Zdobywamy mistrzostwo świata!!!!!!

Zaczęty przez Bober, 30 Listopad 2006, 02:14

?

Nie
9 (100%)

Głosów w sumie: 11

Głosowanie skończone: 01 Grudzień 2006, 11:10

Robert1970

Prawdopodobnie masz racje :) I od razu trzeba gonić kolejny zespół :) A po pokonaniu tej przeszkody już troszeczkę będzie pod górkę. Ale damy radę  :twisted:

Yoshi

Chyba BOINC Synergy sobie odpuściło w RALPHie. Przyrost punktowy mają dwa razy mniejszy niż my. Może tak część "mocy" przerzucić na inne projekty? Na przykład RCN?
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Bober

Oj przydałoby się nam więcej mocy w RCN. Dziś Team AnandTech górą, a co dopiero mówić o Russia Team :?

jamin

Poczekajcie na mnie ;) - skoncze tylko 100K w Tanpaku i dorzuce z 4 rdzenie do RCN  :roll:

Robert1970

Ja  na razie w RCN pracuje na pół gwizdka. A to z powodu ABC, gdzie odparliśmy atak i teraz budujemy bezpieczną strefę buforową :) Za jakiś tydzień przerzucę około 14 kompów na RCN :)

A co do RALPHA - BOINC Synergy wcale sobie nie odpuściła - po prostu jest za mało próbek. Czyli nam też ten projekt nie zabiera zbyt wiele mocy obliczeniowej - no chyba że ktoś ma jedynie ten jeden projekt ustawiony

Yoshi

Cytat: "Robert1970"A co do RALPHA - BOINC Synergy wcale sobie nie odpuściła - po prostu jest za mało próbek. Czyli nam też ten projekt nie zabiera zbyt wiele mocy obliczeniowej - no chyba że ktoś ma jedynie ten jeden projekt ustawiony
Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę :) Zgadza się, jest za mało próbek, ale te próbki które się pojawaiają nie zabiera jedynie nasz zespół. Statystycznie oni dostaja tyle samo próbek, chyba, że mają mniej komputerów podłączonych do projektu. I tak właśnie chyba jest patrząc na wykresy przyrostu punktów. U nich jest bardziej płasko :)
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Robert1970

Pozwalam ;)

Patrzysz na to z technicznego i statystycznego punktu widzenia. I tutaj całkowita zgoda :) Mają prawdopodobnie mniej komputerów. Teraz. Ale jeżeli ktoś odebrałby Boinc@Poland liderowanie w jakimś projekcie ( tak jak kiedyś w RALPH-ie ) to odpuściłbyś odzyskanie tego miejsca? Szczególnie że różnica wcale nie jest taka wielka? Przecież właśnie udanie przeprowadziliśmy kontratak. Sądzę że Oni też nie zrezygnują. W tej chwili są zajęci walką ( między innymi ) w ABC, ale za chwilę okaże się że przypomną sobie o Ralphie. Według mnie naszą szansą jest wypracowanie sobie dużej przewagi ( relatywnie do projekty, czyli kilkunastu tysięcy punktów ) aby w wypadku kontrataku mieć czas na reakcje. Wtedy można przerzucić kompy na inne projekty. A kontratak na pewno będzie, wcześniej czy później.

Jeżeli chodzi o małą ilość próbek, to to był taki skrót myślowy :) Chodziło mi o to że ciężko jest zmobilizować od razu dużą ilość chętnych do liczenia w projekcie, który ma na celu tylko wsparcie innego projektu a jednocześnie w statystykach przyrost nie będzie za bardzo widoczny - właśnie ze względu na "cykanie" próbek. Stąd taki stan jak teraz. Ale będą mobilizować. I będą nas gonić. Przynajmniej tak sądzę:)

kempler

Zgadzam się z Tobą Robert1970. BOINC Synergy to duża drużyny i są zdyscyplinowani (projekty miesiąca) więc jeśli zapadnie decyzja aby odrobićstraty to możemy mieć problemy. Dlatego właśnie trzeba ciągle powiększać przewagę.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Cytat: "Yoshi"
Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę :) Zgadza się, jest za mało próbek, ale te próbki które się pojawaiają nie zabiera jedynie nasz zespół. Statystycznie oni dostaja tyle samo próbek, chyba, że mają mniej komputerów podłączonych do projektu. I tak właśnie chyba jest patrząc na wykresy przyrostu punktów. U nich jest bardziej płasko :)

