Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Jak uruchomić więcej niż jeden WU?

Zaczęty przez Szopler, 16 Kwiecień 2012, 19:48

Szopler

Chodzi mi o opcję bez stawiania wirtualek na których będzie boinc uruchamiający virtualkę z Cern tylko od razu kilka wirtualek Cern chodzących na głównym kompie.

ryszard.korczyk


Szopler

Skoro to i tak wirtualka to nie rozumiem dlaczego miało by się nie dać... dlaczego trzeba odpalać wirtualkę, żeby na niej odpalać kolejną wirtualkę ?! :wacko:

ksysju

#3
Hi

Obecnie w tym projekcie to się chyba nie da.

Po to by się dało są prace i projekt testowy  http://boinc.berkeley.edu/vbox/  (projekt nie przyznaje punktów)

Czemu się teraz nie da ? Podejrzewam ,że virtualka z cern, na sztywno zajmuje jakieś zasoby kompa i jak już jedna pracuje to kolejna się wywala ( nie pamiętam już  z jakim komunikatem, bo próby z kolejnym boincem na innym porcie robiłem).

ksysju

Troll81


Agbar

Cytat: ksysju w 17 Kwiecień 2012, 07:07
Obecnie w tym projekcie to się chyba nie da.
Można spróbować uruchomić drugiego klienta BOINC. Problem w tym, że nie wiem jak wrapper wybiera maszynę z którą się komunikuje. Jeżeli po nazwie to klapa.
Jeżeli chcesz liczyć więcej zadań w T4T włącz sobie zadania mt.
Pamiętaj, że maszyna wirtualna pogarsza płynność działania systemu. (Dla OS wygląda to tak, jakby kod VM wykonywał się w trybie jądra, więc zakładam, że znacząco rośnie ilość przejść.)