Czy jest możliwość wypalenia płyty z dowiązaniami twardymi na niej?

Zaczęty przez ReallyGrid, 11 Kwiecień 2012, 18:38

ReallyGrid

Siema kamraci

Chodzi mi o dowiązania twarde. Zrobienie ich na dysku czy to pod Linuksem czy Windowsem jest dziecinnie proste ale czy jest możliwość zrobienie takich dowiązań na płycie DVD+R? Czy system plików na takiej płycie obsługuje je? Ewentualnie jak zrobić je (o ile można) w pliku ISO i taki plik poprawnie wypalić?
Dodam że używam programu CDBurnerXP ale jeżeli będę musiał użyć innego to nic się nie stanie.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Cyfron

co to są "dowiązania twarde" ? (nadmieniam tylko, że ja się nie znam  %) )

armar


Troll81

Chyba w ogóle nie obsługuje dowiązań.... wszak to nośnik wymienny i jako taki w żaden sposób by tego sensownie nie wykorzystał....

ReallyGrid

Jeżeli miałeś na myśli dowiązania między zbiorem na płycie a na dyskiem twardym to się zgodzę. Ale chodziło mi o dowiązania wyłącznie na płycie.
Mam kilkadziesiąt video-tutoriali i chciałbym je wypalić w pierwszym katalogu na płycie wg jednego klucza (nazwami kat. byłyby poziomy zaawansowania do opanowania materiału z tutka), a w drugim wg klucza tematycznego (kat. o nazwach np. modelowanie, oświetlenie, animacja, rigging, sculpting, etc.). A nie chce mi się wypalać dwóch płytek, a nagranie każdego pliku dwukrotnie przekracza rozmiar płyty.
No cóż. Zostaje jeszcze nagranie na dwuwarstwowej.
Dzięki za odpowiedź. Podejrzewałem, że się nie da bo szukałem w Necie odpowiedzi na ten problem i nie znalazłem.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Troll81

ale nigdy nie wiesz jak dana płyta zostanie zamontowana.

Nie łatwiej walnąć obraz dysku i oddac kompresii a na płycie dvd wypalic tylko plik? Taki plik (gdyby na przykład był VHD) mógłby z powodzenim być montowany w windowsie i widoczny jako logiczny dysk twardy. Kichasz wtedy na ograniczenia formatu płyty itp, bo wewnątrz pliku masz normalny NTFS/FAT32/EXT2/EXT3....