto jakas jest i przelewy tez
pakiet sms/mail - kozystalem ale zrezygnowalem, bo wkurzala mnie ilosc tego.  (3 sms/maile na tranzakcje, akceptacja, ksiegowanie, obciazenie konta)

Karlik

Mi bardzo odpowiada dbNet z deutche banku. Wszystko darmowe, jedynie musisz wykonać dowolną transakcję kartą (choćby wypłacić 20PLN z bankomatu) w ciągu miesiąca (inaczej chyba 5 PLN). Opłat za przelewy i prowadzenie konta brak, wszystkie bankomaty na świecie darmowe, operacje potwierdzane kodem smsowym. Jedyne co to nie ma obsługi 24h (tzn. zlecenia możesz dawać, ale niestety wykonują je tylko w godzinach księgowania) - czasem może być dość spory mankament.

Tobas

Inteligo miałem, nie chcę. Jak przyjdzie coś załatwić to trzeba stać w kolejce jak na poczcie. (PKO BP)
BZWBK mam firmowe i żona ma osobiste (chce zmienić) - za drogie.

Powiadomienia o wpłatach nie muszą być na sms, najlepiej jakby były na maila.

Dzięki za cynk z Deutsche Bank - zaraz sprawdzę - czekam jeszcze na propozycje.

Troll81

Ja mam konto w DB. Uciekłem z BZWBK. System obsługi przez WWW mają wg mnie lepszy od BZWBK ale to moje odczucie.