Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zdobywamy mistrzostwo świata!!!!!!

Zaczęty przez Bober, 30 Listopad 2006, 02:14

?

Nie
9 (100%)

Głosów w sumie: 11

Głosowanie skończone: 01 Grudzień 2006, 11:10

Bober

Nie, to nie o siatkarzach :P

Na początek krótki przegląd projektów, w których możemy stosunkowo szybko zdobyć 1. miejsce na świecie:

1. Renderfarm: nr 1 ma 30 299; B@P 3062  :arrow:  brakuje 27 238

2. RALPH: nr 1 ma 281 487; B@P 250 920  :arrow:  brakuje 30 547
(nie wiem jak często pojawia się cokolwiek do liczenia, więc to może nie być za "szybki" typ)

3. Project Neuron: nr 1 ma 119 014; B@P 52 414  :arrow:  brakuje 66 600  :twisted:

4. VTU: nr 1 ma 139 900; B@P 5407  :arrow:  brakuje 134 493

5. Proteins: nr 1 ma 243 977; B@P 14 911  :arrow:  brakuje 229 066

6. Chess960: nr 1 ma 230 464; B@P 24 472  :arrow:  brakuje 230 464

7. RCN: nr 1 ma 323 407; B@P 36 469  :arrow:  brakuje 286 958
(last but not least - przyznaje tyle punktów ile się żąda co ułatwia sprawę)


Proponuję więc zabawę w walkę o pierwsze miejsce na świecie!!!!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  

Możemy przeprowadzić dyskusję, wybrać projekt kandydata i próbować zachęcić członków drużyny do przyłączenia się do rywalizacji (np poprzez news'a).
Szansa powtórzenia sukcesu, którego raz zasmakowaliśmy w RALPHie jest więc duża - wystarczy odrobina współpracy :P

A nic tak nie przyciąga (nowych członków drużyny również) jak sukces (patrzcie temat "sukces" na naszym forum - 17000 wyświetleń).

Tomislaw

Przy dobrej organizacji jesteśmy w stanie osiągnąć to bardzo szybko  :!:
Przed chwilą próbowałem skierować swój nowy nabytek na Projekt Neuron ale nie mogę się przyłączyć  :cry:
Spróbuję później.



KrzychuP

Też bym się chętnie do Neurona przyłączył  :(

p.s. I tym właśnie postem awansowałem właśnie na Młodszego Liczydłowego na naszym forum ;)

Bober

No tak w Neuronie obecnie jest zablokowana możliwość zakładania kont. Przypuszczam, że to nie jedyny z tych projektów, który jest póki co zamknięty (nie wiem jak z Ralphem i Renderfarm, nie widzę opcji załóż konto).

AL

Od wczoraj w  Proteins można zakładać nowe konta - dałem właśnie info na stronę główną o tym. Jedna uwaga - radzę się spieszyć - bo ich ilość jest pewnie ograniczona!

Tomislaw

Cytat: "AL"Od wczoraj w  Proteins można zakładać nowe konta - dałem właśnie info na stronę główną o tym. Jedna uwaga - radzę się spieszyć - bo ich ilość jest pewnie ograniczona!


Jestem  :!:  :D
Próbki pobrane. Dwie pierwsze już poszły do zmielenia  :wink:  reszta się bardzo powoli zasysa 1,2 KBps.
Wrzuciłem to na liczydło z Crunch3erem. Będzie dobrze  :?:



Bober

Będzie dobrze, ale fakt ten nie będzie miał znaczenia dla przyznanych punktów - jest z góry ustalona ilość punktów za daną jednostkę.

To co, rozumiem, że atakujemy Proteins???

Czy w ogóle nie podejmujemy próby?

Tomislaw

Cytat: "Bober"
To co, rozumiem, że atakujemy Proteins???
Czy w ogóle nie podejmujemy próby?

Jestem za, ale poczekajmy co powiedzą inni. W przypadku aprobaty głównym pociągowym podsypię trochę protein  :wink:



Bober

Oczywiście w dalszym ciągu możemy się nad lepszym kandydatem zastanowić :D

Można umieścić ankietę w tym temacie, a ponieważ nie wiem jak zwracam sie z tą propozycją do Mchl-a

Juras23

A mi wygląda to jak Koordynacja Liczenia - :)

Oczywiście jestem za :)

Bober

Wydaje mi się, że "koordynacja" to było jednak za mocne słowo.
No nikt nikogo do niczego nie ma zamiaru zmuszać.

Poza tym widzę to jako zabawę, może nawet wyzwanie - hasło na zachętę.