Z całą pewnością dostają więcej próbek bo mają sporo więcej aktywnych użytkowników. Ich problem polega tylko na tym, że większość złapanych próbek przeliczają na standardowym czasie, podczas gdy my w większości ustawiliśmy większe, w ten sposób każda złapana próbka generuje nam więcej punktów.

Yoshi

Ok. Zgodzę się, że sa większą i bardziej zdyscyplinowaną drużyną i pewnie część mocy wykorzystaną w RALPHie przerzucili gdzieś indziej. I całkiem możliwe, że kiedyś do tego projektu wrócą :) Jednak na razie powoli, powiększamy przewagę nad nimi.
U siebie na kompie zostawiłem RALPHa do liczenia, ale niestety nic mi nie zaciąga (nie ustawiałem wielkości próbek jakie ma pobierać, więc chyba cokolwiek by pobrał jakby coś było)
Nie mniej fajnie by było gdyby udało się zgrać tak jak BOINC Synergy. Tylko, że wszyscy by musieli tego chcieć i ktoś by to musiał koordynować (wiem, wiem, były juz takie próby ;) )
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Bober

I tak idzie nam całkiem nieźle. Mogłoby być lepiej, ale nie od razu Kraków zbudowano :P
W BS też znaczna część ich mocy nie przechodzi razem z POTM - dlatego nie mogą wyprzedzić BOINC.BE w ABC :P

P.S. W RALPH to czy dostajesz próbki nie zależy od czasu przeliczania jaki masz ustawiony. Każdą próbkę można skrócić/wydłużyć nawet w trakcie jej przeliczania.

Yoshi

Cytat: "Bober"P.S. W RALPH to czy dostajesz próbki nie zależy od czasu przeliczania jaki masz ustawiony. Każdą próbkę można skrócić/wydłużyć nawet w trakcie jej przeliczania.
A możesz mnie oświecić jak to zrobić?
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

KrzychuP

1. logujesz się na Swoje konto na stronie Ralph'a
2. Szukasz pozycji: 'RALPH@home preferences'
3. Klikasz: 'View or edit'
4. Klikasz: 'Edit RALPH@home preferences'
5. W pozycji: 'Target CPU run time' zmieniasz czas przeliczania
6. Klikasz: 'Update preferences'
7. W managerze klikasz na Ralph'a i aktualizujesz projekt.

:)

Yoshi

-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

AdNet

Wszyscy wiem że Ralph ma mało próbek, jak ustawiłem Target CPU to ominąłem chyba ze 2 rozdania , od tamtej pory mam ustawione na 'deflaut'

Jesteście pewni, że to coś daje ? Jeśli tak jaką najlepiej ustawić wartość ?

Bober

Ja przez większość czasu miałem ustawione 12 godzin (teraz mam 8 ). Przy czym za każdym razem, gdy pojawiała się praca zmieniałem ustawienie "connect to network..." tak, żeby złapać więcej próbek. Czasami mimo tego i tak dostawałem tylko 1. Ale wystarczyło to, żeby od lutego zrobić 11k punktów.

Na stronie mojego hosta na dole jest taka pozycja "Result duration correction factor", który mam obecnie 3,6.
Być może wraz ze wzrostem tego parametru, jak się liczy dłużej, dostaje się też więcej punktów w przeliczeniu na godzinę, ale nie testowałem więc z całą pewnością nie mogę tego stwierdzić.

