Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Phenom na AM2

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 13 Kwiecień 2012, 15:18

PoznanskaPyra

Czy na zwykłe AM2 można phenoma zaparkować? FSB da radę?
Płyta to MCP78PVM oraz GeForce6100sm
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Pewnie będzie zależało od tego, która to REV i co jest po myślniku po PVM. Szukaj na stronie producenta/w instrukcji. Jeśli masz ją fizycznie u siebie to był taki zwyczaj, że na laminacie pisali Phenom CPU o ile dało się go wepchnąć. Po upgrade biosu różne cuda widziałem na płytach am2. Problemem może być jednak nie tylko bios ale i gniazdo, które nie wytrzymuje na dłuższą metę dostarczania potrzebnej mocy.

ryszard.korczyk

Te płyty które dostałeś mogą nie uciągnąć mocnych procesorów, jedna z nich była phenomem wykończona ;). Ja bym tam coś 2x najwyżej wkładał.

PoznanskaPyra

No ja chciałem jakiegoś phenoma x2 dać.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Tu: http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&TypeID=32&DetailID=685&DetailName=Feature&MenuID=20&LanID=0#fragment-SPEC
się nie chwalą jakoby Phenoma mogła poradzić. Na siłę bym nie kombinował bo ona chyba 95W nie jest w stanie zapodać do proca. To chyba ta płyta?

Phenom x2 a Athlon x2 różnicy dramatycznej nie ma w wydajności a z dostępnością Athlonów na rynku chyba łatwiej, cena niższa. Więc czy jest sens?

lolek

Ale skoro radziła sobie u Ryszarda z x4 to tym bardziej x2 powinna pociągnąć. Zawsze też można zaryzykować i spróbować odpalić Athlona II x2  ;)

stiven

W sumie to nie wiem co tam na niej chodziło. Mądrkuje się tylko na podstawie tego co producent na stronie ujawnił :boing:
Że da się wsadzić coś więcej to nie wątpię. Czy to BOINCA wytrzyma na dłuższą metę i będzie działać stabilnie - niekoniecznie.
Do tego sprzętu do testów na podorędziu nie ma więc ja osobiście kierowałbym się ceną i dostępnością.

Athlon II x2 to koszt 180 a Athlon x2 60 zł. Przynajmniej po tyle rok temu swojego 4800+ sprzedawałem.
Kupić II x2 albo Phenoma tylko po to aby się przekonać, że nie działa albo, że zakatuje płytę - pomysł fajny jeśli ma się dużo czasu, wolnych środków i sporo chęci do eksperymentów.
Ja od pewnego czasu mam inne podejście więc wybaczcie.

ryszard.korczyk

Daj mi parę dni, a coś postaram się zorganizować za free.

PoznanskaPyra

Super by było. Btw. twój foxconn mnie ugryzł, kondensator nie chciał puścić, a jak w końcu wyszedł to łapa mi odskoczyła i o radiator skóra rozdarta.

PS.Ta płyta foxconn ma celowo wyłamane zaciski pamięci? Czy przez przypadek?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Co do zacisków pamięci to nic mi nie wiadomo.

PoznanskaPyra

Są wykruszone i nie wiem czy specjalnie, z powodu nie działającego slotu, czy się po prostu złamały.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970