@Juras23 a masz może sugestię, który projekt miałby iść na pierwszy ogień?

bartsob5

Cytat: "AL"Od wczoraj w  Proteins można zakładać nowe konta - dałem właśnie info na stronę główną o tym. Jedna uwaga - radzę się spieszyć - bo ich ilość jest pewnie ograniczona!


ja i tak jestem najlepszy... przeczytalem tego newsa, to odrazu na strone i zakladam konto... wciskam guzik "konto z podanym emailem juz istnieje" se mysle, "co jest?" probuje jeszcze raz... i to samo... no to sie probuje zalogowac, a tu zonk... mam tam konto od 14 lipca (konto nr 160) <mur>  :oops:  :roll:

Mchl

Ja nie chcę zniechęcać bynajmniej, ale w Proteins na 1. miejscu jest L'Alliance Fracophone z RAC ponad 5000 i ponad setką użytkowników... Nie twierdzę, że to nie na nasze siły, ale możemy długo ich gonić... Lepiej poszukać czegoś realniejszego... to znaczy z krótszym czasem oczekiwanego sukcesu ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "Mchl"Ja nie chcę zniechęcać bynajmniej, ale w Proteins na 1. miejscu jest L'Alliance Fracophone z RAC ponad 5000 i ponad setką użytkowników... Nie twierdzę, że to nie na nasze siły, ale możemy długo ich gonić... Lepiej poszukać czegoś realniejszego... to znaczy z krótszym czasem oczekiwanego sukcesu ;)

Jak zwykle nie wierzysz w nasze możliwości :wink:  A już tyle razy Cię zaskoczyliśmy. A tak na poważnie to poinformowałem o możliwości tworzenia kont w proteins - bo zauważyłem w paru miejscach (na BOINCstats w szczególności), że było ogromne zainteresowanie osób-które chciały się zapisać do tego projektu. Póki co to ścigamy się z MadMan'em o pierwsze miejsce w w drużynce - no i w Polsce przy okazji.

Juras23

Cytat: "Bober"Wydaje mi się, że "koordynacja" to było jednak za mocne słowo.
No nikt nikogo do niczego nie ma zamiaru zmuszać.

Poza tym widzę to jako zabawę, może nawet wyzwanie - hasło na zachętę.

@Juras23 a masz może sugestię, który projekt miałby iść na pierwszy ogień?

Ja też to widzę jako zabawę, i nie twierdzę, że koordynacja była zmuszaniem - raczej tak jak tutaj przekierowaniem mocy z jednych do drugich projektów.

Nie mam w tej chwili zdania w który projekt przenieść "wolne" moce, wybierzcie sami. Osobiście jestem już  w 12 projektach i skutecznie nie jestem bardzo dobry w rzadnym z nich, ale grupowo udaje mi się utrzymać RAC około 700 - wszystko dzięki beznetowcom z resztą.

dajcie projekt to dołącze ze dwa beznetowce do niego.

Zauważyłem, że więcej niż 3-4 beznetowcami już się trudno zarządza - jeśli mają szybko liczace się jednostki - dlatego lepiej mieć dużo beznetowców z dużymi projektami - CPDN, BBC czy SETI BETA.

Ogólnie życzę sukcesu w pierwszych miejscach. !!!!

Bober

Cytat: "Mchl"Ja nie chcę zniechęcać bynajmniej, ale w Proteins na 1. miejscu jest L'Alliance Fracophone z RAC ponad 5000 i ponad setką użytkowników... Nie twierdzę, że to nie na nasze siły, ale możemy długo ich gonić... Lepiej poszukać czegoś realniejszego... to znaczy z krótszym czasem oczekiwanego sukcesu ;)

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :P

Mój typ - Rectilinear Crossing Numbers

Łatwiej też może się udać w Chess960...chociaż sytuacja podobna do Proteins.

Chyba najłatwiej byłoby w VTU, ale z tego co się zorientowałem ten projekt liczy, żeby liczyć...póki co. To może być mało zachęcający fakt.

marcin20_21

To może faktycznie zrobić mała ankietę, kto na jaki projekt chętny:)

Tzeba by się też zastanowić, w których projektach próbki są rozsyłane na tyle często, żeby być w stanie kogokolwiek dogonić - w szachach np trudno zapchać próbkami komputer non stop :(
url=http://www.puzzlepirates.com/register/welcome.wm?from=r490404][/url]

MadMan

Cytat: "AL"Póki co to ścigamy się z MadMan'em o pierwsze miejsce w w drużynce - no i w Polsce przy okazji.
Uuu, mam 2 miejsce w PL :) Dobrze wiedzieć :> Chyba niezły wynik, tym bardziej że liczę na jednym komputerze tylko, i nie cały dzień. No, to podgonimy nieco...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Bober

Zupełnym przypadkiem zauważyłem, że już jest ankieta :D

Ale nie byłem pierwszy, chętni są =D>

Panowie to może mała próbka naszych możliwości - podwórko krajowe - w Spinhenge@home brakuje nam ok. 6000 do 1. miejsca w Polsce. Jak się uda to pomyślimy co dalej.