Za to na pewno dostaję więcej punktów z tytułu liczenia na kliencie Crunch3r'a.

jamin

Result duration correction factor raczej nie spowoduje, ze dostaniesz wiecej punktow :(

pokazuje tylko odchylenia od tzw. Initial Duration Estimate czyli wyliczonego wg. Twoich benchmarkow czasu na chrupanie tzn. jezeli liczysz szybciej niz "pozostało" przy 0% WU powinienes miec mniejszy RDCF :) Z czasem powinien dazyc do 1. Sluzy do "opowiedniego" w stosunku do ustawionego "connect every" pytania o prace. Przynajmniej z tego co mi wiadomo... Ale jak zwykle moge sie mylic ;)

wiecej tutaj

edit - nie wiem czy powyzszy link dziala bo nie moge go w robocie otworzyc  :oops:

Bober

Dzięki za info :D

Wobec tego w przypadku RALPHa nie ma to większego znaczenia.

Link działa.

Bober

Wczoraj znów najlepszy nasz wynik w RCN i zaczynamy odrabiać straty do Team AnandTech:!:
Mielibyśmy już spokojnie 2. RAC gdyby nie to, że Planet3DNow! znów wzięło się do pracy.

Info dla liczących w  RCN:
W ciągu 4-5 dni skończą się jednostki serii TF (tuesday final). Wtedy przez pewien czas projekt będzie wysyłał tylko próbki na Rcross (czyli chwilowo będzie 100% checkpointingu :!: ).
Będzie tak do czasu kiedy na podstawie analizy wyników wszystkich serii "tuesday" wygenerowana zostanie seria "wednesday" na aplikację tcape-crossnig. W tej chwili nie wiadomo jak będą długie.

Jeśli ktoś wstrzymywał się od liczenia w tym projekcie ze względu na brak checkpointów dla części zadań to będzie okazja, żeby się na jakiś przyłączyć :!:

Pigu

co sie stało w projekcie SZTAKI? dzisiaj przyrost 164k punktów przy średniej dziennej 250pkt? awans o 15miejsc w rankingu światowym, na 8 pozycję.. ?

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=szdg&st=0

zespół STIN pojechał dzisiaj do przodu o 125 pozycji (prawie 0,5kk, przy ś 50pkt.)

uff - juz znalazlem topic :) tak czy siak awans dziś o 15 miejsc to sukcess :)

D_T_G

Cytat: "Pigu"uff - juz znalazlem topic :) tak czy siak awans dziś o 15 miejsc to sukcess :)

Fakt, też to wziąłem za buga, a jak przeczytałem, że to uczciwie wyliczone punkty to tak czy siak niezmiernie mnie to uradowało :) Teraz jeszcze brakuje tylko, żeby LHC wyeksportował statsy :>


Bober

Wygląda na to, że w RCN drużyna Planet 3DNow! również połasiła się 1 miejsce w tym projekcie, tylko wykonanie planu mają znacznie lepsze od nas, bo cel osiągną jeszcze w tym tygodniu :(

Czołówka znika nam za horyzontem... :cry:

AL

Cytat: "Bober"Wygląda na to, że w RCN drużyna Planet 3DNow! również połasiła się 1 miejsce w tym projekcie, tylko wykonanie planu mają znacznie lepsze od nas, bo cel osiągną jeszcze w tym tygodniu :(

Czołówka znika nam za horyzontem... :cry:

No dali czadu niestety... :cry:

Bober

Pojawiła się kolejna drużyna z chrapką na 1 miejsce w RCN:

:(

Swoją drogą coś czuję, że SETI.USA będzie z czasem walczyć o 1 miejsca we wszystkich projektach...

Bober

Myślę, że akcję można uznać za zakończoną. Biorąc pod uwagę zdobycie 1. miejsca w Ralphie i dość ugruntowanej pozycji w pierwszej dziesiątce RCN, można ją uznać za nawet udaną.  :D

Nie udało się co prawda zachęcić tłumów, ale dziękuję wszystkim, którzy się przyłączyli.  =D>

To może by tak teraz wprowadzić w życie akcję PM - "Projekt Miesiąca" :?:

Do września mało czasu zostało...trzeba by się spieszyć z wyborem.

