Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

problemy z einsteinem

Zaczęty przez ksobier, 24 Listopad 2006, 13:02

ksobier

Ostatnimi czasy pojawiają się problemy (przynajmniej ja je miewam) z kontaktowaniem się z projektem einstein@home. Moje próby otwarcia strony einsteina także kończą się niepowodzeniem. Czy coś nie tak dzieje się z projektem, czy to tylko przejściowe problemy?? A może za szybko przetwarzamy dane? ;)
rzysztof Sobierajski / ksobier

KrzychuP

Ja do dziś nie miałem żadnych problemów z otwieraniem strony Einsteina. No właśnie, do dziś.  :(
Zero reakcji...

AL

Wiadomości z shotboxa BOINCstats:
CytatThe einstein@home project is currently offline due to a filesystem failure. The project will likely be down for at least half a day.
CytatMessage from Bruce says Einstein should be back up 07. 00 UTC 25/ 11/ 2006.

ksobier

Czy 'system failure' może spowodować, że wartość punktowa zostanie wyzerowana?
rzysztof Sobierajski / ksobier

AL

Cytat: "ksobier"Czy 'system failure' może spowodować, że wartość punktowa zostanie wyzerowana?
Myślę, że jest to bardzo mało prawdopodobne (od czego kopie zapasowe i takie tam).

ksobier

Hmm, 'myślę' i 'mało prawdopodobne' to nie wystarczające zapewnienie. Fakt to tylko punkty BOINC, co jeśli podobne zapewnienia dają nam administratorzy banków internetowych?

Swoją drogą co spowodowało błąd systemu plików?

To taka luźna konkluzja nie dotycząca bezpośrednio Ciebie AL.  :)
rzysztof Sobierajski / ksobier

Mchl

Mieliśmy już projekt, który odzyskał sporą ilość danych po awarii twardego dysku, więc nie sądzę, żeby naszym punktom coś groziło. E@h jest na tyle dobrze finansowanym projektem, że na 100% mają kopie zapasowe bazy danych (głubio by było, gdyby stracili wyniki obliczeń, a przecież siedzą w tej samej bazie co kredytki)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Z tego co pamiętam to kilka projektów miało już wcześniej takie lub podobne problemy i prawie nic tam nie zginęło (w szczególności punkty :wink: ). Jedynymi stratami były tam utraty newsów ze strony głównej czy kilku ostatnich postów na forum.

Mchl

Jak w SZTAKI padł twardy dysk, to udało się tylko kredytki uratować :)
Co prawda dużo było z tym ręcznej roboty po stronie twórców, ale udało się
http://szdg.lpds.sztaki.hu/szdg/forum_thread.php?id=1

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

sourcerer

Witam:)
Nie wiem gdzie to napisac, wiec pisze tu. Mianowicie zainstalowalem sobie nowa ver. fedory i oczywiscie najnowsza ver. boinc-a , niestety rece mi opadly jak chcialem podlaczyc Einstein-a. Menager napisal mi ze :

CytatMessage from server:Platform 'x86_64-pc-linux-gnu' not found

Czy mi sie wydawalo ze kiedys byl Einstein_64 ?

mwandas

Cytat: "sourcerer"Witam:)
Nie wiem gdzie to napisac, wiec pisze tu. Mianowicie zainstalowalem sobie nowa ver. fedory i oczywiscie najnowsza ver. boinc-a , niestety rece mi opadly jak chcialem podlaczyc Einstein-a. Menager napisal mi ze :

CytatMessage from server:Platform 'x86_64-pc-linux-gnu' not found

Czy mi sie wydawalo ze kiedys byl Einstein_64 ?
Niestety ja też tak mam Linux 64bit (Gentoo).

http://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=4245
Z tego tematu wynika, że nie ma wersji aplikacji einsteina dla Linuksa na 64 bit.

Jeżeli chcesz używać Einsteina na 64bit (lub inne aplikacje 32 bitowe), to możesz zainstalować w systemie odpowiednie biblioteki umożliwiające uruchomienie aplikacji 32 bitowych na 64 bit (ale nadal będzie to aplikacja 32 bitowa).

Ja na razie używam BOINC 64 bit, ponieważ zawsze coś szybciej będą się liczyć inne projekty, a w Einstein@home na razie mam sporo punktów. Mam nadzieję, że niedługo będzie dostępna aplikacja einsteina dla Linux 64 bit.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_759789.gif[/img]