Ja już liczę :twisted:

Tomislaw

Cytat: "Bober"
Panowie to może mała próbka naszych możliwości - podwórko krajowe - w Spinhenge@home brakuje nam ok. 6000 do 1. miejsca w Polsce. Jak się uda to pomyślimy co dalej.

Ja już liczę :twisted:

Skąd Wy wynajdujecie te projekty  :D  :?:  

Ja też już pobieram bo materia ciekawa no i za fulareny nie tak dawno był Nobel.



bartsob5

mam jeszcze 12 godzin innych probek, ale juz sie przestawiam:D

AL

---------- 13:04 02.12.2006 ----------

Mam i ja :wink:

---------- 13:36 ----------

Cytat: "Bober"Panowie to może mała próbka naszych możliwości - podwórko krajowe - w Spinhenge@home brakuje nam ok. 6000 do 1. miejsca w Polsce. Jak się uda to pomyślimy co dalej.

Ja już liczę :twisted:
Drobna uwaga - gdyby nie ta mała mobilizacja - to nie walczylibyśmy o 1 ale o 2 miejsce! Jakiś czas temu panowie z POLAND - SetiTeam 2000 wzięli sobie nas na celownik - i już im niedużo brakowało...uff.
Natomiast jeśli chodzi o szanse na mistrzostwo świata - to wydaje mi się, że największe szanse mamy w projekt neutron. Tylko 80K straty a i RAC drużyn przed nami nie jest kosmiczny - słowem przy odrobinie tylko mobilizacji jesteśmy ich wstanie przejść. Póki co liczy tam chyba tylko mój duron 800 i bartsob5 - także jak się nic nie zmieni - to spadniemy za niedługo na 4miejsce na świecie. Jedyny problem jaki tu widzę to - "Create an account
Account creation is disabled" - bo próbek raczej nie brakuje. Obecnie bywa też, że punktujemy najlepiej na świecie w XtremLab - ale tu strata do 1 miejsca to 1,7mln - więc dużo, ale drugie miejsce przy obecnym RACu może paść naszym łupem tak mimochodem za jakieś 2-3m-ce. W tym przypadku największym minusem jest brak dobrego celu tego projektu.

bartsob5

Cytat: "al"Natomiast jeśli chodzi o szanse na mistrzostwo świata - to wydaje mi się, że największe szanse mamy w projekt neutron. Tylko 80K straty a i RAC drużyn przed nami nie jest kosmiczny - słowem przy odrobinie tylko mobilizacji jesteśmy ich wstanie przejść. Póki co liczy tam chyba tylko mój duron 800 i bartsob5 - także jak się nic nie zmieni - to spadniemy za niedługo na 4miejsce na świecie. Jedyny problem jaki tu widzę to - "Create an account
Account creation is disabled" - bo próbek raczej nie brakuje.

jakby co, to moge swoje konto oczywiscie wydzierzawic, tak jakby ;) :P

a wlasciwie, o jakim projekcie mowisz? neuron?

Bober

Cytat: "AL"Obecnie bywa też, że punktujemy najlepiej na świecie w XtremLab - ale tu strata do 1 miejsca to 1,7mln - więc dużo, ale drugie miejsce przy obecnym RACu może paść naszym łupem tak mimochodem za jakieś 2-3m-ce. W tym przypadku największym minusem jest brak dobrego celu tego projektu.

Dlatego mi się wydaje ciekawszy RCN, w którym też można nieźle punktować. Jego wadą jest brak checkpointów, ale jednostki mają już ograniczoną wielkość - max 2 godziny na dobrym procku (u mnie max był 4 godziny). Ale większość pakietów jest krótka.

AL

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "al"Natomiast jeśli chodzi o szanse na mistrzostwo świata - to wydaje mi się, że największe szanse mamy w projekt neutron. Tylko 80K straty a i RAC drużyn przed nami nie jest kosmiczny - słowem przy odrobinie tylko mobilizacji jesteśmy ich wstanie przejść. Póki co liczy tam chyba tylko mój duron 800 i bartsob5 - także jak się nic nie zmieni - to spadniemy za niedługo na 4miejsce na świecie. Jedyny problem jaki tu widzę to - "Create an account
Account creation is disabled" - bo próbek raczej nie brakuje.

jakby co, to moge swoje konto oczywiscie wydzierzawic, tak jakby ;) :P

a wlasciwie, o jakim projekcie mowisz? neuron?
Tak

Tomislaw

Cytat: "AL"
Drobna uwaga - gdyby nie ta mała mobilizacja - to nie walczylibyśmy o 1 ale o 2 miejsce! Jakiś czas temu panowie z POLAND - SetiTeam 2000 wzięli sobie nas na celownik - i już im niedużo brakowało...uff.