Oczywiście początki mogą być mało zachęcające (w sensie ilości osób, która się przełączy na PM), ale z czasem może być coraz lepiej, jak odpowiednio sprawę na stronie zareklamujemy.
Przynajmniej będzie się coś działo. Ostatnio tak nudno na forum...pewnie większość na urlopach...

bartsob5

moimi projektami miesiaca aktualnie jest qmc i cosmology :D

swoja droga qmc bardzio dobrze punktuje, ostatnio dostalem 19pkt/h zamiast 12,5...

Bober

Póki co mamy nowe zadanie - utrzymać pierwsze miejsce w Enigmie!!!!

Do boju  :!:

Pigu

a seti taki zaniedbany :( rac niespełna 60k :( wiecie jak on się teraz czuje?

Bober

To jest już duży chłopiec, poradzi sobie. Teraz trzeba się noworodkiem zaopiekować  :lol:

Thomas

Już widzę te rozszyfrowane wiadomości z Enigmy: "Tu U-bot 421 STOP papier toaletowy się skończył STOP jedzenie z puszki okropne STOP pozdrów matkę STOP Hans" ;) Ja zamierzam się dołączyć zaraz jak skończą sie alfa testy i próbki przestaną się wykładać (a przynajmniej wykładać nagminnie).

jaskij

#150
Nie wykładają się zbyt często... a punktują naprawdę nieźle (przynajmniej te z cyklu test3)
bytereef.org/m4_project.html <-- tam można znaleźć dwie rozszyfrowane wiadomości...

TJM

Zadania enigmy zazwyczaj się nie wykładają, a jeśli nawet, to inaczej niż w innych projektach. Jak ma się wyłożyć, to sypie się na początku i praktycznie nic się na tym nie traci, poza kilkoma sekundami czasu procesora przy ściąganiu. Wyjątkiem była krótka seria trefnych zadań, które w ogóle nigdy się nie ściągały, ale chyba wszystkie już anulowałem. Wśród zadań serii test3 na chwilę obecną 0.1% było błędnych.

Alpha testy raczej długo jeszcze potrwają, codzień pojawia się jakiś nowy problem i jak tak patrzę na notatki i wydłużającą się listę to czuję, że zaczynam chyba siwieć  :lol:

Z punktacją to akurat różnie bywa - szybkie maszyny, które naprawdę szybko przebijają się przez zadania, zgarniają znacznie więcej punktów niż słabizny. Te słabsze często dużo poniżej claimed credit.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Thomas

#152
Dobra, dołączyłem się, chociaż punkty są tutaj najmniej ważne, tak BTW - czemu jest tyle krzaczorów na naszej stronie w tym projekcie ?

bartsob5

wina kodowania strony... dlatego ja jestem zwolennikiem nie pisania ogonkow...

TJM

Albo wina tego, że wkleiłem tekst bezpośrednio do bazy. W ogóle, to komu 'oddać' drużynę ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bartsob5

jak nie ma mchla to albo zatrzymaj sobie albo daj mi lub alowi, tudziez boberowi, bo my trzymamy czesc teamu w zastepstwie...

Bober

Boinc Synergy niebezpiecznie odrobiło dziś straty w RALPHie   :(

Miejmy nadzieję, że to jednorazowe.

AL

Wogóle nas ostatnio mocno cisną i w Ralphie i w Enigmie.

Bober

#158
Wszystko przez tego ralfi65. RAC 47k :roll: . Jak tu z takim rywalizować  :-k

AL

Toż to w takim przypadku nawet zespołowo ciężko. Zastanawiam się czy już sobie Enigmę odpuścił ( bo dziś słabiej zapunktowali - ale za to pojawił się nowy groźny team na 3 miejscu) - czy to tylko kwestia wu rzuconych do Ralpha i jak tylko je przeliczy - to wróci ze zdwojoną siłą do Enigmy?