Oj bierzmy się panowie bierzmy bo kolesie z SetiTeamu 2000 zaczynają nas podgryzać  :wink:

PS. Zastanawiam się właśnie dlaczego tak mało pań jest wśród nas ? Czyżby nie mogły się dopchać do kompa  :D



Bober

Brawo Brawo Brawo =D>  =D>  

I tak po 6 dniach mamy w Spinhenge@home pierwsze miejsce w Polsce :!:  \:D/

Dziękuję pięknie wszystkim liczącym, zaś w szczególności Tommiemu bez którego trwałoby to dłużej. =D>

Mam teraz gorącą prośbę do Ojca Założyciela  :wink: o ankietę z projektami (niech już będą te z pierwszego posta w tym temacie) i wybieramy, który projekt na świecie atakujemy :!:

Jak się zdecydujemy (powiedzmy, że za tydzień koniec głosowania), to przydałoby się trochę sprawę nagłośnić, co by się jak najwięcej osób do zabawy przyłączyło.

Tomislaw

Dzięki, dzięki
Maszynki już naoliwione czekają kolejnego wyzwania  :wink:  :)



AL

Ja tymczasem przyatakuje w project neuron :wink:

Tomislaw

Cytat: "AL"Ja tymczasem przyatakuje w project neuron :wink:

8O  ...to nie atak... to prawdziwa ofensywa  :!:



Bober

Widzieliście jak się porządnie Amerykanie zmobilizowali?? Seti.USA

A jakie profesjonalne podejście mają...misja, cel, przyrzeczenie, motto... :wink:

Tomislaw

Cytat: "Bober"Widzieliście jak się porządnie Amerykanie zmobilizowali?? Seti.USA

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że na dniach złamią 1M credit/day  :wink:


PS. Czyżby z Chińczyków uszło już powietrze (Team China) :?:  :wink:



Bober

A propos nowego celu. To właśnie dlatego przytoczyłem przykład SETI.USA bo mają misje i cel wyraźnie sprecyzowane na głównej stronie. Może u nas też gdzieś coś takiego przemycić :wink:
A wizja/misja wiadomo jak są ważne w organizacji :wink:

Cel musi być ambitny - pierwsze miejsce na świecie, a co sobie będziemy żałować :P

Co do celu krótkoterminowego, to niedługo w temacie "Zespół B@P" powinna pojawić się ankieta, w której będziemy głosować na 1 projekt, w którym na początek powalczymy (jak tylko Mchl znjadzie trochę czasu)

bartsob5

no nie wiem... jesli mielibysmy wymierzyc jakis konkretny cel w konkretnym projekcie, to czy nie zaprzeczaloby to idei naszego wieloprojektowego teamu?

Bober

---------- 23:18 11.12.2006 ----------



Ogólnie nawiązywałem do tej wypowiedzi:

Cytat: "Borsook"no to możemy się cieszyć

i trzeba ustalić kolejny cel... może tak pierwsze w świecie Wink ale tak realnie patrząc to można by sie pokusić o pierwsze miejsce w jakimś projekcie na świecie, tylko jakim? ale o tym to już chyba było gdzieś mówione



Zdecydowanie każdy liczy to na co ma ochotę. Celem dla drużyny może być 1. miejsce na świecie (ogólnie).



A w tym wątku to swoista "zabawa" dla chętnych, którzy mieliby ochotę wspólnie wywalczyć 1. miejsce w jakimś konkretnym projekcie :P

Co zresztą jest z założenia tymczasowe - zakładam mobilizację do skutku (albo momentu, gdy się poddamy), a potem albo koniec zabawy, albo myślimy o nowym projekcie :twisted:

Nie myślałem nawet o utrzymywaniu tego 1. miejsca, jak już je zdobędziemy. Celem tej zabawy miała być mobilizacja w celu zdobycia - a potem każdy pójdzie swoją ścieżką :)



---------- 02:27 23.12.2006 ----------



Ankieta rozstrzygnięta!!!



Panie i Panowie atakujemy RCN...do boju :twisted:

Simek

Ja już od wczoraj atakuje ;) :D

cezar

:D  Liczę już z wami. Nie dużo punktów ale coś tam zawsze przybywa.





marcin20_21

To fajnie Cezar:) Witaj w drużynie :lol:
url=http://www.puzzlepirates.com/register/welcome.wm?from=r490404][/url]

KrzychuP

Witamy, witamy!
Każdy punkcik się liczy. A jak liczyć to tylko z nami ;)
Pozdrawiam

cezar

Dzięki za miłe przywitanie :lol:  
Wynik juz tez coraz lepszy